ASRock A320M Anakart RAM'i görmüyor

• Konuyu başlatan Bepo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

Bepo

Hectopat
Yeni anakart aldım, markası ASRock A320M.
Sisteme ateşleme yapıyorum ama RAM'i görmüyor. PSU ya da anakartdan dıt dıt sesler geliyor.

Not: Anakart garantiye gitti orada test edildi sorun yokmuş.
Not: Elimdeki RAM başka sistemde denedim çalışıyor. Başka RAM taktım yine aynı hatayı aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan önce. Gigabayt anakart vardı onu yaktım 1 günlük karttı sonra bu asrocku aldım. Bunda bu sorun çıktı. Gigabaytı garantiden gelmesini beklicem şuan bütcem bitti

Bundan önce. Gigabayt anakart vardı onu yaktım 1 günlük karttı sonra bu asrocku aldım. Bunda bu sorun çıktı. Gigabaytı garantiden gelmesini beklicem şuan bütcem bitti
Sorun abdest de olabilir.
Bir de ram i overclock yapmadan deneyin belki orda sorun cikmistir. Cunku guncel chipsetler b450m

Kaç kere dıt sesi geliyor dikkat edin ona. Sorun tam olarak bellek ile mi alakalı? Sisteminizi komple yazın. Güncel olmayan BIOS'lu anakarta sahip olabilirsiniz. Mevcut RAM modelinizi iade edip yerine XPG Gammix 3000 MHz tercih edebilirsin. Son defa bilgisayarınızın elektrik bağlantısını kesip, anakartınızda bulunan BIOS pilini çıkartıp 5-10 dakika arası bekledikten sonra, pilsiz olarak sistemi çalıştırmayı dener misin? Görüntü gelirse sistemi kapat ve elektrik bağlantısını komple kesip pili takıp BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına getirip sistemi tekrar çalıştırın.

Yeni anakart aldım, markası ASRock A320M.
Sisteme ateşleme yapıyorum ama RAM'i görmüyor. PSU ya da anakartdan dıt dıt sesler geliyor.

Not: Anakart garantiye gitti orada test edildi sorun yokmuş.
Not: Elimdeki RAM başka sistemde denedim çalışıyor. Başka RAM taktım yine aynı hatayı aldım.
Bende yeni sistem topladım asrock b450m. 2Adet ram taktım sadece birini goruyordu sonra bios güncelledim aynı zamanda ram slotlarını deiştim sorun düzeldi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı