Askeri eğitim nasıl alınır?

Hamsi ismaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben daha 18 yaşındayım ancak 18'e girinceki sorumluluklarımı daha bilmiyorum. Şu an devlet tarafından nelerden mesulüm bilmiyorum. Bazen dükkana gidince asker abiler geliyor çok güçlü ve disiplinli duruyorlar. Ben asker değil tıp ya da yazılım okuyacağım ama onlar gibi nasıl olabilirim? 20 yaşına girince askerliğe gidince aynı eğitimi alacak mıyım?

Neden diye sorarsanız iletişim seviyem düşük insanlarla kolay anlaşamıyoruz ve çok kolay yonetiliyorum aile içinden kaynaklı durumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 yaşına girince askerliğe gidince aynı eğitimi alacak mıyım?
Alsan bile onlar gibi olamazsın. Genelde Uzman Çavuştur senin gördüklerin. Onların çoğunun ömrü Doğuda geciyor.

O eğitim dedikleri basitimsi şeyler. Uzman Çavuşluk veya başka bir rütbeden ilerlersen asil eğitimi görürsün. Disiplin zaten askerin ana kanunudur.

Alsan bile onlar gibi olamazsın. Genelde Uzman Çavuştur senin gördüklerin. Onların çoğunun ömrü Doğuda geciyor.

O eğitim dedikleri basitimsi şeyler. Uzman Çavuşluk veya başka bir rütbeden ilerlersen asil eğitimi görürsün. Disiplin zaten askerin ana kanunudur.

Yine de disiplin kazanıp fiziksel ve ruhsal anlamda güçlenemez miyim?

Yani bende sözleşmeli uzman er olacağım vucudu dengeli şekılde kılo aldırsan yetıyor estetık vucudun varsa ben şu an oyle yapıyorum kalıplı duranların çoğu da muhtemelen kılolu (yağ) olanlardır.

Bahsettiğiniz iş kafada bitiyor. Kendinizi geliştirmeniz yeterli. Özgüven arttırmalı ve psikolojinizi güçlendirmelisiniz.

Kardeşim benim gidip uzmanlık veya astsubaylığı kazanırsan, 6 7 ay sıkı eğitimleti var. O eğitimi alırsan yarısı kadar olursun. Askerliğin psikolojisi farklıdır, eğitimleri çok ağırdır. Ağlata ağlata eğitirler adamı. Onlar gibi olmak istiyorsan asker olman gerekir kısaca. Diğer türlü zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı