Askeri liseler açılır mı?

Siz anlamıyorsunuz herhalde ben burada kimseyi vatan haini olarak itham etmiyorum. Fakat tarih tekerrür eder. Tiyatro olsa ne olmasa ne yüzlerce suçsuz insan öldü. Bunun birçok suçlusu var ben de farkındayım fakat mevcut hükümetimiz askeri kurumlarda gerekli anarşiyi sağlayamadığı için kapalı olması taraftarıyım.

Hükümet askeri kurumda anarşi sağlamamalı zaten. Asker hükümetten üstündür. Her şey hükümetten üstündür de siz alışkınsınız otoriteye.

Siz anlamıyorsunuz herhalde ben burda kimseyi vatan haini olarak itham etmiyorum. Fakat tarih tekerrür eder. Tiyatro olsa ne olmasa ne yüzlerce suçsuz insan öldü. Bunun birçok suçlusu var ben de farkındayım fakat mevcut hükümetimiz askeri kurumlarda gerekli anarşiyi sağlayamadığı için kapalı olması taraftarıyım.
Kardeşim ben senin Kuleli'ye olan o saçma laflarına söyledim. Benim ailemde TSK'dan emekli olan hala TSK'da olan bir çok asker Kuleli'de yetişmiştir ve hepsi şerefli vatanına milletine bağlı askerlerdir. Kalkıp da sen Kuleli = darbeci diyemezsin.

Kardeşim ben senin Kuleli'ye olan o saçma laflarına söyledim. Benim ailemde TSK'dan emekli olan hala TSK'da olan bir çok asker Kuleli'de yetişmiştir ve hepsi şerefli vatanına milletine bağlı askerlerdir. Kalkıp da sen Kuleli = darbeci diyemezsin.
Kuleli = darbeci dediğimi hatırlamıyorum. Geçmişten örnek verdim sadece. Ve tekrar yaşanmaması için önlem alınması gerektiğini. Ha bana bu oluşumların askeri lisenin içine tekrar giremeyeceğinin garantisini veriyorsan al tüm liseler senin olsun. Türkiye'de her yer tarikat dolu zaten fırsat kolluyorlar :)

Kuleli = darbeci dediğimi hatırlamıyorum. Geçmişten örnek verdim sadece. Ve tekrar yaşanmaması için önlem alınması gerektiğini. Ha bana bu oluşumların askeri lisenin içine tekrar giremeyeceğinin garantisini veriyorsan al tüm liseler senin olsun. Türkiye'de her yer tarikat dolu zaten fırsat kolluyorlar :)
İlk cümleniz tamamen tersi. Dediniz aynısını. 2. olarakta tarikatlar askeri liseci mi diyorsun? Bende bu kafadan istiyorum dert tasa kalmaz.

Hükümet askeri kurumda anarşi sağlamamalı zaten. Asker hükümetten üstündür. Her şey hükümetten üstündür de siz alışkınsınız otoriteye.
Bunu ciddi ciddi söylüyorsan senin başka çağlarda yaşaman gerekliydi diye düşünüyorum.

Siz anlamıyorsunuz herhalde ben burada kimseyi vatan haini olarak itham etmiyorum. Fakat tarih tekerrür eder. Tiyatro olsa ne olmasa ne yüzlerce suçsuz insan öldü. Bunun birçok suçlusu var ben de farkındayım fakat mevcut hükümetimiz askeri kurumlarda gerekli anarşiyi sağlayamadığı için kapalı olması taraftarıyım.

Bak sana şunu söyleyeyim askerlikle ilgii gram bilgin yok bu birincisi, ikincisi hükümet askeriyeye anarşi sağlamamalı, böyle bir durumda askeriye siyasi işlere karışması muhtemeldir, bu yüzden Tsk'nın eskiden kendine ait hastane, kurtarma ekipleri, itfaiyeleri vs vs. vardı askeriye ayrı bir devlet gibiydi ama hükümettende kopmazdı ama içinede girmezdi liseler kapatılınca maksimum 2 yıllık eğitimle böyle özel birlikler yetişmesini bekleyemezsin. Sırf vatan hainleri o okuldan çıktı diye lisede okuyanlar darbeciydi muammelesi yapmak ancak her şeyi tek düze gören birisinin ağzından çıkacak laf.

Geri
Yukarı