Askerliğimin tecili bozsam tazminat alabilir miyim?

IdoTenSei

Centipat
Daha fazla  
1 sene dolması mı gerekiyor tazminat almak için? İş yerinde yük üstüme çok bindi. Artık istifa etmek istiyorum. Ama tecilliyim ve askerliğimi yapmak istiyorum. Tazminat almak istiyorum acaba tecilimi bozsam verirler mi tazminat?

1 sene dolması şart. Sorunuzun cevabı evet askerlik nedeniyle işten çıktığınızı kanıtlayabilirseniz tazminat hakkınız olur. Benim eski çalıştığım yerde arkadaşım askerlik nedeniyle çıkmıştı işten ama tecili bozdurdu mu yoksa zamanı mı geldi onu tam bilemiyorum.

1 sene dolmadıysa tazminat alamazsınız hocam. Askerlik için ise tecili bozmanız veya süresinin bitmesi farketmiyor. Sevk belgesi dediğimiz bir belge var askerlik şubesinden alınıyor. O belgeyi işyerine verdiğiniz zaman 1 senenizde dolduysa tazminat ile çıkarmak zorundalar.

1 sene dolmadıysa tazminat alamazsınız hocam. Askerlik için ise tecili bozmanız veya süresinin bitmesi farketmiyor. Sevk belgesi dediğimiz bir belge var askerlik şubesinden alınıyor. O belgeyi işyerine verdiğiniz zaman 1 senenizde dolduysa tazminat ile çıkarmak zorundalar.
yani şu anda herhangi bir askerlik şubesine gidip sevk belgemi alabilir miyim zamanı gelse de gelmese de askerliğimin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı