Askerlik için boy ve kilo şartı

Düz tabanlık konusunu belirteyim. Düz tabanlık kısmında kişi spastikimsi hareketlerle yürümüyorsa veya tam olarak yürüyüşüne engel değilse askerliğe el verişlidir. Fakat spastik hareketlerle yürüyor veya yürüyüşünü tam ve net olarak engelleyen bir düz tabanlılık söz konusu ise çürük raporu alınır.

İsterse 10.000.000 kara gücün olsun, nükleer füzelerin bombaların yoksa, eski dünya düzeni sistemi bu, asker sayısı ile orduların güçlerini karşılaştırmak, anlamsız ve komik yani. :D

Şu nükleer füzelerden biri yaşadığın bölgeye atılsa, yüz binlerce kişi ölür ve diğerleride sakat kalır veya yavaşça acı çekerek ölürler.

Russia-Nuclear-0.jpg

135174_311209378551e72aa36e12_big.jpg

Son düzenleme:
İsterse 10.000.000 kara gücün olsun, nükleer füzelerin bombaların yoksa, eski dünya düzeni sistemi bu, asker sayısı ile orduların güçlerini karşılaştırmak, anlamsız ve komik yani. :D

Şu nükleer füzelerden birini yaşadığın bölgeye atılsa, yüz binlerce ölür ve diğerleride sakat veya acı çekerek ölür.

Eki Görüntüle 232010

Eki Görüntüle 232008
2. resim tam bir ironi :D Üstte nükleer başlıklı füze var altta yangın söndürme tüpü :ROFL:
Ayrıca dediğin doğru. Eskisi gibi değil ki alayım elime silahı Ya Allah diye koşayım.. Bi bomba atıyor. "Şehir cittiii" :kararsız:

790308.jpg
Alay komutanı birliği denetlemeye geliyormuş, mıntıka temizliği yapıyorlar askerler :D

Bu araç kaç askere zimmetlidir acaba merak ettimde :D

Son düzenleme:
Sözkonusu nükleer ya da orduların güc karşılaştırması mı @Manic Depressive? :rolleyes:

O bahsettiğiniz teknoloji Suruye'ye gidince yolda üşüttü mü? Yoksa takoz mu çıktı :D
Her ne kadar günümüzde savaşlar maddi (teknoloji) güce dayalı gibi görünse de; esasen savaşı halen karadaki güçlü güçler kazanıyor, kazanacaktır da.

"Güçlü bir sistemim var, acaba Technopatı hacklesem mi? :rolleyes: Nee, şartlar mı var- yasadışı suç mu? Yav, en fazla üyelikten atacaklar, dur hackleyeyim be" desem çok mu saçmalamış olurum diye düşündüm biraz :melek:

Ya, boşverin kafamızdan uydurduğumuz hikayeleri. Size yaklaşık 1 ay önceki mazimi kısaca anlatmaya çalışayım en iyisi.
Efenin, yaklaşık 1 ay önce İstanbul'a akraba ziyaretine gitmiştim, oraya kadar gitmişken ve yarına çıkamayacağımızın garantisinin olmadığını da düşünerek "ver elini askerlik yaptığım yer olan Kırklareli/ Beğendik Karakolu" deyip gittim oraya da. Tabi oradaki şartları bildiğimden daha nizamiye kapısına varmadan arabayı stop ettirip yürüyerek nöbetçi asker kardeşlerime doğru gidip durmam gereken noktada durup nöbetçi 2 askere "ben 99- 2000 yılları arası burada Askerlik yaptım, özlemişim buraları, acaba komutandan izin alıp biraz gezmeme izin verir misiniz" diye sordum. Sağ olsun asker kardeşler kırmayıp telsizle isteklerimi komutanına bildirdi. Sanırsam komutanın işine gelmemiş olmalı ki izin vermeyip benim gitip Bölükten gezi izni almam gerekiyormuş. Sonra üzülerek geri dönüş yapmıştım. (Halbuki ben orada asker iken bizim komutan işine gelene ne güzel asker denetiminde gezme izni veriyordu (n)) Ama tam dönüş yapnadan oraları bi güzel gezmeyi, Bulgaristan karakolu olan Rezova'yı da bi kez daha izlemeyi ihmal etmedim tabi. Ve gerçekten çok da duygulandım orada :puro: Kolay mı, orada yaklaşık 1.5 senem geçmişti. Alışma sürecini saymazsak, çok güzel de günlerim geçmişti orada.

Her ne kadar günümüzde savaşlar maddi (teknoloji) güce dayalı gibi görünse de; esasen savaşı halen karadaki güçlü güçler kazanıyor, kazanacaktır da.

Savaşları satranç gibi düşünebiriz bence, önce piyonlar savaşır. Piyonlar bitince, at, kale, vezir(Nükleer Bomba) gibi etkili taşlar oynanır. O etkili taşların oynandığını görürsek dünyanın sonu gelmiş olur zaten. Düşünsenize daha bu teknolojiler yeniyken, bir büyük savaşı bitirdi. Şimdiki teknolojinin yanında atom bombası, karınca gibi kalabilir.
Fazla şaapmamak lazım.:uyku:

Düz tabanlık konusunu belirteyim. Düz tabanlık kısmında kişi spastikimsi hareketlerle yürümüyorsa veya tam olarak yürüyüşüne engel değilse askerliğe el verişlidir. Fakat spastik hareketlerle yürüyor veya yürüyüşünü tam ve net olarak engelleyen bir düz tabanlılık söz konusu ise çürük raporu alınır.
Ben tabanlık kullanıyorum. Tabanlıktan dolayı sıkıntı çıkar mı? Asker botuna tabanlık kullanamayız herhalde.

Hocam bence askerlik şubesine gidip bir araştırın. Oradaki komutan size yardımcı olur. Tabiiki kaçak asker olarak yaka paça almazlarsa. [emoji3]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı