Aşkı tadın

Gün gelecek bıkacaksınız hocam ondan. Paralel evrenlerin birinde onu sonuna kadar elde ettiğiniz için aldatacaksınız bile (bkz: Gece Yarısı Kütüphanesi).

Hocam ben zaten nasıl desem, karı kıza doydum. :D Yani hayatımı onunla birleştirmek istiyorum, eğer olmazsa da yalnız olmak istiyorum.

Hocam ben zaten nasıl desem, karı kıza doydum. :D Yani hayatımı onunla birleştirmek istiyorum, eğer olmazsa da yalnız olmak istiyorum.
Hocam doyduysanız neden onunla olmak istiyorsunuz? Eğer beraber yaşamak istediğiniz birisi (arkadaş) gibi diyorsanız zaten o da insanların söylediği aşk değil.

Aşka inananlara soruyorum, neymiş bu aşk? Nedir bir insanı bir insana bağlayan bu şey? Dış görünüş mü? Cinsellik mi? Aşık olanlar aşık olduğunu ne için sever? Sırf o kişi olduğu için mi?

Aşk bence yalandır. İlgi ve başka ihtiyaçların karşılanması için uydurulan bir olay. Eğer gerçek olsaydı aşık olanlar sonsuza kadar tek kişiye aşık olurdu. Eğer siz aşkı karşılıksız sevgi olarak tanımlıyorsanız size söyleyeyim: Hiçbir şey karşılıksız olamaz. Bir kişi tek taraflı sevse, tek yönlü bir aşk olsa bile buna karşılıksız diyemeyiz; o kişiye aşık olmasının karşılığı olarak birçok şey alabilir. Mesela güzel bir hayal olabilir, aşık olduğu kişiyle ömür geçirme hayali. Mesela o kişinin de bir gün kendini sevebilme hayali. Konudan saptığımı düşünmeyin ama cinsel hayaller de buna dahil.

Ciddi olarak soruyorum. Aşka inananlar veya aşıklar, aşk nedir?

Kaç yıl geçti onunla tanışalı. Okulda ilk gördüğüm zamanı hâla hatırlıyorum. Ve o an direk aklıma kazındı, içimden hissetmistim o an bağlandığımı. Daha arkadaş olmadığımız zamanlarda, birbirimizin yüzünü bile görmediğimiz zamanlarda, sevgim hiç azalmadı. Cinsel olarak aslında ilk zamanlarda bende öyle düşünmüştüm sonuçta ergenlik ama bu kadar yıl geçtikten sonra arkadaş olup birbirimizi tanidiktan sonra o şekilde bir arzu olmadiğina emin oldum. Ben gerçekten ciddi düşünüyorum bu yüzden korkuyorum zaten şu zamana kadar 2 defa kısa süreli ilişkilerim oldu hiçbirinde itiraf ederken korkum olmadı ve bittiğinde üzülmedim çünkü onların gerçek yüzünü görünce mutlu oldum ama bu sefer reddedilme korkusu o kadar büyük ki ve arkadaşligimizin zedelenme korkusu ilk defa bu korkuyu yaşıyorum. Hayatımı ölene kadar onunla geçirmek için neler vermezdim. Umuyorum yakın zamanda kendimi ona layık görecek seviyeye gelirim. Yoksa cidden Dünya üzerinde onun gibi birini bulabilecegimi sanmıyorum.

Son düzenleme:
Kaç yıl geçti onunla tanışalı. Okulda ilk gördüğüm zamanı hâla hatırlıyorum. Ve o an direk aklıma kazındı, içimden hissetmistim o an bağlandığımı. Daha arkadaş olmadığımız zamanlarda, birbirimizin yüzünü bile görmediğimiz zamanlarda, sevgim hiç azalmadı. Cinsel olarak aslında ilk zamanlarda bende öyle düşünmüştüm sonuçta ergenlik ama bu kadar yıl geçtikten sonra arkadaş olup birbirimizi tanidiktan sonra o şekilde bir arzu olmadiğina emin oldum. Ben gerçekten ciddi düşünüyorum bu yüzden korkuyorum zaten şu zamana kadar 2 defa kısa süreli ilişkilerim oldu hiçbirinde itiraf ederken korkum olmadı ve bittiğinde üzülmedim ama bu sefer reddedilme korkusu o kadar büyük ki ve arkadaşligimizin zedelenme korkusu ilk defa bu korkuyu yaşıyorum. Hayatımı ölene kadar onunla geçirmek için neler vermezdim. Umuyorum yakın zamanda kendimi ona layık görecek seviyeye gelirim. Yoksa cidden Dünya üzerinde onun gibi birini bulabilecegimi sanmıyorum.
O olmasaydı başka biri olmaz mıydı hocam? Ben sorularımın cevabını alamadım.

Hocam doyduysanız neden onunla olmak istiyorsunuz? Eğer beraber yaşamak istediğiniz birisi (arkadaş) gibi diyorsanız zaten o da insanların söylediği aşk değil.
Ben karı kız istemiyorum, onu istiyorum.

O karşıma çıkmasaydı yalnız kalmak istiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı