Askerlik tecili için ne gerekiyor?

Grim Reaper

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar bazı yanıtlara ihtiyacım var yarın askerliği tecil ettirmek için şubeye gideceğim ama emin olmam gereken 1 2 konu var. Öncelikle erteleme yapabilmem için kimlik ve diplomam (direkt diplomanın kendisi fotokopisi değil) yeterli mi? Bana yeterli demişti bir arkadaşım. Bir de diyelim ki erteleyemedim bir sorun oldu yılbaşından sonraya kaldı yoklama kaçağı olarak görünürken gidip tecil ettirebilir miyim? Bir sorun çıkar mı yaş olarak da 19 yaşındayım daha ilk kez erteleyeceğim.

Hocam siz üniversiteye okumuyorsunuz sanırım ve lise diplomanız ile 3 yıllık erteletmek mi istiyorsunuz?

Arkadaşlar bazı yanıtlara ihtiyacım var yarın askerliği tecil ettirmek için şubeye gideceğim ama emin olmam gereken 1 2 konu var. Öncelikle erteleme yapabilmem için kimlik ve diplomam (direkt diplomanın kendisi fotokopisi değil) yeterli mi? Bana yeterli demişti bir arkadaşım. Bir de diyelim ki erteleyemedim bir sorun oldu yılbaşından sonraya kaldı yoklama kaçağı olarak görünürken gidip tecil ettirebilir miyim? Bir sorun çıkar mı yaş olarak da 19 yaşındayım daha ilk kez erteleyeceğim.

Kimlik ve diploma yeterli. Bazen diplomaya bakmıyorlar bile sistemde gözüktüğünden. Şubeye giderseniz size hemen yardımcı olurlar.

Hocam siz üniversiteye okumuyorsunuz sanırım ve lise diplomanız ile 3 yıllık erteletmek mi istiyorsunuz?
hocam hortlatıyorum ama bende aynı durumdan müzdaribim 2004 dogumluyum ve yoklama işlerini yeni öğrendim e devlette 1 gün kaldı diyo eğer ben bugün bişe yapmazsam yoklama kaçağı olarak görünür müyüm? görünürsem nelerden geçerim.Tecil ettirebilir miyim? Veya bugün gidip diplomamla halletmem mi gerek.

Hocam hortlatıyorum ama bende aynı durumdan müzdaribim 2004 dogumluyum ve yoklama işlerini yeni öğrendim e-Devlet'te 1 gün kaldı diyor eğer ben bugün bir şey yapmazsam yoklama kaçağı olarak görünür müyüm? Görünürsem nelerden geçerim. Tecil ettirebilir miyim? Veya bugün gidip diplomamla halletmem mi gerek.

Sıkıntı olmaz benim askerlik işlemleri 31 Aralık 2021'e kadar bitirmem gerekiyordu ben bilerek gitmedim şubat 2022 de kaçağa düştüm diye mesaj geldi o zaman gidip ertelettim 2 yıl şimdi ise bedelli gidiyorum 2 yıl doldu. Gidebiliyorsan gidip tecil ettir bugün fazla bir işi yok 5 dk sürüyor işlemler.

Sıkıntı olmaz benim askerlik işlemleri 31 Aralık 2021'e kadar bitirmem gerekiyordu ben bilerek gitmedim şubat 2022 de kaçağa düştüm diye mesaj geldi o zaman gidip ertelettim 2 yıl şimdi ise bedelli gidiyorum 2 yıl doldu. Gidebiliyorsan gidip tecil ettir bugün fazla bir işi yok 5 dk sürüyor işlemler.
illa bugün yapmam gerekmiyor değil mi çünkü ben liseden mezun olduktan sonra diplomayı almamıştım onu okuldan almak biraz sıkıntı

İlla bugün yapmam gerekmiyor değil mi çünkü ben liseden mezun olduktan sonra diplomayı almamıştım onu okuldan almak biraz sıkıntı

Onu bilemicem gidip bir sor bugün ben tecil ettirdiğimde diplomamı almıştı oraya koymuştu orijinal değil 2. kopya diplomamı götürmüştüm. Kadın orijinal diploman nerede dedi evde dedim bir şey dememişti onu alıp oraya koyuyor haberin olsun.

Geri
Yukarı