Çözüldü ASRock A320M anakarta Aerocool Air frost Plus fixed fan montajı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fikret88

Femtopat
Daha fazla  
Cümleten selamlar. En son 10 yıl önce PC topladığım için güncel toplanan PC'lerin de 10 yıl önceki gibi toplandığını düşündüğümden, satın aldığım parçaların montajını yaparım ya deyip adeta bir delikanlılık göstermiş bulunmaktayım. Fakat öyle değilmiş.
- AMD Ryzen 3 3100 3.6GHz (Turbo 3.9GHz) 4 Core 8 Threads 16MB Cache AM4 İşlemci
- ASRock A320M-HDVR4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+(OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart
- Aerocool Air frost Plus fixed RGB 12cm fanlı, Intel / AMD uyumlu işlemci soğutucusu (AE-CC-afp)

Aldığım bu AM4 anakarta, gelen afp fan montajını nedense bir türlü gerçekleştiremedim. İnternette işlemci fan montajı ile ilgili birçok video ve içerik inceledim fakat benim durumumda olan ya da montaj şekli benim gibi olan içerik bulamadım. Ürünleri aldığım satıcı ile görüştüm. Parçaların uygun olduğunu, montajın anakart üzerinde bulunan köprü veya ayak ya da bağlantı adı altında geçen 2 adet pilastik parçanın ucunca bulunan tırnaklara denk gelecek şekilde afp fanda bulunan ve sağ sol iki yanından da çıkan geçmeli metal tırnakların köprü tırnakları ile montajının yapılabileceğini söyledi. Ben de doğal olarak eşsiz yeteneğimi kullanarak deneme çalışmalarına başladım. Evet dediği her şey doğru idi fakat ben bir tırnağı geçirdikten sonra diğer tarnağı geçirirken aradaki mesafe o kadar uzak kalıyor ki aşırı derecede anakart zorlanıyor. Birazcık zorladım fakat geçecek tırnaklar arasındaki fark bir türlü kısalmıyor. Sonuç olarak montajı yapamıyorum. Çok basit bir hata yaptığımı düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek biri olur mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim. Fazlaca başınızı ağrıttım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu uyumlu gözüküyor. Kasanın diğer kapağını da açın. Altta bulunan ayna kaymış olabilir. Vidalar alttaki aynaya tutunur.

Soğutucu uyumlu gözüküyor. Kasanın diğer kapağını da açın. Altta bulunan ayna kaymış olabilir. Vidalar alttaki aynaya tutunur.
Ustam hepi topu bu. Şunu takamadım yahu çıldırdım m.

Dosya Ekleri

• IMG_20210507_183020.jpg
    IMG_20210507_183020.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20210507_183003.jpg
    IMG_20210507_183003.jpg
    118,2 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210507_182951.jpg
    IMG_20210507_182951.jpg
    175,9 KB · Görüntüleme: 53
Klipsler denk gelmiyor mu hocam? Brakete tutunması gerekir.

Çözüm
Tamamdır hocam. Macunu sürülü değil mi? Dediğim gibi kelepçeli. Hayırlı olsun.

Tamamdır hocam. Macunu sürülü değil mi? Dediğim gibi kelepçeli. Hayırlı olsun.
Aynen ustam macunu da sürdüm. Allah senden razı olsun sen cesaretlendirdin beni şimdi diger bağlantı ve montajları yapmaya başladım kuş gibi oldum gerçekten çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Kolay gelsin. Sizler de sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı