Asosyallikten nasıl kurtulunur?

Normal okuyorum.
Hocam ilk olarak sınıfınızdaki ortama girmeye çalışın. Hep bir grup olur o gruba girmeyi deneyebilirsiniz. Mesela sohbet ediyorlar sohbetlerine girebilirsiniz veya beden dersinde futbol basketbol falan oynuyorlar oralara girebilirsiniz ve yetenekliyseniz zaten hep sizi ararlar. Sonrasında başka sınıflara gidersiniz mesela siz A sınıfındasınız B sınıfınada gidin oradada bir kaç kişiyle kaliteli sohbet edin yine sizi tanırlar. Siz çabalamadığınız sürece kimse sizi arasına almaz. Okula ben asosyalim kimse benimle konuşmaz modunda giderseniz zaten bir sıfır geride başlarsınız.

Hocam ilk olarak sınıfınızdaki ortama girmeye çalışın. Hep bir grup olur o gruba girmeyi deneyebilirsiniz. Mesela sohbet ediyorlar sohbetlerine girebilirsiniz veya beden dersinde futbol basketbol falan oynuyorlar oralara girebilirsiniz ve yetenekliyseniz zaten hep sizi ararlar. Sonrasında başka sınıflara gidersiniz mesela siz a sınıfındasınız b sınıfınada gidin orada da birkaç kişiyle kaliteli sohbet edin yine sizi tanırlar. Siz çabalamadığınız sürece kimse sizi arasına almaz. Okula ben asosyalim kimse benimle konuşmaz modunda giderseniz zaten bir sıfır geride başlarsınız.

Sınıf ortamları çok boş yerler senin taktiğinle gidersek sigara alkol garanti :D

Ergenlik çok değişik bir şey ergenlikten çıkınca anlayacaksın bu dediklerimi.

Sınıf ortamları çok boş yerler senin taktiğinle gidersek sigara alkol garanti :D

Dost ben ortaokuldayken ilkokuldayken de içine kapanık gene hiç evinden çıkmayan bir tiptim benim dediğim şeyler liseye geçince başlayan şeyler değil.

Kaliteli bir lisedeyse sigara alkol olmaz. Benim gittiğim lise yüzde 2 ile alıyor ve ne sigara ne alkol kullananan kimse yok. Ayrıca adam ne yapsın günün yarısından çoğunu okulda geçiriyor kaynaşmazsa zulüm olur.

Dost ben ortaokuldayken ilkokuldayken de içine kapanık gene hiç evinden çıkmayan bir tiptim benim dediğim şeyler liseye geçince başlayan şeyler değil.

Psikoloğa gidebilirsin o zaman.

Kaliteli bir lisedeyse sigara alkol olmaz. Benim gittiğim lise yüzde 2 ile alıyor ve ne sigara ne alkol kullananan kimse yok. Ayrıca adam ne yapsın günün yarısından çoğunu okulda geçiriyor kaynaşmazsa zulüm olur.

Ben 15 yaşımda sigaraya başladım. Kendine hakim olan kimse sigaraya başlamaz ancak o ergenlik dönemlerinde hakimiyetini kaybediyorsun sorun da bu. Bu arada 1 kereden bir şey olur.

Şöyle temel bir sorun olabilir eğer "doğal" bir insansan (ki bu zihinsel+doğal olan insandan ayırt edilemez) diğer insanlardan otomatik farklı olursun. hemen her insan zihinsel yada zihnisel+doğaldır. 2. seçenek sana daha yakın olabilir ama çoğu durumda o bile sıkıntılıdır. umarım 2. seçeneğe geçiş yapabilirsin yoksa uyum sağlayamazsın insanlara.

Hocam yukarıdaki arkadaşların dediği gibi psikiyatriye gidebilirsiniz. Sosyalleşememek bir sorundur ve bu sorun sizde yıllardır varmış doktor en azından nasıl yapabileceğinizi anlatır veya özgüven eksikliğiniz falan varsa ona göre ilerler.

Ben de aşağı yukarı senin gibiyim, üstüne üstlük bir de kekemelik olunca arkadaş edinmek çok zor oluyor. Beden derslerinde genelde hep sınıfta veya spor salonunda oturur, telefonumla oynardım. Bir gün dedim ben de oynayayım ne olacak ki diye. Elimden geldiğinde iyi oynamaya çalıştım, futbolla alakam falan yok bu arada sevmiyorum. İşte X pas at! X buraya topu yolla! Falan diye diye ister istemez diyalog kurmaya başladım. O şekilde beni tanıdılar, ısındık birbirimize. Sen de deneyebilirsin bence. Zaten kötü oynuyor diye kimsenin kimseye kızdığını, oyundan attığını görmedim şimdiye kadar.

Geri
Yukarı