Aşkı tadın

Bak işte aşkın tanmı bu değil. Aşk aynı duyguları bir ömür sevdiğin kişi ile beraber taşımak demektir. Sen ise kolayca yeri doldurulabilir bir şeymiş gibi düşünüyorsun.
Evet ama ayrıldıktan sonra farkında vardım her şeyin. İlişki içinde anlayamadım böyle bir şeyi daha önce yaşamadığım için.

Aşk bana göre değil. İstemeden aşırı kalp kıran bir insanım. Karşımdakinin kalbini kırmak istemem. Bana yaklaşmaya çalışan kızlarla genelde arkadaş olurum sırf bu yüzden. Belki daha sonra bu huyumdan kurtulursam, neden olmasın?

İstemez, sağ ol.
Aşk, hayvansal bir özelliktir. Bilim tarafından bir tür "OKB" hastalığı olarak görülür. Tamamen cinsellik üzerinedir. Kişinin dış görünüşüne kapılırsınız. Seviyeleri vardır, seviyeyi fazla aşarsanız mecazi olarak kör olursunuz; kişi, kötü birisi olsa bile dış görünüşünden bunu göremezsiniz; onu istediğiniz gibi görürsünüz. Aşk, beynin üreme adına oynadığı bir oyundur. Kişiye fazla kapılmazsanız, umursamazsanız, kendinizi akışa bırakırsanız bir süre sonra onu unutacaksınız; saplantı sona erer.

Sevgi, akılla bağlantılıdır. Kişiyi seversiniz. Sevgi, kazanılan bir duygudur; kolay değildir. Arkadaşınızı seversiniz, ailenizi seversiniz, sevgilinizi seversiniz... Saplantı olamaz, aksi bir durumda sevgi kaybolabilir.

"Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu. Sevgi emekti…" (Selvi Boylum Al Yazmalım, 1977)

Son düzenleme:
1677972276737.png

Evet, aşkı tadın aşkı tatmaktan korkmayın benim gibi. 5 gün önce 3 aylık ilişkim bitti. 3 aylık değil de sanki senelerdir birbirimizi tanıyor gibiydik. Çok yanlış yaptım. Belki de onu kaybedebileceğimi düşünmeden yaptım. Çocukca davranıp ondan ayrılmak istediğimi söyledim küfürler edip. Ve eşek gibi de pişman oldum. Aşık olduğumu ayrılınca anladım ondan. Aşkı tadın ve aşk acısını tadın. Bu sizi diğer ilişkilerinizde daha sağlıklı olmaya itiyor.

Küfür edip sövmüşsün bayağı sağlıklı olacak ilerisi için güzel anılar bırakmışsın.

Geri
Yukarı