Çözüldü ASRock A320M ve R5 5500 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kennedy

Hectopat
Daha fazla  
  • ASRock A320M
  • Ryzen 5 2600
  • 8+8 GB 3200MHz
  • RX 6600 XT
  • 500W 80+

Ryzen 5 5500 işlemcisi aldım bugün, sorunsuz bir şekilde kurulum sağladım fakat her yolu denememe rağmen görüntü alamıyorum ve klavye mouse da çalışmıyor.

• CMOS sıfırladım
  • RAM yuvalarını tek tek değiştirdim
  • Görüntü kablosu ekran kartına bağlı

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • ASRock A320M.
  • Ryzen 5 2600.
  • 8+8 GB 3200MHz.
  • RX 6600 XT.
  • 500W 80+

Ryzen 5 5500 işlemcisi aldım bugün, sorunsuz bir şekilde kurulum sağladım fakat her yolu denememe rağmen görüntü alamıyorum ve klavye mouse da çalışmıyor.

• CMOS sıfırladım.
  • RAM yuvalarını tek tek değiştirdim.
  • Görüntü kablosu ekran kartına bağlı.

Eğer eski işlemcide görüntü veriyorsa eski işlemci takılıyken anakartın BIOS'unu güncelleyin.
  • ASRock A320M.
  • Ryzen 5 2600.
  • 8+8 GB 3200MHz.
  • RX 6600 XT.
  • 500W 80+

• CMOS sıfırladım.

Eğer eski işlemcide görüntü veriyorsa eski işlemci takılıyken anakartın BIOS'unu güncelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın desteklemiyor. Bios güncellemesi bile sunmamış.

1656056764755.png

• ASRock A320M.
  • Ryzen 5 2600.
  • 8+8 GB 3200MHz.
  • RX 6600 XT.
  • 500W 80+

• CMOS sıfırladım.

Yüksek ihtimalle BIOS ile ilgili eski işlemci elinizde bulunuyor ise onu takıp BIOS güncelleyin eğer eski işlemci yoksa en yakın bilgisayar tamircisinde BIOS güncelleyebilirsiniz.

Anakartın desteklemiyor. Bios güncellemesi bile sunmamış.

Eki Görüntüle 1429782
Anakartım destekliyor

Yüksek ihtimalle BIOS ile ilgili eski işlemci elinizde bulunuyor ise onu takıp BIOS güncelleyin eğer eski işlemci yoksa en yakın bilgisayar tamircisinde BIOS güncelleyebilirsiniz.
Sanırım bu işlemci serisine özel bios güncellemesi yayınlanmış, teşekkür ederim eğer işe yararsa haber veririm.

Dosya Ekleri

• IMG_20220624_105141.jpg
    IMG_20220624_105141.jpg
    23,5 KB · Görüntüleme: 107
Anakartım destekliyor

Sanırım bu işlemci serisine özel bios güncellemesi yayınlanmış, teşekkür ederim eğer işe yararsa haber veririm.

Ben göremiyorum sen nerden gördün o işlemcileri?

Ben göremiyorum sen nerden gördün o işlemcile
Support kısmından CPU supporta girerseniz en altta görünecektir. Bu işlemci 7.20 bios ile çalışıyormuş, benim bios sürümüm 7.10 du kurulum yapıyorum şuan, sonucunu paylaşırım.

Support kısmından CPU supporta girerseniz en altta görünecektir. Bu işlemci 7.20 bios ile çalışıyormuş, benim bios sürümüm 7.10 du kurulum yapıyorum şuan, sonucunu paylaşırım.
O zaman anakart modelini tam bilmiyorsun sen? A320m diyorsun ama A320m'de 5500 desteklenmiyor. Büyük ihtimal Pro versiyonu senin anakart.

+ Benim attığım linkler direk cpu supporta çıkıyor zaten.

O zaman anakart modelini tam bilmiyorsun sen? A320M diyorsun ama A320M'de 5500 desteklenmiyor. Büyük ihtimal Pro versiyonu senin anakart.

+ Benim attığım linkler direk CPU supporta çıkıyor zaten.

A320M-HDVR4

Sorunum 7.20 BIOS güncellemesi ile düzeldi. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı