Asosyallikten nasıl kurtulabilirim?

gokhan29

Hectopat
Merhaba öncelikle 26 yaşındayım bu yaşa kadar kız arkadaşım olmadı. Onu geçtim kendi hemcinsimden arkadaş bile bulamıyorum yani yok. Sosyal medya falan ne ararsanız var bende ama sonuç hüsran. Şu an çalışmıyorum asosyal biriyim antidepresan kullanıyorum uzun yıllardır. Üniversite hayatım da iyi geçmedi. Arkadaşlık vs. kuramadım. En azından dostluk ve arkadaşlık da yok. Çok sıkılıyorum. En azından erkek erkeğe muhabbet edeceğim arkadaşım bile yok. Gülünecek bir haldeyim biliyorum ama bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun tam olarak bir çözümü yok sevdiğin bir hobi bulmalısın insanlarla özellikle karşı cinsle etkileşime geçebileceğin yerler olabilir.

Psikiyatriste gidebilirsiniz ya da hiç değilse psikoloğa. Devlet hastanelerinde psikiyatr zaten var ama gerekli görürlerse devletteki psikologlara yönlendirebiliyorlar. Bunun arkasında yatan bir sorun elbet vardır bir insanın 26 yaşına kadar bu kadar şanssız olması biraz zor çünkü. En etkili yöntem bu olacaktır ancak illaki gitmeyeceğim diyorsanız sosyalleşebileceğiniz ortamlara gidebilirsiniz örneğin ilginizi çeken bir etkinlik gibi.

Merhaba öncelikle 26 yaşındayım bu yaşa kadar kız arkadaşım olmadı. Onu geçtim kendi hemcinsimden arkadaş bile bulamıyorum yani yok. Sosyal medya falan ne ararsanız var bende ama sonuç hüsran. Şu an çalışmıyorum asosyal biriyim antidepresan kullanıyorum uzun yıllardır. Üniversite hayatım da iyi geçmedi. Arkadaşlık vs. kuramadım. En azından dostluk ve arkadaşlık da yok. Çok sıkılıyorum. En azından erkek erkeğe muhabbet edeceğim arkadaşım bile yok. Gülünecek bir haldeyim biliyorum ama bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Konfor alanına çok fazla bağlıysan zamanla asosyalleşe biliyorsun. Ben asosyal olduğuma inanmıyorum. Hayatımın belli dönemlerinde asosyal olmayı tercih ediyorum(çoğu zaman Home Office, veya Freelance çalıştığımdan dolayı). Dilediğim zaman sosyalleşebiliyorum. Neden asosyalsin alışkanlıklarını incele asosyalliğe iten şeyleri tespit etmeye çalış daha sonra o alışkanları azaltmaya çalış. Çevrendeki sosyal insanları incele, nasıl sosyalleştiklerine bak, ufak ufak hayat tarzında değişimler yapmayı dene.

STK'lara katıl, kurslara katıl. Siyasi görüşüne uyan bir siyasal oluşuma dahil ol.

Mesela İstanbul'da oturuyor isen, belediyenin İSMEK Fotoğrafçılık kursuna kayıt ol. Orada arkadaşlar edinebilirsin. Bu sadece bir örnek.

Yeni konular

Geri
Yukarı