Aslında Türkiye'de ekonomik kriz yok mu?

Katılıyorum hocam. O kadar abartıyorlar ki durumumuz kötü kötü kötü kötü diye. Şimdi beni dayılarla bir tutmanızı istemem ama herkesin elinde İphone 11, 12, bütün sokaklarda caddelerde yollarda herkeste araba, herkes kafelerde publarda elinde bira viski yani daha bir çok var yani örnek veremiyorum. Ama size katılıyorum.
Coluk cocugun kafasini, dayilar bozmus 😂. Bana gore onlar cok cok eskiden yokluk icinde yasadiklari icin sukur etmemiz oneriyorlar. Tabi su anki genclik caga ayak uydurmasi lazim iki tarafta hakli gozumde.

Ben yemek, icmek ve eglence ihtiyacimi karsiliyorum ve yeri gelince de sukur ediyorum Allah'a. Bir sıkıntım yok.

Bu kadar küçük sehirde bu ladar nüfüs ve yollari eksikligi trafigin sebebi bolluk degil. Düzensiz yapilasma yüzünden araba aliyoruz adam akilli otobus olsa neden trafik ve araba derdini cekelim.

Valla ev geçindirmeyen orta ve alt kesim anlamaz bu ekonomi muhabbetlerinden markete gidip 2 poşet bile dolmadan 150 170 tl gibi para veriyorsak kusura bakmayın açlıktan ölüyoruz demektir. Aldığımız maaş belli nereye gideceği belli aracı olmuşuz sadece iş yerimizin yatırdığı parayı diğer kurumlara vermek için arada bi aracız :D başka birşey değil yani gerçekten elimizi neye atsak yanacak durumdayız ileriyi görme falan yok yani öyle birşey biraz gözünüzü açın artık ülkede yaşanmaz olundu. Milletin normal standartları olan şeyler ülkemizde lüks görülür oldu. Büyük birşeymiş gibi hissediyoruz gerçekten gerçekleri görmekten kaçan bir milletiz cehalet çok kötü birşey allah herkese akıl fikir versin.

Açım diyen çiftçiye telefonunu göster diyen dayıdan hiçbir farkın yok.

Bunun gibi insanlar keyfinden intihar ediyor zaten değil mi?

Katılıyorum hocam. O kadar abartıyorlar ki durumumuz kötü kötü kötü kötü diye. Şimdi beni dayılarla bir tutmanızı istemem ama herkesin elinde İphone 11, 12, bütün sokaklarda caddelerde yollarda herkeste araba, herkes kafelerde publarda elinde bira viski yani daha bir çok var yani örnek veremiyorum. Ama size katılıyorum.
Böyle konuşursanız dayılarla bir tutarım hocam kusura bakmayın. Size göre ekonomi telefon ve arabadan ibaret, dolar, enflasyon vs. önemsiz, ilk önce doğru düzgün ekonomiyi araştırın ondan sonra yazın ayriyeten abartmıyoruz, cahil olmadığımız, ekonomiyi doğru düzgün araştırdığımız için ekonominin ne kadar kötü bir durumda olduğunu anlayıp buna karşı tepkimizi gösteriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı