Askerlik bitince kıyafet ve tabanca bizde kalır mı?

Hocam askerlik askerliktir, 6 Ay zorunlu askerliktir açıklamasını yaptım "Gönüllü" dedim
Disleksi belirtisi gösteren arkadaşlar gülücük attı :/

Hocam ben Amfibi olmak istiyorum Amfibilerde durum nasıl ?
Amfibi özel birlik diye geçiyor fakat, Aynı zamanda sözleşmeli er olarakda geçiyor.
Amfibi Komandolar Subay, Astsubay, Uzman Çavuş ve Erbaş'lar arasından seçilir. Gönüllü olarak Amfibi kursuna katılıp eğitimi tamamlayınca Amfibi Komando olarak göreve başlıyorsunuz. Emekli olunca üniformanız ve silahınız sizde kalıyor.

Amfibi Komandolar Subay, Astsubay, Uzman Çavuş ve Erbaş'lar arasından seçilir. Gönüllü olarak Amfibi kursuna katılıp eğitimi tamamlayınca Amfibi Komando olarak göreve başlıyorsunuz. Emekli olunca üniformanız ve silahınız sizde kalıyor.
Ben gönüllü olarak gidiceğim, Çok teşekkür ederim

Çözüm

Hocam amfibilik hakkında bilginiz var mı yada SAT komandoları hakkında ?

Önlisans mezunu olsam ve deniz kuvvetlerinde astsubay olsam SAT geçmek ister isem ola bilir miyim ?

Hocam amfibilik hakkında bilginiz var mı yada SAT komandoları hakkında ?
SAT için bu konuyu açmıştım, bakabilirsiniz.

Amfibi hakkında sorunuz varsa cevaplayabilirim.

SAT için bu konuyu açmıştım, bakabilirsiniz.

Amfibi hakkında sorunuz varsa cevaplayabilirim.
Hocam çok güzel olmuş elinize sağlık, Görseller anlatım :) çok iyi

1 - Ön lisans okuyorum.
2 - Askere gidiyorum (yedek astsubay)
3 - Sözleşmeli asker oluyorum.
4 - Askeri eğitimin son 2 haftasında alan seçe biliyoruz (Amfibi) olucam, Haliyle deniz kuvvetlerine bağlı oluyorum.
5 - Yedekliğim bitti zaman gerçek astsubay olduğum zaman SAT komandosu ola bilir miyim.

Özetle : Deniz kuvvetlerine sonradan geçiş sağlayan biri, Rütbesi yeter ise SAT Komandosu ola bilir mi ?

Özetle : Deniz kuvvetlerine sonradan geçiş sağlayan biri, Rütbesi yeter ise SAT Komandosu ola bilir mi ?
Evet. Deniz Kuvvetleri personeliysen ve rütben yeterliyse, SAT kursuna girebilirsin.
Hocam çok güzel olmuş elinize sağlık, Görseller anlatım :) çok iyi

1 - Ön lisans okuyorum.
2 - Askere gidiyorum (yedek astsubay)
3 - Sözleşmeli asker oluyorum.
4 - Askeri eğitimin son 2 haftasında alan seçe biliyoruz (Amfibi) olucam, Haliyle deniz kuvvetlerine bağlı oluyorum.
5 - Yedekliğim bitti zaman gerçek astsubay olduğum zaman SAT komandosu ola bilir miyim.
Benim tavsiyem, MSÜ'ye girip Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu ya da Deniz Harp Okulu'na girmen. DAMYO'da 2 yıl eğitim görüp Astsubay Çavuş olarak mezun oluyorsun, DHO'da 4 yıl okuyup Subay, yani Teğmen olarak mezun oluyorsun. Bu iki okuldan birine girersen yedekle falan uğraşmadan direkt SAT kursuna başvurabilirsin. Hem de daha iyi bir eğitim almış olursun.

Evet. Deniz Kuvvetleri personeliysen ve rütben yeterliyse, SAT kursuna girebilirsin.

Benim tavsiyem, MSÜ'ye girip Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu ya da Deniz Harp Okulu'na girmen. DAMYO'da 2 yıl eğitim görüp Astsubay Çavuş olarak mezun oluyorsun, DHO'da 4 yıl okuyup Subay, yani Teğmen olarak mezun oluyorsun. Bu iki okuldan birine girersen yedekle falan uğraşmadan direkt SAT kursuna başvurabilirsin. Hem de daha iyi bir eğitim almış olursun.
Hocam öyle fakat şuan rahatsızlığım var Kifozum, Scapulam, Ve dişlerim geriye doğru bunların tedavisini olup gidiceğim aksi takdirde sağlık nedeni elenir isem sözleşmeli bile olamaya bilirim tek hayalim var riske sokmak istemem.

Hocam ek sorum olacaktır.

Amfibi ve SAT arasındaki farklar nelerdir, Amfibi hakkında hiç kaynak yok henüz üniformasını bile bilmiyorum bir sürü üniformalı var, Karacı olanı var, SAT üniforması gibi olan üniformaları var, JÖAK gibi sim siyah olan üniforması var anlamadım.

Amfibi ve SAT arasındaki farklar nelerdir,
Şöyle anlatmaya çalışayım,

Diyelim ki Deniz Kuvvetleri bir kıyıya çıkartma yapacak. Çıkartma yapılmadan önce SAT'lar kıyıya sızma operasyonu yapar, temizlenmesi gerekiyorsa temizler ve bölgeden ayrılır. Daha sonra Amfibi Komandoları kıyıya çıkartma yapar. Ayrıca, SAT'lar birer Deniz Komandosudur, Amfibiler ise piyade sınıfa girer. Deniz Komandoları piyadeleri göre çok daha geniş bir görev kabiliyetine sahiptirler.

Piyadeler savaş durumlarında en ön safta savaşırlar, piyadeler savaşırken deniz komandoları sızma, doğrudan imha, istihbarat toplama gibi yüksek kabiliyet gerektiren özel görevleri yaparlar.

Ayrıca SAT'lar Amfibilere göre çok daha pahalı ve kaliteli teçhizat kulalnırlar.

Amfibi hakkında hiç kaynak yok henüz üniformasını bile bilmiyorum bir sürü üniformalı var, Karacı olanı var, SAT üniforması gibi olan üniformaları var, JÖAK gibi sim siyah olan üniforması var anlamadım.
Genelde bu kamuflajla göreve çıkarlar.

vuran-dnzkk2.jpg

Hocam MSÜ için yaş sınırı var yalnız. 20 yaşını dolduranlar basvuramiyor bildiğim kadarıyla.

Hocam MSÜ için yaş sınırı var yalnız. 20 yaşını dolduranlar basvuramiyor bildiğim kadarıyla.
2 yıllık yaş 21
4 yıllık yaş 20 istiyor.

Şöyle anlatmaya çalışayım,

Diyelim ki Deniz Kuvvetleri bir kıyıya çıkartma yapacak. Çıkartma yapılmadan önce SAT'lar kıyıya sızma operasyonu yapar, temizlenmesi gerekiyorsa temizler ve bölgeden ayrılır. Daha sonra Amfibi Komandoları kıyıya çıkartma yapar. Ayrıca, SAT'lar birer Deniz Komandosudur, Amfibiler ise piyade sınıfa girer. Deniz Komandoları piyadeleri göre çok daha geniş bir görev kabiliyetine sahiptirler.

Piyadeler savaş durumlarında en ön safta savaşırlar, piyadeler savaşırken deniz komandoları sızma, doğrudan imha, istihbarat toplama gibi yüksek kabiliyet gerektiren özel görevleri yaparlar.

Ayrıca SAT'lar Amfibilere göre çok daha pahalı ve kaliteli teçhizat kulalnırlar.

Genelde bu kamuflajla göreve çıkarlar.

vuran-dnzkk2.jpg
Hocam ben 18 yaşındayım 2 yılım var bu 2 yılda.

Spor yapıyorum ve bir şeyler daha yapmak istiyorum dil öğrenmek gibi bir düşüncem var Askeriyede önemli bir dil var mı ?

İngilizce, Almanca gibi diller çünkü NATO'ya bağlıyız.

SAT komandosu olduktan sonra, NATO'da komutan olmak çok güzel olurdu :)

--------------------------
Hocam birde malum savaş yok şuanda büyük bir savaş yok, Şu an amfibiler ne yapıyor ?

Geri
Yukarı