Askerlik tecil süresi ne kadar?

the0nline

Hectopat
Daha fazla  
2015 yılında liseden mezun olup 2 yıllık bir bölüme kayıt olmuştum. Geçen sene tekrar sınava girip başka bir 2 yıllık kazanınca bırakıp yeni bölüme geçtim. Bu sene 2. Sınıfa geçtim ancak bu yılın sonunda tecil bitiyor gözüküyor.
"E-devletten sorguladığımda öğrenciliği devam ettiği sürece 31/12/2019 tarihine kadar askerlik işlemleri açısından bir sakıncası yoktur, öğrenciliği sona erdiği takdirde 2 ay içinde en yakın askerlik şubesine müracaat etmesi gerekmektedir yazıyor. "
Bu tarihte öğrenciliğim devam ettiği için otomatik uzar mı yoksa 2. Kez 2 yıllık okuduğum için askere gitmem mi gerekiyor? 1997 doğumluyum. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasal yaş sınırında herhangi bir düzenleme olmadıysa, 29 yaşınıza kadar ön lisans ve dengi okuduğunuz sürece tecil ettirebiliyorsunuz. Sonrasında lisans’a geçiş yaparsanız bu yaş 35-36 oluyor diye biliyorum. İmkanınız varsa, AÖF’ye kayıt olun lisans tamamlama için. Otomatik olarak askerliğiniz tecil edilir diye düşünüyorum.

Okul değişikliklerinde kendimiz tecil ettiriyoruz. Ben okul değiştirdiğimde tecilim erkenden bitmişti. Okuldan EK-C2 denilen belgeyi alıp askerlik şubesine götürdüm. Tecilimi yaptılar.

4 yıllık üniversite okuyunca 7 yıl tecil, 2 yıllık üniversite okuyunca ise 4 yıl tecil yapılıyor. Okul bittiğinde veya okuldan ayrıldığımızda tecil bozulur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı