RX 7900 XT WattMan hatası veriyor

Mehmetzzs

Decapat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır kullanmakta olduğum ekran kartında geçen gün itibarıyla WattMan hatası almaya başladım. Witcher 3 oynarken oyun donuyor, birkaç saniyelik siyah ekran ardından fotoğraftaki hata ekranıma çıkıyor. RAM'leri kontrol ettim. Frekanslarında bir sorunum yok 4800 MHz'de çalışıyor anakartım 6400 MHz'e kadar destekliyor. PSU olarak FSP 750 watt kullanıyorum. PSU'dan mı kaynaklı olabilir? Driver sürümümü de paylaştım. Ekran kartını aldığımdan beri bu sürümde kullanıyordum ve ek olarak hiçbir OC veya ekstra bir ayar yapmadım. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher 3 çökme sorununu bu şekilde çözmüştüm belki işine yarayabilir sadece Witcher'da mi WattMan hatası alıyorsun.

Sorunsuz kullandığım sistemde, 3 gündür BF 2042 de, bire bir aynı sorunu yaşıyorum, tüm testleri denemeleri yaptım, sistem stabil problemli hiçbir parça yok, yazılımsal denemeleri de yaptım, etki etmiyor.

Ben, Battlefield 2042'ye gelen son güncelleme sebebiyle bu sorunun oluştuğu sonucuna vardım, aksi bir sebep bulursam paylaşırım.

Başka oyunda olmuyorsa oyun dosyalarında bozulma da olabilir. Birkaç oyunda ve stres testinde deneme yapmanı öneririm.
Witcher 3 Next Gen de bende sorunlar yaşıyorum, oyun halen daha tam oturmuş değil gerçekten.
Başka oyunlarda yaşadınız mı?
2 Haftadır Mafia Definitive edition, CS:GO, GTA 5 gibi bir kaç oyunda daha denemiştim onlarda hiçbir hataya rastlamadım. Aynı şekilde stres testinde de bir sorun olmadı. Witcher'ı ise bir kaç gündür oynuyorum ve 20. saatlerimde bu hata başladı. Oyun dosyalarını doğrulattım ve bir kaç dosyayı tekrar indirdi. Bilmiyorum belki bunlardan kaynaklıdır. Başka oyunlarda da tekrar deneyip yazacağım.

Bende de sistem kilitlenme sorunu oluyor sadece NFS Heat oyununda. Sistemden şüphe ettim fakat sorun oyun kaynaklı çıktı. Başka hiçbir oyunda yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı