Çözüldü ASRock B550M-HDV NVMe SSD görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erd5334

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, yukarıda belirttiğim anakarta Lexar marka 256 GB NVMe SSD taktım. Windows 10 boot ekranında SSD görmüyor sürücü yükle kısmından AMD'nin gerekli RAID sürücülerini denedim, gene olmadı. BIOS güncel BIOS içinden SSD görüyor. Ne yapmam gerekiyor bunun için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görünmüyorsa ya SSD yuvaya tam oturmadı, ya da sorunlu, görünüyorsa select disk 0 ( buraya disk numarasını yazacaksınız, list disk dediğinizde numarası görünür ben örnek sıfır yazdım), sonra clean deyip, exit diyeceksiniz, kuruluma devam edeceksiniz.

Bu arada BIOS ayarlarınız varsayılan olsun, bir şey değiştirdiyseniz sıfırlayın, ayrıca USB GPT yani UEFI hazırlanmış olacak, sonuç alamazsanız yukarıda dediğim gibi tekrar ISO indirip Rufus ile GPT yazdırıp denemekte fayda var.
Sürücüye AMD tarafında gerek duyulmuyor, SSD BIOS'da görünüyor mu? USB'yi Windows işletim sisteminde mi hazırladınız?
SSD Bios'da görünüyor. usb orjinal windows 10 iso ile hazırlandı, işletim sistemi de windows 10

bu konu benim ile alakalı değil. Windows açılmıyor ki disk yönetimine gireyim.

Geri
Yukarı