ASRock RX 6600 XT sürekli WattMan hatası veriyor

okansen14

Hectopat
ASRock challenger Pro modelini kullanıyorum, henüz 1. ayını doldurmadı kart. 2-3 günde bir WattMan hatası verip sürücüyü görmemeye başlıyor. Sonrasında monitörden görüntüyü kesiyor. Televizyona bağlayıp tekrar sürücü yükleyip düzeltiyorum. Daha önce bunun için konu açtım, @kino hocam yardımcı oldu sağ olsun. Kartı iade amaçlı Teknobiyotik'e yollamak istiyorum iadesi sağlanır mı sizce? Yollamadan konu açmamın sebebi başka ekran kartım olmadığından bu süre zarfında sistemi kullanamayacak olmam, boşu boşuna da beklemek istemiyorum.

Servise göndermen lazım teknobiyotiğe göndersende teknik servise ileteceklerdir. İade durumu inceleme sonrasına bağlı eğer kullanıcıdan bağımsız donanımsal problem varsa değişim kararı çıkar ürün stoklarda varsa değişimini yaparlar.

RX6000 serisinden WattMan hatası geçti diyorlardı ancak yavaştan RX6000 serisi için konular açılmaya başladı gibi.

Arkadaşın kartındaki çıkışlarda bir sorun olması bayağı muhtemel. Daha önce de bu sorunu yaşadı ve televizyona taktığında görüntü alırken monitörde alamıyordu. Sorunu monitörde devam ediyor ilginç bir şekilde bunun da temelden çözülmesi gerekiyor.

Münferit üretim hataları veya donanım arızalarının suçunu seriye atamayız bunlar her kart ile olabilecek durumlar.

@volkankelebek Üretim hataları ve donanım arızalarından da olabilir bu tip durumlar. Her seride olabilir.
Sırf bu yüzden suçu seriye atmak saçmalık.
Ben dahil çoğu kişi burada 6000 serisi kullanıyor. Sorun yaşayan bir elin parmağını geçmez. Aynısını sorunsuz dediğiniz RTX 3000 serisinde de olabilir. Başka bir seride de.

Kartim 6500XT bende oyunlarda degil Google Chrome'de veriyordu WattMan'i film izlerken bir arkadas Chrome ayardan bir şey kapat dedi ondan sonra problemsiz kullanıyorum.

@osmannr Google Chrome'daki donanım hızlandırma seçeneği oluyor bu, bazı durumlarda ters tepebiliyor maalesef. AMD ve NVIDIA karışık bu sorunlarla karşılaşanları gördüm. Ben açık kullanıyorum henüz bir sıkıntısını görmedim de şans işi diyelim.

Şu an kapali hocam ve isimi goruyor problemsiz :) duz kullaniciyim zaten.

@volkankelebek Üretim hataları ve donanım arızalarından da olabilir bu tip durumlar. Her seride olabilir.
Sırf bu yüzden suçu seriye atmak saçmalık.
Ben dahil çoğu kişi burada 6000 serisi kullanıyor. Sorun yaşayan bir elin parmağını geçmez. Aynısını sorunsuz dediğiniz RTX 3000 serisinde de olabilir. Başka bir seride de.
Haklısınız hocam karttan karta değişiyor.Yaşan nadir insan var ben yaşamadım fakat yaşayanların çoğu software üzerinden yanlış OC yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı