Assassin Creed Serisine Hangi Oyundan Başlanmalı?

kurtarıcı1453

Centipat
Assassin Creed gibi büyük bir seriyi anlamak için hangi seriden başlamalıyım veya oyunun hikayesi oyun serilerinie bağlı olarak mı ilerliyor? Oyunları listeler misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ilk oyuna hiç bulaşma. Oyunun en güzel kısmı 2-Brotherhood-Revelations. Bu 4 oyun birbiriyle bağlantılı. Diğer oyunlar ise tamamen birbirinden bağımsız apayrı oyunlar. Sadece Unity ile Rogue arasında küçük bir bağlantı var.

İlk oyunun altyazı desteği yok videodan izleyebilirsin. Pek bir hikayesi yok oynamanı tavsiye etmem. Aynı görevler birbirinin tekrarı.

Assassin's Creed II'den başlarsan hikayeden bir eksiğin olmaz ilk oyunu 4-5 cümle ile özetliyor. Yalnız hikayeyi kavramak için ilk sahneleri iyi izlemen gerekiyor.

Sonrasını oyunların çıkış tarihine göre oynaman daha iyi olur. Seride Unity'de kaldım. Bundan sonrasını çok fazla merak etmiyorum, oyunun zevki Rogue'ye kadar sürdü bende.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yazmadan duramadım. Ezio üçlemesi (AC 2, Brootherhood ve Revelations) hariç seride birbiri ile bağlantılı hiç bir oyun yok bu nedenle istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.
Ziyaret edenler için yazdım diyebilirim.

Yakın zamanda AC 2 oynadım. Şu aralar Brotherhood oynuyorum. Aslında AC 1 gibi görev anlatışı aynı. Mesela A adlı bir bölge var. Bu bölgede baş kötü karakter ve onun askerleri var. Önce o bölgede askerlerin gücünü azaltıyor, sonra yandaşların bize katılması için 2-3 yan görev yapıyorsun. Bu görevler çok kaliteli değil. En son olarak gidip baş karakteri öldürüyorsun.

Tabi AC 1 göre daha iyi olmasının nedeni, bu hikayenin bir alt yapısı ve görevlerin içinde bazı karakterlerin özenerek modellenmesi var. Ayrıca eğer notları okursan o karakter hakkında üç paragraflık bir alt yapı var. AC 1 müzikleri mesela iyi ama karakterlerin ruhsuz çizimi ve sırf animus girdi diye Altair tipe tip Desmond siması olması filan rahatsız ediyor. Oynanacaksa bile hiç bayrak topla, haritayı aç ya da gezle uğraşamamak gerekiyor.
Mesela AC 2 yeni animus geçiş yapıyoruz. Bu animus Abstergonun animuslarından daha gelişmiş filan diyor. Ayrıca konuşmaların çoğunun çevirisi ve alt yazı desteği var diyor. Eski oyunda alt yazı koymayışlarına böyle göndermeler var. Ubisoft bu göndermeleri çok hoşuma gidiyor. Özellikle Glyph ile tarihi olaylara laf sokmalar filan çok iyi.

Bu göndermeleri okumak için animustan çıktığınızda ya da girmeden önce yan karakterler işe konuşun. Ayrıca Brotherhood konuşmalar olunca Leave animus simgesinin yanında ünlem işareti çıkıyor. Animustan çıkıp göndermeler ve hikayeye dair ufak ayrıntılara da sahip olabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı