Askerlik bitince kıyafet ve tabanca bizde kalır mı?

2 yıllık yaş 21
4 yıllık yaş 20 istiyor.

Hocam ben 18 yaşındayım 2 yılım var bu 2 yılda.

Spor yapıyorum ve bir şeyler daha yapmak istiyorum dil öğrenmek gibi bir düşüncem var Askeriyede önemli bir dil var mı ?

İngilizce, Almanca gibi diller çünkü NATO'ya bağlıyız.
SAT için İngilizce'yi bilmek zorundasın. DHO'da hazırlık sınıfı da var zaten. Bunun dışında Almanca, İspanyolca gibi diller öğrenebilirsin.

SAT için İngilizce'yi bilmek zorundasın. DHO'da hazırlık sınıfı da var zaten. Bunun dışında Almanca, İspanyolca gibi diller öğrenebilirsin.
Hocam Amfibiler yurt dışına gönderiliyor.

Kosova, Arnavutluk, Somali gibi ülkelere bu ülkelerin dilini öğrensek olur mu ? (Yani halen gönderiliyor mu ?)

O tarz bir ülkeye gönderilirsen İngilizce yeterli olur senin için. Almanca gibi daha bilindik bir dil tercih et.
Hocam çok teşekkür ederim, Sizi de yordum biraz ama kusura bakmayın kaynak yok çünkü.

Bugünün son sorusu olsun o zaman : Ben 2 yıllık üniversiteye gidicem, 2 yıllık önericeğiniz bölüm var mı ?

1 Okul : Su Altı Teknolojisi var. Balık adamlık lisansı veriyor 1. seviye (Türkiye'de bu lisansı Askeri deniz mezunları ve sadece bu bölüm mezunlarına veriliyor)

2 Okul : Gemicilik bölümleri.

3 - Herhangi bir okul.

Hocam çok teşekkür ederim, Sizi de yordum biraz ama kusura bakmayın kaynak yok çünkü.

Bugünün son sorusu olsun o zaman : Ben 2 yıllık üniversiteye gidicem, 2 yıllık önericeğiniz bölüm var mı ?

1 Okul : Su Altı Teknolojisi var. Balık adamlık lisansı veriyor 1. seviye (Türkiye'de bu lisansı Askeri deniz mezunları ve sadece bu bölüm mezunlarına veriliyor)

2 Okul : Gemicilik bölümleri.

3 - Herhangi bir okul.
Dediğim gibi, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu en iyi tercih sizin için.

Ben Sözleşmeli Er'dim . Uzmanlar Da 10 sene sonra tabanca sende kalıyor. Ama bildiğim kadarıyla silah kartı varmış onu alıyorlar. Subay vs bilmiyorum onlarda da muhtemelen aynıdır. Üniforma alma muhabbeti saçma isteyen alır isteyen bırakır onlar sana verilmiş şahsi verginle kesilmiş verilmiş şeyler. Ben 3 Bot getirdim dağıttım üniformalarım tamamen duruyor. Olay bu. Uzman ve üstün de tabanca var onlar da polis gibi göstererek taşımak yasak normal de.

Hocam DAMYO giremem şuan sağlık problemlerim var.

Hocam merhaba tekrar ben :D

Ben ön lisans eğitimim bitince ben Aşçı, İngilizce (belgeli bir şekilde), Gemi adamı belgesini alarak mezun oluyorum bu belgeler Askeriyede işe yarar mı yoksa hiç bir değeri olmaz mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı