Askerlikte bunalım

Timurhanm

Hectopat
Öncelikle konuyu nereye açacağımi bilemedim kusura bakmayın, arkadaşlar askerdeyim 90 günüm kaldı. Bitmeyecekmiş dönemeyecekmişim gibi hissediyorum. Biteceğini bilmeme rağmen bitmeyecek gibime geliyor. Şu anki zamana kadar düşününce çok hızlı geçti ama önümdeki zaman sanki bitmeyecek bir rüya gibi. 18 ay 12 ay yapanları daha kötülerini, veya dağda zorlu şartlarda yapanları düşünüyorum ama fayda etmiyor bitirenlerden veya önerisi olanlardan yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Öncelikle konuyu nereye açacağımi bilemedim kusura bakmayın, arkadaşlar askerdeyim 90 günüm kaldı. Bitmeyecekmiş dönemeyecekmişim gibi hissediyorum. Biteceğini bilmeme rağmen bitmeyecek gibime geliyor. Şu anki zamana kadar düşününce çok hızlı geçti ama önümdeki zaman sanki bitmeyecek bir rüya gibi. 18 ay 12 ay yapanları daha kötülerini, veya dağda zorlu şartlarda yapanları düşünüyorum ama fayda etmiyor bitirenlerden veya önerisi olanlardan yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Bende de öyle oluyordu hocam sonra düşündüm biraz kafamı dağıtsam kendimi başka işlere görevlere versem daha hızlı şafak atar dedim denedim yaptığım işlerle meşgul olunca tertiplerimle takılıca zamanın hızlı geçtiğini hissettim öyle devam ettim. Sende kafana çok takarsan bitmez askerlik.

Çarşı iznini kullan git bi dolaş gel. Ailen veya arkadaşlarınla telefonlaş. Arasıra komutanlarınla sohbet et. Devriye çıkma fırsatın var ise devriyeye çık.

Belki ilginç gelecek bu dediğim ancak ben Türkiye haritasını boyayarak motive olmuştum. Tüm illerin göründüğü bir haritayı A4 kağıda çıktı aldım, 81 gün kaldığında Düzce’yi boyayarak gün gün denk gelen illleri boyadım ve baya motive etti beni. Çünkü aynı duyguya ben de kapılmıştım. Üstelik 12 ay yedek subay olarak yaptım askerliği. Kısa dönemler geldi, terhis oldu, sonra yeni devreler geldi, onlar da terhis oldu, ben en son terhis oldum düşün :) Zordu o anlamda ama dediğim gibi harita boyamak işe yaradı bende.

Muhtemelen. Sürekli aynı yüzler rutin sürekli aynı şeyler çarşı izni de bir kapalı bir açık. Sallantılı bi askerlik geçiriyorum karamsarlaştım o yüzden zamanın geçeceği konusunda.
Kardeşim bu da geldi buda geçecek gözüyle bak, bir şekilde bunada hayatında yaşanması gereken birşey olarak bakacaksın. İnsanlarla muhabbet et gırgır şamata günler geçer. 1-2 sene sonra arkana dönüp baktığında vay be ne günlerdi bu da geldi geçti diyeceksin. Kitap okuyan falan varsa bol bol kitap oku onlardan alıp. Zaten sabah kahvaltı içtima mıntıka yürüyüş şu bu derken boş kalmıyorsun zaman geçiyor, yat saatide nasılsa erken, gün bitiveriyor. Kendi kendini moda sokma sıkıntıya sokma, düşman elinde değilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı