Assassin's Creed hangileri oynanmalı?

Hadi inşallah diyelim :D Aslında bu tarz oyun kültürüm yok. 7-8 senedir sadece lol, pubg gibi online oyunlar oynadım. Ama oynamakta istiyorum artık onlinelar sıktı artık. İnsanlarla muhattap olmayı bırakmak istiyorum :) RDR 2 var aklımda almak istediğim bi de AC Valhalla düşünüyordum ama en son 2010-12 civarlarında ac1 oynamışımdır 10 senedir onu da bilmiyorum inşallah RDR 2 ve AC serilerinden oyunlar alacağım paraya kıyabilirsem.
Valhalla güzel bir oyun ancak Odyssey'deki o görev sunumu ve dizaynı, oyuncuyu kendine bağlama hiç iyi değil. Bazen aklımı çeliyor acaba alsam mı diyorum ancak aradığımı bulamayacağımı biliyorum. RDR 2'de çok güzel oyundur. Şu aralar oynamaktayım ve kesinlikle parasına değdiğini söyleyebilirim.

Valhalla güzel bir oyun ancak Odyssey'deki o görev sunumu ve dizaynı, oyuncuyu kendine bağlama hiç iyi değil. Bazen aklımı çeliyor acaba alsam mı diyorum ancak aradığımı bulamayacağımı biliyorum. RDR 2'de çok güzel oyundur. Şu aralar oynamaktayım ve kesinlikle parasına değdiğini söyleyebilirim.
Play store'da (TTNET) 120 yada 140 TL'idi onu da düşündüm alsam mı diye. Ultimate 169, standart 144 TL şuan.

Unity ve Syndicate oynayın derim. O dönemleri görmek bana ayrı bir zevk vermişti.

Hocam ilk oyunlar artık fazlasıyla eskidi.

Unity (oynanır bugların çoğu ortadan kalktı)
Syndicate (oynanır fakat diğer oyunlar kadar iyi değildir daha hızlı bir savaş sistemi var)
Origins (oynamayın gerek yok)
Odyssey (kesinlikle oynanır Yunan mitolojisi kullanılmış Origins'in aksine çevresi ortamı mükemmel)
Valhalla(paranız varsa Odyssey'den sonra kesinlikle Valhalla da oynanır hocam)

AC oyunlarından beklentiniz gizlilik olmazsa çok eğlenirsiniz.

Bunların bir sırası var mı? Hikaye bağlantısı falan.

ben zamanında çoğu oyununu oynamış (bazılarını yarım bırakmıştım sıkılıp) biri olarak seri içerisinde şu oyunların öne çıktığı düşüncesindeyim:

assassin's creed (2007): ilk oyun efsaneydi... ha bazı bölüm geçişlerindeki animasyonlar çok tekrar ediyordu kendisini... ama güzeldi... 2007 yılında open world bir dünyada at koşturmak muazzamdı

assassin's creed revelations: 15. yüzyıl osmanlı istanbul'unu görmek açısından eşsiz bir oyun... (benim gibi akademik olarak işin içerisindeyseniz elbette çeşitli hatalar yakalamak mümkün ama bu önemli değil)

assassin's creed iv black flag: işte bu oyun tam manasıyla bir başyapıt... 17. yüzyıl korsanlık dönemine siz de benim gibi meftunsanız bu oyun tam manası ile bulunmaz bir nimet... pilav tenceresinin dibini kazımak misali her şeyini %100 bitirmiştim oynarken... üstelik oyun korsanlık temasıyla o kadar ön plandaydı ki, main mission olarak tabir edeceğimiz klasik assassin görevlerini erteleyebildiğim kadar erteleyip side questler ve open world'de geziniyordum. serinin orthodoks müdavimleri tarafından hep üvey evlat muamelesi görmüştür ama başta da dediğim gibi korsanlık tematiği yüzünden benim için bir başyapıt.

assassin's creed odyssey ben open world aşığı bir insan olarak oyunculuk tarihimde en zirve noktayı skyrim'de riverwood'da gezinip etraftaki manzarayı izlerken yakalamıştım. zaten 11.11.11'den sonra da skyrim silinmemek üzere bilgisayarımda hep durmuştur/duruyor.

işte odyssey'de bende ikinci skyrim etkisini yaratmış oyundur. hem mesleğim icabı olsun hem oyunun yoğun detaylandırmaları neticesinde muazzam bir open world oyunu deneyimleme fırsatı yakaladım. hayatımda çıktığı gün aldığım iki oyundan birisidir (diğeri de battlefield 1) hala bitirmedim. (şu aralar bilgisayarım sorunlu olduğu için oynayamıyorum) ama bu oyunu öyle tiger modda oturup aralıksız 8-9 saat oynamak yerine sindire sindire aralıklarla 3-4 saat düzenli oynadım/oynuyorum. tabi oynarken detaylar içerisinde de ziyadesi ile kayboluyorum çünkü ubisoft gerçekten muazzam ötesi bir iş çıkartmış. derslerde anlattığımız şeylerin birebir aynı 3d sanal hallerini bu kadar canlı ve yaşar şekilde görmek inanılmaz. Oyunun tek büyük eksiği ise, antik yunan dünyasını sadece yunanistan ve adalarla sınırlı tutmuş olması. (çok bekledim ubi'den bir ionia dlc'si çıkartmasını çıkartmadı...)

Sadece ilk veya 2. AC oynamış biri olarak bu kültüre katılmak istiyorum. İlk etapta tabii para bayılmak istemiyorum. Hangilerini oynamalıyım baştan? Geldiğimiz müthiş grafik seviyesinde, gözüme kötü görünmeyecek. Odyssey 67 TL, Valhalla 134 TL, Origins 54 TL, Syndicate 45 TL. Ve dahası var. Ubisoft'un Black Friday indirimleri içinde. Hangilerini oynamalıyım? Aksiyon seven biriyim, sürekli ara sahne izlemeyi sevmeyen :) şimdiden vakit ayırıp, cevap veren herkese teşekkür ederim. Not olarak Syndicate çok övülüyordu yanlış hatırlamıyorsam o yüzden 45 TL çok cazip geldi başlangıç için.
Syndicate ve Unity favorimdir tarihdeki iki görkemli olayı mekan olarak alırlar. Unity Fransız İhtilali'nde Syndicate ise Sanayi Devrim'inde geçer. Son oyunlarda assasin muhabbeti pek yok diye biliyorum bu iki oyundaysa assasin kavramı tümüyle mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı