Askerlik tecili

MuratLider

Kilopat
Daha fazla  
2018'de asker iken 2018 tecil ettirdim hala atanamadım. 2inci 6 ayı bekliyorum en fazla kaç yıl tecil ettirebilirim askerligi daha uzatmak istesem tecil ettirmek istesem bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2014'de mezun oldum. 2 yıl tecil hakkım vardı kullandım. Daha sonra açık öğretime yazıldım tecil hakkı kazanayım diye. 2016 yılından 2019'un sonuna kadar tecil ettirdim. Sonrada psikotik bozukluk deli raporu alıp muaf tutuldum. Gitmiyorum askere falan. TC'nin bana dayattığı askerliği tanıyorum. Ne güzel. 😀

Bu konuyu buradan yazamam. Özelden yazabilirim merak ediyorsanız. Ancak özelden nasıl ulaşacağım size? Daha önce buradan yazmıştım ama konu silindi.

Çok karışık bir konu.

Anlıyorum. Gata kolay kolay her rahatsızlıkta vermiyor çünkü muaf belgesini.

Anlıyorum. Gata kolay kolay her rahatsızlıkta vermiyor çünkü muaf belgesini.
Bana Gata vermedi. Niğde Ömer Halisdemir EAH verdi. İşte bu doktor verdi. Ancak rapor doğru değil. Tamamen yanlış bir anlaşılma var. MMPI testi kasıtlı yanlış yaptım. Psikopatik sapma, sosyal geri çekme yazıyordu raporda. Ufak hilelerle alınabilir aslında rapor.

Psikiyatri servisine yatırıldım. Saçma sapan sebeplerle.

Bana Gata vermedi. Niğde Ömer Halisdemir EAH verdi. İşte bu doktor verdi. Ancak rapor doğru değil. Tamamen yanlış bir anlaşılma var. MMPI testi kasıtlı yanlış yaptım. Psikopatik sapma, sosyal geri çekme yazıyordu raporda. Ufak hilelerle alınabilir aslında rapor.

Psikiyatri servisine yatırıldım. Saçma sapan sebeplerle.

Aslında tanıdığın olacak iki imzaya halledecek bunu. Fakat hasta olmadan hasta muamelesi görmek sıkıntılı bir durum.

Aslında tanıdığın olacak iki imzaya halledecek bunu. Fakat hasta olmadan hasta muamelesi görmek sıkıntılı bir durum.
Askerlik şubesine itiraz ettim. Aksaray EAH'e yönlendirdiler. Aksaray askerliğe elverişli raporu verirse Kayseri'ye yönlendirecekler. Orası da elverişli verirse o zaman gidebilecekmişim askere. 6 ay takip verdiler. 3 ay gittim. 3 ay kaldı. Çok karışık bir konu ailevi meselelerde var. Allah yardım etsin.

Askerlik şubesine itiraz ettim. Aksaray EAH'e yönlendirdiler. Aksaray askerliğe elverişli raporu verirse Kayseri'ye yönlendirecekler. Orası da elverişli verirse o zaman gidebilecekmişim askere. 6 ay takip verdiler. 3 ay gittim. 3 ay kaldı. Çok karışık bir konu ailevi meselelerde var. Allah yardım etsin.

Şeker hastası arkadaşım da aynı şeylerle uğraştı. Takip veriyorlar. 3 defa 3 ay da bir gidiyorsun. Kilo verip veremediğine bakıyorlar. 140 kilo ve diyebatten muaf oldu ama uğraştı. Siz tek mesajda muaf oldum yazınca garipsedim.

Cimer'e yaptığım şikayet:
Merhaba lütfen çok rica ediyorum sonuna kadar dikkatli okuyunuz!
Askerlik muayene işlemlerinde bana yanlış teşhis konuldu ve zorunlu olarak tedaviye alındım.
Psikiyatri servisine yani tımarhaneye zorla yatırıldım.
Koyulan teşhis psikotik bozukluk tanısıydı.
Raporda yazılanlar doğru değildi.
*** denilen Psikiyatri doktoruna raporda yazdıklarının doğru olmadığını yaptığının yanlış olduğunu ısrarla bastıra bastıra söyledim.
Doktor beni dinlemedi ve savunucu konuşuyor yazdı. Haksızlık karşısında kendimi savunmam en doğal hakkımdır ve onu da bana çok gördü.
Raporda yazılanları babam anlattı ve doğruda değildi. Kişilik testine(MMPI) tabi tuttular ve teste girdiğimde 566 tane soru olduğunu gördüm.
Yanlış rapor yazılması ve yanlış teşhis koyulması beni çok kızdırdı ve sinirlenip soruların 50 - 60 tanesini yapıp gerisini rastgele evet hayır şeklinde seçtim. Testin sonucu da doğal olarak iyi gelmedi.
*** denilen Psikiyatri doktoru bana hastaneye(tımarhane(psikiyatri servisine))'ye yatırılacağı mı söyledi.
Ben yatmak istemediğimi söyledim. *** denilen Psikiyatri doktoru yatmaz isem tutuklanacağımı söyledi. Ben ise yatmıyorum doğru değil senin bu yazdığın rapor dedim. Hüseyin kardeş 3 gün içinde yatmazsan tutuklanırsın dedi. Beni mecbur bıraktı tutuklanmakla tehdit ederek beni korkutup yatırdılar psikiyatri servisine. Ben ilaç verileceğini ve kanımın alınacağını bilmiyordum. Bana söylenmedi bile. Kanım alındı ve ne olduğunu dahi bilmediğim bir ilaç verildi. İlacın ne olduğunu sorduğumda hemşireler söylemedi ve içmem gerektiğini söylediler. Zorla vücuduma müdahale edildi ve bu gerçekten çok korkunç insanlık dışı bir eziyetti benim için. İlacı içtikten sonra burnum kanadı ve az daha bayilacaktım. Daha sonra ilacı değiştirdiler. 3 buçuk gün sonra babam imza verip çıkarttı psikiyatri servisinden. O imzayida psikiyatrisler kendi üstünden sorumluluğu atmak için attırıyorlar ve aradan sıyrılıp kurtuluyorlar. 1 yıl o ilaçları kullanmam gerektiği hastanede, askeriyede raporum olduğu ve takibim olduğu için içmem gerektiği söylendi ve ben hep içmek zorunda bırakıldım. İlaçlar Risperdal ve Prozac isimli ilaçtı. İlk verilen ilacın adını bilmiyorum, galiba nallama ilacı olabilir. Bir ton yan etki ve bir ton zararlı etki gördüm. Bu etkiler: akatizi(aynı ortamda duramama hali), hiper aktivite, parkinsonizim, memelerde büyüme, kulak tıkanması, daha başka buradan söylememin uygun olmayacağı yan etkilere zorunlu olarak maruz bırakıldım. Askerlikten de muaf verdiler. Hayatımı bir güzel mahfettiler. Şimdi hastaneye gittim ve ilk yazılan erteleme raporunu istedim. Arşive yönlendirdiler. Arşivdeki ihtiyar aksi adam vermedi ve yasak dedi. Askerlik şubesinde ısrarla vermedi. Bende aslı vardı ama annem babana bir göstereceğim deyip elimden aldı ve yok ettiler. E nabız da yer almıyor. Gizli saklı kapaklı işler dönüyor. Allah şerlerinden korusun. Psikiyatri terörü son bulsun. Bu gerçekten zulüm. *** ve ***'dan şikayetçiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı