Assassin's Creed kronolojik olarak nasıl oynanır?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Assassin's Creed serisinin hiçbir oyununu oynamamış biri olarak sıfırdan seriye başlamayı düşünüyorum. Hikaye bütünlüğü açısından kronolojik sırayla hangi oyunlarını oynamam gerektiğini açıklayabilir misiniz?

Çıkış sırasına göre;
AC1
AC2
AC Brotherhood
AC Revelations
AC 3
AC 4 Black Flag
AC Unity
AC Syndicate
AC Origins
AC Odyssey
AC Valhalla

Assassin hikaye sırasına göre;
AC Odyssey
AC Origins
AC Valhalla
AC 1
AC 2
AC Brotherhood
AC Revelations
AC 4 Blackflag
AC 3
AC Syndicate

(Unity’i oynamadığımdan tarihi bilmiyorum)
(Günümüz tarih sıralaması çıkış sırasıyla aynı diye biliyorum)

Black Flag oyununa kadar olan kısım sırasıyla oynanmalı fakat devamı size kalmış. İsterseniz çıkış sırasına göre oynayın isterseniz de tarihi sırayla oynayın, pek fark etmez. Bahsettiğim ilk oyunların oynama sırası da şu şekilde:
  • Assasin's Creed I
  • Assasin's Creed II
  • Assasin's Creed: Brotherhood
  • Assasin's Creed: Revelations
  • Assasin's Creed III
  • Assasin's Creed IV: Black Flag
Buraya kadar bir hikâye söz konusu fakat devamında biraz rastgele davranılmış. Dilerseniz bundan sonrasını da tarihi olarak oynayabilisiniz. Onlara da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Not: Assasin's Creed I oyunu epey sıkıcı bir oyun olduğundan onu 3-4 saatte sadece hikâyesini gösteren videoları izleyerek atlayabilirsiniz.

Black Flag oyununa kadar olan kısım sırasıyla oynanmalı fakat devamı size kalmış. İsterseniz çıkış sırasına göre oynayın isterseniz de tarihi sırayla oynayın, pek fark etmez. Bahsettiğim ilk oyunların oynama sırası da şu şekilde:
  • Assassin's Creed'ı.
  • Assassin's Creed II.
  • Assassin's Creed: Brotherhood.
  • Assassin's Creed: Revelations.
  • Assassin's Creed III.
  • Assassin's Creed IV: Black Flag.
Buraya kadar bir hikâye söz konusu fakat devamında biraz rastgele davranılmış. Dilerseniz bundan sonrasını da tarihi olarak oynayabilisiniz. Onlara da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hocam suikastçi tarihi açısından IV, III'ten önce geliyor.

Hocam süikastçı tarihi açısından IV, III’ten önce geliyor.

Çıkış tarihine göre konuştum ki bana kalırsa bu sırayla oynanmalı AC oyunları. Büyük bir hayranıyım serinin ve bana kalırsa hikâye bütünlüğü Desmond'da bitiyor. Bu da benim dediğim sıraya çıkarıyor. Şimdi oyuncu önce IV oyununu, sonra III oyununu oynarsa büyük spoiler yemiş olacak ki ben oyunu oynayak kişi olsaydım oyun zevkim kalmazdı.

Bana kalırsa sırf bu yüzden olması gereken sıra bu sıra.

Çıkış sırasına göre;
AC1.
AC2.
AC Brotherhood.
AC Revelations.
AC 3
AC 4 Black Flag.
AC Unity.
AC Syndicate.
AC Origins.
AC Odyssey.
AC Valhalla.

Assassin hikaye sırasına göre;
AC Odyssey.
AC Origins.
AC Valhalla.
AC 1
AC 2
AC Brotherhood.
AC Revelations.
AC 4 Black Flag.
AC 3
AC Syndicate.

(Unity'i oynamadığımdan tarihi bilmiyorum)
(Günümüz tarih sıralaması çıkış sırasıyla aynı diye biliyorum)

Fransız ihtilalinde geçiyor ben oynadım. Ve şunu söyleyeyim dövüş mekanikleri en güzel AC oyunu bence Unity.

Arkadaşlar tüm oyunların olduğu bir paket var mı yada tüm oyunların olduğu bir platform ? Ek olarak yazdığınız listede Rogue oyunu yok onu oynamaya gerek yok mu ?

Tarihsel olarak girip yeni çıkan oyunları oynadıktan sonra eski oyunlar çok kötü ve hantal hissettirir. Bence oyunların çıkış sırasına göre oynanmalı.

Arkadaşlar tüm oyunların olduğu bir paket var mı ya da tüm oyunların olduğu bir platform? Ek olarak yazdığınız listede Rogue oyunu yok onu oynamaya gerek yok mu?

Ubisoft Connect'e Assassin's Creed animus pack var fiyatı şu an 2.433.42 kuruş Odyssey'e kadar olan bütün oyunları kapsıyor ama tavsiyem indirimde alın bu paketi.

Ek olarak yazdığınız listede Rogue oyunu yok onu oynamaya gerek yok mu?

AC Black Flag'ın çakması ama oynanması gerektiğini düşünüyorum tapınakçı gözünden bakıyorsunuz olaylara. Oynarken acaba tapınakçılar mı haklı diye düşünmedim değil.

Geri
Yukarı