Askerlik için tecil

Hocam acilen yoklamanı yaptır. Sınavı kazanınca sonuç belgenle git askeriyeye kazandım de . Kasım celbine kadar askerlikle ilişiği yoktur tarzı bir belge al. Onlar bir şeyler verirler üniversite kazandım kayıt yaptıracağım dersen. Onunla git kaydını ol en kötü ihtimalle 6 ay dondurursun. Ama benim anladığıma göre kaçak ve bakaya kalmazsan dondurmana gerek kalmaz okul erteler. Bazıları pek sallamıyor kafalarına göre erteliyorlar. E devletten kontrol edersin öğrenci işleri ertelenmezse öğrenci belgenle askeriyeye gidersin onlar erteler.
Hocam şöyle bir şey okudum.. Eğer böyle bir rapor alırsam kesin kasım celbine kalabiliyorum. Bu sırada da zaten okulu kazanıp kayıt olurum :)

1 Celp Atlatmak İçin Heyet Raporu mu Almak Gerekiyor?
Böyle bir zorunluluk yok. Kişi eğer rahatsız ise yada celp dönemini atlatarak sonraki bir celp döneminde askere gitmek istiyor ise böyle bir rapor alarak celp atlatabilir. Bu raporu tek doktordan, aile hekiminden, hastaneden yada askerlik şubesi geçici sağlık komisyonundan alabilir…Hastanenin heyet raporunu alırsa da daha iyi olur ama heyet raporu şart değil.

Yoklama kaçağı olarak gez 1 veya 2 sene. Merak etme en fazla 150 tl ceza ödüyorsun başka bir cezası yok sınavı kazandığında yada okula kayıt yaptırdığında , yoklamaya gir tecil uzat. Basit bu kadar.

Bir gelişme var mı. Yoklama için son tarih her yıl 31 Aralık mı ben de bunu merak ediyorum.
Hocam şubedeki kişiler şu şekilde hallederiz dedi. Benim celp mayısa atıyor. Şubatta üniversite sınavına kayıt olup sınav kayıt belgeni getir dediler. Bu şekilde kasım celbine atarız ve sınava girip kazanırsan okula kayıt olursun dediler.
Bir gelişme var mı. Yoklama için son tarih her yıl 31 Aralık mı ben de bunu merak ediyorum.
Son tarih 31 aralık evet.

ben de bugün üniversite sınavına kayıt olup gittim ama şubedeki memur erteleyebilmek için önce askerlik yerinin belli olması lazım dedi. 22 yaşındayım. herhangi bir sıkıntı çıkar mı diye üstüne basarak sordum gayet kendinden emin "yok canım ne sıkıntı çıkacak" gibi şeyler söyledi. senin durumun ne oldu?

kardeşim naptın ben de seninle aynı durumdan muzdaripim son durum nedir? subeye gittim bana ertelemeler kalktı mayısta askersin dediler.
ben de bugün üniversite sınavına kayıt olup gittim ama şubedeki memur erteleyebilmek için önce askerlik yerinin belli olması lazım dedi. 22 yaşındayım. herhangi bir sıkıntı çıkar mı diye üstüne basarak sordum gayet kendinden emin "yok canım ne sıkıntı çıkacak" gibi şeyler söyledi. senin durumun ne oldu?
kardesim ben de aynı durumdayım. adam bana dedi kasıma atamıyoruz bildire geldi o kalktı dedi. mecburen mayısta askere gideceksin dedi sen de son durum nedir?

Üniversite kaydınız varsa okulunuz sizin yerinize yapıyor her işlemi kafanıza takmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı