Çözüldü Asrock anakart 5 uzun bip 1 kısa bip sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

creb

Picopat
Daha fazla  
Anakart
Asrock a320m hdrv 4
İşlemci
Ryzen 5 1600 a.f
Arkadaşlar PC açarken 5 uzun diit 1 kısa dit ses çıkarıyor. Bu hata nedir? PC güncelleme yapmıştı kapattım ertesi gün sinyal yok yazısı gözüktü. Fişi çıkarıp taktığımda belli bir süre çalışmıştı PC fakat şu an hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. RAM mi bozuldu yoksa anakart falan mı?

Çözüm
Ben problemi çözdüm yazmayı unutmuşum. PC'yi başka odanın prizine taktığımda görüntü geldi. Voltaj dengesizliğinden görüntü gelmiyordu sanırım.
Hocam son bir kez ekran katının düzgün takıldığından emin ol güç kablosu vs gerekirse farklı bir PSU çıkışına takarak da deneyebilirsin. Her şeyi kontrol ettiysen. Yapacak tek şey kalıyor bir arkadaşınla bir tamirciyle filan görüşüp başka bir ekran kartıyla anakartını test edersin başka bir bilgisayara takarak da kendi ekran kartını test etmiş olursun.

Anladım hocam yarın test edeceğim.

1 uzun bip sesini neyse de 5 uzun bip sesi nasıl çıkabilir? Hocam bilgisayardaki bütün kabloları kontrol edin, anakarta gereken miktarda elektrik gitmiyor olabilir. Ya da anakart üzerinde bir yerde kısa devre vardır.

1 uzun bip sesini neyse de 5 uzun bip sesi nasıl çıkabilir? Hocam bilgisayardaki bütün kabloları kontrol edin, anakarta gereken miktarda elektrik gitmiyor olabilir. Ya da anakart üzerinde bir yerde kısa devre vardır.

Bilmiyorum 5 bip sesi sonra 1 bip sesi daha gelip bitiyor uyarı sesi.

Uzun mu kısa mı bu bip sesleri?

Eğer hepsi kısa ise klavyede bir sorun var demektir. Klavye işlemcisi arızası.

Bilgisayara klavye bile bağlı değil xd.

Sıkıntım şu bilgisayar normal bir şekilde açılıyor şifremi girip oturum açabiliyorum fakat monitöre ekran gelmiyor sadece.

Yazılımsal bir sorun mu yani tam olarak nedir?

Ben hep HDMI ile kullandım ki ekran kartını. Varsa bunun çözümü atar mısınız?

Geri
Yukarı