Asosyal olmak nasıl bir şey?

öylesinekişi

Picopat
Daha fazla  
Asosyal olan olmayan arkadaşlar hepinizin fikrini çok merak ediyorum. Özellikle ailesi yüzünden zorla sosyal ortamlara gönderilmeye çalışan arkadaşların.

Asosyal değilim iletişim kurmakla falan sorunum yoktur ama kaç yıldır arkadaşlarım internetten ve onlarda 4 5 tane. Genelde benden 5 10 yaş büyükler ama kaliteliler binlerce insan arasından eledim onları. Lise hayatımın sonuna geldim sayılır tek başıma geçirdim.
Çünkü benim düşüncem benim seviyemde insanlar yoksa dandik kültürsüz saygısızlarla olmaktansa kendimle olmak daha iyidir. son yıllarda öyle gidiyorum. Şuan konuştuğum kişilerin hepsi bana bir şeyler kattı.

Asosyal değilim iletişim kurmakla falan sorunum yoktur ama kaç yıldır arkadaşlarım internetten ve onlarda 4 5 tane. Lise hayatımın sonuna geldim sayılır tek başıma geçirdim.
Çünkü benim düşüncem benim seviyemde insanlar yoksa dandik kültürsüz saygısızlarla olmaktansa kendimle olmak daha iyidir. Son yıllarda öyle gidiyorum.

Genellikle aramdaki seviye farkını ailem ile konuşunca kendini üstün mü görüyorsun egoist olamak iyi bir şey değil gibi şeyler söylüyorlar ama onlarla iletişim kuramamam benim suçum değil.

Asosyal olan olmayan arkadaşlar hepinizin fikrini çok merak ediyorum. Özellikle ailesi yüzünden zorla sosyal ortamlara gönderilmeye çalışan arkadaşların.

Asosyallik iyi bir şey degil bende asosyalim ama arkadaş kurmayı iletişimi sevmiyorum kendimi düzeltmeyi de düşünmüyorum günümüz iyi degil arkadaşlık diye bir şey yok sonu kötü biter genelde.

İyi bir şey değil, psikolojik rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Çocuklara küçüklüğünde bu konu hakkında önemli dersler verilmesi gerek bence. Çünkü verilmediği takdirde gerek ortaokul gerek lisede çok zorluk çeker.

Geri
Yukarı