Gereksiz bunalım neden kaynaklanır?

Mr.Tulpar

Centipat
Yer
Phoenix
Daha fazla  
Meslek
Youtuber/Editör/Oyun haber yazarı
Son 2-3 gündür kendimi bunalmış, üzüntülü hissediyorum. Aslında bunun belli sebepleri var.

Bu sebepler yüzünden önceden de bunalmış, üzüntülü hissediyordum ama sonradan geçmişti kendimi bayağı toplamıştım. Ortada hiçbir şey yokken gene aynı şekil bu durum başladı. Hiç yapmadığım şeyler yapmaya başladım.
Şiirler okumaya başladım normalde şiir falan okumam fakat şiirler iyice kendine çekti beni ve hala okuyorum.
Şiirlerin konusu benim için düşündürücü ve üzücü olduğu için aslında o da biraz beni bunaltıyor olabilir, tam bilmiyorum.

Genel hayatım açıkçası çok sıkıcı bir insan için ama ben seviyorum. Küçüklüğümden beri bilgisayarlarla aram iyidir çok fazla vakit geçiririm gün içerisinde, editler yaparım, oyun oynarım, ayrı zamanda bir de öğrenci olduğum için ders falan çalışırım.
Kafamı sadece bunlarla dağıtabiliyorum ki ders çalışmak kafamı dağıtmıyor aksine daha çok düşündürüyor. Kısacası sıradan hayatım var.

Üzerimdeki bunalım da geçmiyor ne yapsam ilgimi neye verirsem vereyim çok düşünüyorum gene. Ben çözüm bulamadım siz bulursanız sevinirim.
Saygılar, sevgiler.

Tavsiye vermek haddime değil lakin sıkıcı tabirini kullanmanızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Hepimizin ilgi alanı aynı olsa bu kadar sanat, bu kadar zanaat ortaya çıkar mıydı? Sizin eğlendiğiniz ve sevdiğiniz bir aktivite sıkıcı değildir. Bu aktiviteyle ilgilendiğiniz için sıkıcı bir insan da olmazsınız. Belki de bunalımınız, kendinizi "sıkıcı" kelimesine sıkıştırmanızdan kaynaklıdır.

Tavsiye vermek haddime değil lakin sıkıcı tabirini kullanmanızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Hepimizin ilgi alanı aynı olsa bu kadar sanat, bu kadar zanaat ortaya çıkar mıydı? Sizin eğlendiğiniz ve sevdiğiniz bir aktivite sıkıcı değildir. Bu aktiviteyle ilgilendiğiniz için sıkıcı bir insan da olmazsınız. Belki de bunalımınız, kendinizi "sıkıcı" kelimesine sıkıştırmanızdan kaynaklıdır.

Hocam aslında çok doğrusunuz benim de bu konuda bir ilgim ve bilgim var ama işte bu aralar her şey sıkıcı geliyor ondan demiş olmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı