Assassin's Creed Black Flag Ryzen 5 3500X ve GTX 1660S sistemde düşük GPU kullanımı

HK1892

Femtopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.

Assassin's Creed Black Flag oyununda yüksek grafik ayarlarında 63 FPS alıyorum. Ancak GPU en fazla %20 ile %50 arasında yükte çalışıyor. Takılma vs olmuyor. Ama daha fazla yükte çalışıp daha yüksek FPS vermesi gerekmez mi? En azından diğer oyunlarda öyle oluyor. Misal %85 yükte çalışıyor ama 130 FPS veriyor. Bu normal bir durum mu yoksa ben bir şeyi mi kaçırıyorum?

- Gigabyte B450M S2H.
- Ryzen 5 3500X.
- Corsair CV550 80+ Bronze.
- Kioxia Exceria 500 GB NVMe.
- Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC.
- 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws 3200 MHz.
- Windows 10 Pro 64 Bit.

Dosya Ekleri

• P00922-221353.jpg
    P00922-221353.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
%85 altını bazı kaynaklar darboğaz sınırı olarak kabul eder. İşlmecini overclock edersen sorun çözülecektir. Veya fpsini düşürmek için grafikleriartırmakta bir seçenek.(Darboğaz olmayada bilir.)

Daha yüksek kullanım yüzdesi daha yüksek FPS demek değildir her zaman.Ekran kartınız oyunu çalıştırırken sorun yaşamıyorda olabilir.Oynadığınzı çözünürlük ve kalite ayarları bunu etkiler.Ayarlarınız ve oyun nedir?

Oyun bozuk yani optimize değil. Ben bu ayarları yaptığımda akıcı bir şekilde oynamıştım. İlk olarak ben de GTX 1060'da nasıl 30-40 FPS aldığımı kara kara düşünüyordum.
En akıcı oynanış için gerekli ayarlar:
Environment quailty: Very High
Texture quailty: high
Anti-aliasing quality: FXAA
Shadow quality: very high
Reflection quailty:high
Motion blur: İsteğe kalmış
Ambient occlusion: HBAO+(HIGH)
God rays: high
Volumetric fog: on
V-sync: off
Physx particles: off

En yüksek ayarlarda oynuyorum arkadaşlar.
Bu arada hiç overclock gibi bir ayara girişmedim. Oyun Assassin's Creed Black Flag.

İşlemci, ekran kartını darboğaz edecek bir işlemci değildi ben araştırdığımda.

Akıcılıkla alakalı bir sorun yok, 60 fps fena değil. Ben çalışma yüzdesi olayına takılmış durumdayım.

En yüksek ayarlarda oynuyorum arkadaşlar.
Bu arada hiç overclock gibi bir ayara girişmedim. Oyun Assassin's Creed Black Flag.

İşlemci, ekran kartını darboğaz edecek bir işlemci değildi ben araştırdığımda.

Akıcılıkla alakalı bir sorun yok, 60 FPS fena değil. Ben çalışma yüzdesi olayına takılmış durumdayım.
Hiçbir zaman ekran kartın yüksek yüke girmiyor. Kart bu oyun için fazla güçlü zaten.

Geri
Yukarı