Assassin's Creed 3 hikayesini anlamadım

psikolojik deli

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ve Revelations'un hikayesini okudum broterhood ile 3'ü oynadım. Genel olarak hikayeleri pek anlayamadım.
Anlamadığım 1. şey suikastçılık genetik olarak geçmiyor muydu Connor'un babası tapınakçı ise annesi mi suikastçi idi? Ama Connor'un babası suikastçi bıçağına sahip ve duvarlara falan tırmanabiliyor yani suikastçılardan tapınakçılara geçmiş olabilir mi?
2.olarak oyunun Türkçe yaması makine çevirisi idi herhalde o yüzden sonunu anlayamadım. Minerva ve juno neyi tartışıyordu ve desmond niye öldü. Açıklayabilirseniz çok sevinirim.
Bu arada Remastered versiyonu oynadım arada ne fark var bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Connor'ın dedesi Edward suikastçi. Babası Haytham'ın tapınakçı olma sebebi de, çocukken ailesinin öldürülüp kendisinin tapınakçılar tarafından yetiştirilmesi.

Oynayalı çok uzun zaman oldu ama birkaç şeyi hatırlıyorum. Connor'un babası assassin soyundan geliyor ve sonradan tapınakçılara geçti bu doğru. Lakin suikastçilik genetik olarak geçmek zorunda değil diye hatırlıyorum.
Minerva junoyu hatırlayamadım desmondın ölme sebebi insanlığı kurtarmak adına kendini feda ediyordu ve elmayı kullanıyordu.

Talha aynacı'nın AC hikayesini anlattığı video serisi var, 3. oyunu anlattı mı bilmiyorum ama tavsiye ederim.

Ondan izlemiştim zaten 2 ile Revelations'u. 3'ü çekmemiş.
Oynayalı çok uzun zaman oldu ama birkaç şeyi hatırlıyorum. Connor'un babası assassin soyundan geliyor ve sonradan tapınakçılara geçti bu doğru. Lakin suikastçilik genetik olarak geçmek zorunda değil diye hatırlıyorum.
Minerva junoyu hatırlayamadım desmondın ölme sebebi insanlığı kurtarmak adına kendini feda ediyordu ve elmayı kullanıyordu.
İşte insanlığın kurtulması için niye ölmesi gerekiyor

Oyunun sonunu veya hikayesini tekrar bir izleyin en iyisi siz.
Desmond'a iki seçenek sunuluyor, birisi dünyayı güneş patlamasından korumak için küreye dokunmak, bu durumda Desmond ölüyor, Juno serbest kalıyor. Diğeri de karışmayıp dünyayı patlamaya maruz bırakmak. Patlama sonrasında olacakları da Juno gösteriyor Desmond'a. Desmond da dokunmayı seçiyor.

Oyunun sonunu veya hikayesini tekrar bir izleyin en iyisi siz.
Desmond'a iki seçenek sunuluyor, birisi dünyayı güneş patlamasından korumak için küreye dokunmak, bu durumda Desmond ölüyor, Juno serbest kalıyor. Diğeri de karışmayıp dünyayı patlamaya maruz bırakmak. Patlama sonrasında olacakları da Juno gösteriyor Desmond'a. Desmond da dokunmayı seçiyor.
Hocam peki insanlığı Juno'nun ırkı mı yarattı yoksa onlar sadece insandan daha üstün bir ırk mı bir de 2. oyunda idi herhalde suikastçıların Minerva'nın ırkından olduğu söyleniyordu doğru olan hangisi?

Hocam peki insanlığı Juno'nun ırkı mı yarattı yoksa onlar sadece insandan daha üstün bir ırk mı bir de 2. oyunda idi herhalde suikastçıların Minerva'nın ırkından olduğu söyleniyordu doğru olan hangisi?
Evet kendilerine köle olarak yaratıyorlar, daha sonra bu kölelerden melez çocuklar doğuyor. Adam ve Eve (Adem ve Havva) de o melezlerden.

Desmonda Animus isimli makine sayesinde atalarını görüyor. İlk oyunda Altair, sonraki üç oyunda Ezio idi. Bu oyunda ise önce Haytham sonra da oğlu Connor'ı görüyor. Haytham aslen suikastçi olarak eğitilen ama daha sonra Tapınakçı olan birisi. Connor ise direkt suikastçi oluyor. Ek olarak tırmanmak suikastçilere özel değil. En sonda Minerva ve Juno da Dünya'nın Güneş patlamsından kurtulmasının ve bunun için de Juno'nun serbest kalmasının sonuçlarını tartışıyor.

---Spoiler---
Oyunun başında oynadığımız karakter hytham kenway bir tapınakçı ve kutsal bir mekanın kapısını açacağını düşündüğü bir kolyeyi ararken yerli bir kadınla tanışıyor ve birlikte oluyor, kolye istediği işe yaramıyor ancak yerli kadın hamile kalıyor. Bu noktadan sonra oyunda kullandığımız 2. karakter olan connor a geçiyoruz, connor bu yerli kadının doğurduğu hytham ın çocuğu. Connor 10 yaşlarında iken hytham ın sağ kolu yerli kabilesinin bölgesine geliyor ve köyü yakıp insanları katlediyor. Bunun üzerine connor gördüğü bir rüya üzerine kabile yaşlısının da onayı ile köylerinden ayrılıyor. Nitekim konaklamak için yardım istedigi bir adam eski bir assasin çıkıyor ve kendisini uzun bir ısınma sürecinden sonra eğitme kararı alıyor. Connor büyüdükten sonra da babasından ve tapınakçılardan intikam alışına şahit oluyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı