Askeri pilotlukta göz sınırı ne?

Sağlık geçmişimizde yazıyor. Sonuçta orduya girecek bir adamın anasının örekesine kadar bakılıyor tabiri caizse. Yine de sorun olmaz mı?
Geçmişine işletmeyecek bir yerde yaptırabilirsin. Zaten muayenede sorun yaşamadığın sürece kimse özellikle irdelemiyormuş.

Organ nakli değil. 3 dakika süren basit bir operasyon sadece.
Hmm, düşündürücü. :D
@ItsAllGoodman lazer yapmanın zararlarını okumuştum ve dinlemiştim bir ara. Gözün tabakası yakıldığı için diğer alt tabaka korumasız kalıyor ve bir kaza durumunda kurtarılamaz sonuçlar oluyormuş. Doğru mu?

Hava harp ve pilotluk icin zamaninda hatirladigim suydu raporu herhangi bir yerden aldirmiyorlar normal ogrencilik gibi degil yani sadece Ankara da ya da illerdeki gatadan aldiriyorlardi. Yani iyisine denk gelir misiniz bilmem ama killik yaparsa yapar yani. Askeri astsubaylik icin 3.4 kere aldim icinden cikiyor yani konu bu değildi ama yine de soyleyim dedim. Zamaninda pilotluk icin 0( sifir ) istiyorlardi.

Hmm, düşündürücü. :D
@ItsAllGoodman lazer yapmanın zararlarını okumuştum ve dinlemiştim bir ara. Gözün tabakası yakıldığı için diğer alt tabaka korumasız kalıyor ve bir kaza durumunda kurtarılamaz sonuçlar oluyormuş. Doğru mu?
Gözün tabakası yakılmıyor. Yakılamaz çünkü şeffaf bir tabaka. Sadece korneadaki bozukluklar yakılarak olması gerektiği hale getiriliyor. Bu arada yakalarken erimiş plastik ile yanmış tavuk arası bir koku çıkıyor.

Gözün tabakası yakılmıyor. Yakılamaz çünkü şeffaf bir tabaka. Sadece korneadaki bozukluklar yakılarak olması gerektiği hale getiriliyor. Bu arada yakalarken erimiş plastik ile yanmış tavuk arası bir koku çıkıyor.
Peki bir sorun oluyor mu ileride hocam? Bir kaza geçirdiğimizde veya ileride bir sorunla karşılaşılıyor mu yaptıranlar?

Peki bir sorun oluyor mu ileride hocam? Bir kaza geçirdiğimizde veya ileride bir sorunla karşılaşılıyor mu yaptıranlar?
Yani gözünle ilgili bir kaza geçirirsen çizdirmiş ol ya da olma sorun yaşarsın. En korunaklı ama bir kadar hassas bir organ göz.

Peki göze lazer yapılırsa giriş hakkı kazanabiliyor muyuz?
Lazer yaptırınca gözlerde ışığa karşı hassasiyet oluşuyor. Bu nedenle hayır.
Şöyle de bir laf dolanıyor. "Göz doktorları neden o zaman gözlük kullanıyor?" diye.
Bu niye acaba diye düşünüyorum.
Lazerle çizdirmenin yan etkisi olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı