Askerlik celp dönemlerine göre en yakın ne zaman gidilebilir?

Evet bende şubeye gitmedim, e-devlet üzerinden bozdurdum, aile hekimliğinde muayene oldum, o kadar, yedek subaylığa vs. başvuru yaptım fakat zor tabi çıkması.
Ben gaza gelip E- devletten tecil bozdurdum. Şimdi beni sokakta çevirseler asker kaçağı olarak mı gözükeceğim durum nasıl olacak tam olarak?

Ben gaza gelip e- devletten tecil bozdurdum. Şimdi beni sokakta çevirseler asker kaçağı olarak mı gözükeceğim durum nasıl olacak tam olarak?

Ben bedelli yapacağım fakat çoğu adım benzer olacağı için neler yaptığımı yazayım;
-10-12 maddelik bir form doldurdum e-Devlet'ten.
-Aile hekimine gidip muayene oldum.
-1-2 gün bu muayene raporunun onaylanmasını bekledim.
-Askerlik tercihimi yaptım.
-En son parayı yatırıp beklemeye geçtim, ben aralıkta yaptığım için ne zaman nereye gideceğim Ocak'ta belli olacak, sen şimdi yaparsan (örnek veriyorum) 1 Martta* gibi nereye ne zaman gideceğin belli olur, yani şubatın sonuna kadar başvurular toplanıp martta* nereye gidecekleri belli oluyordur.

Not: * tarihleri kafadan attım örnek olsun diye.

Ben bedelli yapacağım fakat çoğu adım benzer olacağı için neler yaptığımı yazayım;
-En son parayı yatırıp beklemeye geçtim, ben aralıkta yaptığım için ne zaman nereye gideceğim Ocak'ta belli olacak, sen şimdi yaparsan (örnek veriyorum) 1 Martta* gibi nereye ne zaman gideceğin belli olur, yani şubatın sonuna kadar başvurular toplanıp martta* nereye gidecekleri belli oluyordur.

Yani askerlik tercihimi falan yapsam kaçak sayılmam değil mi? (Şuan benim için önemli olan bu bi kere çevirildim üniversite için gittiğim şehirde o yüzden.)

Yani askerlik tercihimi falan yapsam kaçak sayılmam değil mi? (şu an benim için önemli olan bu bir kere çevirildim üniversite için gittiğim şehirde o yüzden.)

Tabii ki sayılmazsın, sonuçta sen başvurunu yapıp işi TSK'ya bırakıyorsun onlar ne zaman çağırırsa o zaman gideceksin, zorla gidip beni içeri alın diyecek halin yok. Çevrilme konusu ise biraz karışık bizim bir arkadaş okurken asker kaçağı çıkmıştı gidip biraz koşturmuştu sorunu çözmek için. Bir hata mı ne olmuş okul tecil ettirmemiş mi ne olmuş çocuk 2 günde 2 yıl yaşlanmıştı :D.

Tabii ki sayılmazsın, sonuçta sen başvurunu yapıp işi TSK'ya bırakıyorsun onlar ne zaman çağırırsa o zaman gideceksin, zorla gidip beni içeri alın diyecek halin yok. Çevrilme konusu ise biraz karışık bizim bir arkadaş okurken asker kaçağı çıkmıştı gidip biraz koşturmuştu sorunu çözmek için. Bir hata mı ne olmuş okul tecil ettirmemiş mi ne olmuş çocuk 2 günde 2 yıl yaşlanmıştı :D.
Türkiye'de yaşamak gür saçlı insanları bile 2 tel saça mahkum ettiği için gayet normalmiş arkadaşının olayı 😄

Anladım hocam teşekkür ederim.

E- devlet üzerinden tecilimi bozdurup askerlik dairesine gitmem daha doğru olacak sanırsam.

Dostum ben de aynı durumdayım ne yapsam diye düşünüyorum sen halledince bilgilendirir misin bu sevk tarihleri için illa şubeye mi gitmemiz gerekecek yoksa hepsini e-Devlet'ten mi yapacağız bir de sağlık kontorlü için aile hekimi yeterli oluyor mu yoksa hastaneye de gitmemiz lazım mı?

Hiç şubeye gitmeden mi askerlik işlerini hallettiniz ben de yakın zamanda askere gitmeyi düşünüyorum işlemlerin hepsini internet üzerinden yapabiliyor muyuz?

Dostum ben de aynı durumdayım ne yapsam diye düşünüyorum sen halledince bilgilendirir misin bu sevk tarihleri için illa şubeye mi gitmemiz gerekecek yoksa hepsini e-Devlet'ten mi yapacağız bir de sağlık kontorlü için aile hekimi yeterli oluyor mu yoksa hastaneye de gitmemiz lazım mı?

Hiç şubeye gitmeden mi askerlik işlerini hallettiniz ben de yakın zamanda askere gitmeyi düşünüyorum işlemlerin hepsini internet üzerinden yapabiliyor muyuz?

Evet hiç gitmedim, ben de gidilecek sanıyordum fakat aile hekimi gitmeye gerek yok, biz buradan raporu gönderiyoruz 24 saat içinde onaylanıyor dedi.

10-12 maddelik form e devlette tam olarak ne diye geçiyor?

Herkese merhabalar internette biraz bakındıktan sonra askerlik celp dönemleriyle ilgili bir bilgiye rastladım fakat aklım karıştı. Aşağıya bıraktığım bilgiye göre mevcut tecilimi bozdurduğumda ne zaman (en yakın zamanda) askere gidebileceğimi söyler misiniz?

• Şubat celp dönemi – son başvuru tarihi: 30 Kasım.
  • Mayıs celp dönemi – son başvuru tarihi: 28 Şubat.
  • Ağustos celp dönemi – son başvuru tarihi: 31 Mayıs.
  • Kasım celp dönemi – son başvuru tarihi: 31 Ağustos.
Pratikte böyle işlese de gideceğin tarih farklı oluyor. Ama sen tecil bitişinden sonraki dilim için baz alabilirsin. Bu aylarda bittiyse mesela şubat görünüyor ama benim tahminim daha sonra gidersin. Sistemde yazar zaten. Takılmayın pek.

Yeni konular

Geri
Yukarı