Aspx Üye Girişi

Talos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Okuyom Ben Ya xD
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün okulda öğretmen performans ödevi verdi ASPX de site yapacaz işte Session, Cookies olan bir site yapıcaz lakin ben giriş bölümünde sadece Veritabanına kayıtlı üyelerin giriş yapabileceği kodu unuttum. Misal Text Box 1'e "kadi" TextBox 2'ye "sifre" girilecek. Bunun kodunu bilen varmı. aynı zamanda SqlCommand koduda lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
using System.Data.OleDb;
Kod:
OleDbConnection vtBaglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Server.MapPath("App_Data/Veritabanı.accdb") + ";Persist Security Info=True");
        OleDbCommand kulKontrol = new OleDbCommand("SELECT kullaniciAdi, kullaniciSifresi FROM Kullanicilar WHERE kullaniciAdi=@kullaniciAdi AND kullaniciSifresi=@kullaniciSifresi", vtBaglanti);
        kulKontrol.Parameters.AddWithValue("@kullaniciAdi", kullaniciAdi.Text);
        kulKontrol.Parameters.AddWithValue("@kullaniciAdi", kullaniciSifresi.Text);
        try
        {
            vtBaglanti.Open();
            OleDbDataReader kulOkuyucu = kulKontrol.ExecuteReader();
            if (kulOkuyucu.HasRows) Response.Write("Kullanıcı adınız ve şifreniz doğru");
            else Response.Write("Kullanıcı adınız veya şifreniz yanlış");
        }
        catch(Exception hataMesaji)
        {
            Response.Write(hataMesaji.Message);
        }

Microsoft Access Database ile yukarıdaki gibi yapılabilir. Bu kodları örnek alarak istediğiniz şekilde yapabilirsiniz ama yazı kutularından aldığınız verileri direkt olarak veri tabanında sorgulatırsanız sitenizde açık meydana gelir, bu yüzden aldığınız verileri parametrelerle gönderirseniz açığı kapatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı