Assassin's Creed 2 sevmeme sorunsalı

RemusLupin

Centipat
Merhabalar. Yazın yeni bir PC alacağım için çok heyecanlıydım. Şimdiki sistemimde oynayamadığım oyunları falan oynayacaktım. Özellikle AC Origins ve Odyssey'i çok merak ediyordum. Madem bunları oynayacağım dedim ilk oyunlarını oynayayım da sıfır bilgiyle girmeyeyim oyuna. Önce ac 1 ile başlamayı düşünüyordum lakin internette okuduğum bütün yazılar ilk oyunun çok kötü olduğunu söylüyor, ikinci oyunu tavsiye ediyordu. Ben de yükledim ikinci oyunu. İlk 4 - 5 saat çok zevkli gelse de daha sonra bir anda feci bir şekilde sıkıldım. Öyle yavaş yavaş sıkılmak da değil bir noktadan sonra direkt oyundan aldığım zevk sıfıra düştü. İlk başlarda falan hikaye anlatımına önem verse de bir süre sonra resmen hiç ara sahne görmedim. Sıkıla sıkıla da olsa bitirmeye uğraştım ve en fazla 2 saat dayanabildim. Artık nefes almam falan zorlaşıyordu sıkıntıdan ben de çektim alt F4 girdim Sosyal'e. Şimdi ne alaka diyeceksiniz ben size şunu sormak için yazıyorum buraya. Sizce oyuna devam etmeli miyim yani ileride hikaye anlatımı tekrar artacak mı yoksa komple bırakayım mı oyunu? Bir de AC Origins veya Odyssey oynayanlar o oyunlarda sıkılıp sıkılmadığını söyleyebilir mi?

Oyunun hikayesini video olarak izleyebilirsin. Lakin Ezio'nun hikayesi Brotherhood ve Revelation ile devam ediyor. Yani sadece 2.'nin hikayesini bilmek tatmin etmeyebilir.

Direk Origins oynasaydın keşke, ben Origins 50 saat sıkılmadan oynadım tüm yan görevlerini bitirip.

Origins ve Odyssey farklı bir boyut diyeyim. Zaten serinin baş oyunlarıyla alakaları kalmadı. Yani o ikisini merak ediyorsan sadece ilk oyunlarından başlamana gerek yok.

Origins ve Odyssey farklı oyunlar zaten onlara ac demek saçma olur. Büyük bir Assassin's Creed fanıyım. Assassin's Creed 2 oyununu toplamda 7 kez bitirdim ve hiçbir zaman da sıkılmadım. Şu an da bile yüklü bilgisayarımda. Brotherhood ve revelations oyunlarını da 5 defa bitirdim. Sıkılma durumunuz daha yeni oynadığınız içindir. Ben oynadığımda ilk okula gidiyordum ve o zaman çok devrimsel gelmişti bu oyunlar bize.

Serideki herhangi bir oyunu direkt oynayabilirsin. Oyun üreticileri milletimizden daha akıllı. Her oyunda sıfırdan oynanışı öğretirler. Hikaye olarak da çok geride kalmazsın, biraz hayal gücünü kullan.
İlk oyuna söven adamların ipiyle kuyuya inmişsin. Hiçbirinin haberi yok ki o ilk oyun tutmasa, o kadar güzel olmasa bugün böyle bir seri olmazdı. O zamanlar XP kullanıp anca GTA oynayan kişilerin görüşü bu.
Sorun şu ki o oyunlar eski. Günümüzde o zevki vermelerini kimse beklememeli.
Tavsiyem direkt 3. oyunu oynaman yönünde. 4 daha da eğlenceli olsa da 2 ve devam oyunlarının monotonluğundan kurtulmanın verdiği zevk başkaydı.

Hocam bakın şimdi. Assasins Creed serisinde, 3 farklı dönem vardır.
1. dönem oyunları ac 1, ac 2, ac brotherhood, ac revelations ve çok olmasada ac 3'tür.
2. dönem oyunları ise ac 4, ac rogue, ac Unity ve ac Syndicate'dir.
3.dönem oyunları ise senin oynamak istediklerin. Şimdi ben önce ki oyunları oynayayim Origins ve Odyssey oynamdan önce dersen. Tamamen boşa zaman kaybetmiş olursun çünkü 1.dönem ile 3.dönemin alakası yok. İstediklerinden önce Syndicate ve ara oyunları oynarsan belki bir nebze hazırlanmış olursun ama onun dışında senin dediğin oyunlarla eski Ac'lerin alakası zerre yok. Olamaz. Oldurulamaz. İddia dahi edilemez. Her ne kadar şahsi fikrim olsa da sonuna kadar arkasındayım bu görüşümün. Yeni kendini hiç kasma direkt yeni oyunlara başla, eskiler farklı ac sonrakiler farklı ac. Hatta aslında tamamen assasin's Creed ismini kullanarak kendine oyuncu kitlesi ceken birm oyundan ibarettir. İsminin başında ac yerine başka bir şey yazsa kesinlikle oynayacağım oyunlar. Ama eski dönemlere gram saygıları olmadıkları için, pü böyle Bugisoft'a. Sinirliyim bu konuda kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı