Hangi Assassin's Creed oyunu oynanmalı?

Kadir Bedi

Centipat
Daha fazla  
Daha önce hiç Assassin's Creed oyunu oynamadım. Bu Steam indirimlerinde birini satın almak istiyorum, hangisini önerirsiniz? Tek oyun istediğim için mümkünse önceki oyunlarla hikaye bağı olmasın. Şimdiden teşekkürler.

Genel de bağımsız oluyorlar zaten. Assassins Creed oyunları şu son 3 oyunla aşırı değişti (Origins odyssey valhalla) Bu 3 oyundan steamde şu anda origins ve odyssey bulunuyor ubisoft steamle bir sorun yaşamıştı fakat çözüldü o sorun 6 aralık gibi valhalla da geliyor. Şu an steamdeki 2sinden Odysseyi öneririm kesinlikle teması falan çok çok daha iyi. Önceki oyunlara gelirsek bence eski oyunlar sıkıntı değilse sizin için Ezio üçlemesini veya AC Black Flagi öneririm.

Daha önce hiç Assassin's Creed oyunu oynamadım. Bu Steam indirimlerinde birini satın almak istiyorum, hangisini önerirsiniz? Tek oyun istediğim için mümkünse önceki oyunlarla hikaye bağı olmasın. Şimdiden teşekkürler.
Assassin's Creed 1 (yalnız çok eski gelebilir, sanırım remastered'i vardı.)
Assassin's Creed II
Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed: Revelations
Assassin's Creed III
Assassin's Creed IV: Black Flag

Gerisini çöpe atın gitsin. Ubisoft umarım Mirage ile son çıkardığı 3 oyunu aklar. Önceki oyunlarla hikaye bağı olmasın diyorsanız (ama illaki oluyor sanırım) Origins olabilir.

Bende odyssey ve origins almayı düşünüyorum. Daha önce serinin hiçbir oyununu oynamadım. Eski oyunlarla bu iki oyunun bir bağı var mı ? Direk başlasam sorun yaşar mıyım?

Bende odyssey ve origins almayı düşünüyorum. Daha önce serinin hiçbir oyununu oynamadım. Eski oyunlarla bu iki oyunun bir bağı var mı ? Direk başlasam sorun yaşar mıyım?
Yaşamazsın. Oyunlar büyük oranda birbirinden bağımsız. Yalnız son 3'lemede asıl hikâye yani günümüz kısımları bağlantılı fakat 100 saatlik oyunun sadece 1-2 saatini kapsadığı için çokta önemli değil.

Tamamen sana bağlı bir durum. Korsancılık istiyorsan 4, RPG yapıda istiyorsan son 3 oyun. Batman tarzı oynanış Syndicate, sıkıcı olsun diyorsan Unity, çöp gibi olsun diyorsan 3 ve Revelations, keyifli senaryo diyorsan 2 ve Brotherhood. 1. oyundan uzak dur zamanında bile beğenilmeyen nadir AC oyunlarından biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı