Assassin's Creed Odyssey donuyor (korsan sürüm)

İşletim sistemi
Windows 10

furkan_t.h

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün oyunu yaklaşık bir saate yakın oynadım. Bu bir saatlik sürenin sonunda oyun dondu fakat oyunun sesleri hala gelmeye devam ediyordu. İki ile üç saniye sonra sesler de gitti ve ardından ekran kartım kendini kapattı. Daha sonra karşıma AMD hata bildirme paneli geldi. Lütfen oyun korsan, ne bekliyorsun demeyin. Aynı oyunu Excalibur G770 marka bir laptopta da açtık, sorunsuz oynattı yüksek ayarlarda. Bende ise sadece gölgelendirme kısmı düşükteydi, diğer ayarlar aynı. Bu sorundan sonra kontrol ettim, oyunu 63 ile 67 arası bir FPS'te oynuyorum. Daha sonra sıcaklık kontrolu yaptım, sıcaklıgın 82 ile 87 arası olduğunu gördüm. Ekran kartı driverim AMD'nin kendi sitesinden son sürüm olarak günceldir. Windows Update'de sadece Advanced Micro devices, ınc.-display-26.20.13002.133 diye isteğe bağlı bir güncelleme var fakat bu güncellemeyi kurduğumda AMD Radeon Software uygulamasını çalıştıramıyorum. Bu yüzden kurmak istemedim. Sisteme herhangi OC işlemi uygulamadım, ekran kartı ayarlarımı kendi içerisinde bulunan e-Sport ayarları seçeneği seçili şekilde kullanıyorum. Odyssey patch sürümü 1.0.6, yüksek ayarları en düşüğe aldım. 1626 MB/4096 MB'lik bir VRAM kullanımı gösteriyor, en başta belirttiğim ayarlarda ise 2405 MB /4096 MB VRAM gösteriyor.

Dosya Ekleri

• ekran.PNG
    ekran.PNG
    24,7 KB · Görüntüleme: 111
  • sistem özeti.PNG
    sistem özeti.PNG
    63,3 KB · Görüntüleme: 102
  • sistem.PNG
    sistem.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 104
Oyunun Steam sürümüne sahibim dediğin donma sorununu bende bir kaç defa yaşadım henüz 5 saat oynamama rağmen olur olmadık yerde oyun donuyor ama sesler geliyor. Ubisoft oyunlarına gram para veresim gelmiyor şöyle durumlar yüzünden ama sırf şu seriyi sevdiğim için katlanıyorum.

DDU ile güvenli modda sürücünü bir kaldırıp en güncelini kurmayi dene. Oyun içi ayarları ile sürekli oyna.

Oyunu R5 2400G APU ile 30 FPS civarı akıcı oynuyorum. AMD tarafındaki deneyimlerime göre yazılım tarafı biraz sorunlu olabiliyor. Sitedeki "Latest" değil de "Recommended" Driver'ı kurarak tekrar denemenizi öneririm.

Arkadaşlar bugün oyunu yaklaşık bir saate yakın oynadım. Bu bir saatlik sürenin sonunda oyun dondu fakat oyunun sesleri hala gelmeye devam ediyordu. İki ile üç saniye sonra sesler de gitti ve ardından ekran kartım kendini kapattı. Daha sonra karşıma AMD hata bildirme paneli geldi. Lütfen oyun korsan, ne bekliyorsun demeyin. Aynı oyunu Excalibur G770 marka bir laptopta da açtık, sorunsuz oynattı yüksek ayarlarda. Bende ise sadece gölgelendirme kısmı düşükteydi, diğer ayarlar aynı. Bu sorundan sonra kontrol ettim, oyunu 63 ile 67 arası bir FPS'te oynuyorum. Daha sonra sıcaklık kontrolu yaptım, sıcaklıgın 82 ile 87 arası olduğunu gördüm. Ekran kartı driverim AMD'nin kendi sitesinden son sürüm olarak günceldir. Windows Update'de sadece Advanced Micro devices, ınc.-display-26.20.13002.133 diye isteğe bağlı bir güncelleme var fakat bu güncellemeyi kurduğumda AMD Radeon Software uygulamasını çalıştıramıyorum. Bu yüzden kurmak istemedim. Sisteme herhangi OC işlemi uygulamadım, ekran kartı ayarlarımı kendi içerisinde bulunan e-Sport ayarları seçeneği seçili şekilde kullanıyorum. Odyssey patch sürümü 1.0.6, yüksek ayarları en düşüğe aldım. 1626 MB/4096 MB'lik bir VRAM kullanımı gösteriyor, en başta belirttiğim ayarlarda ise 2405 MB /4096 MB VRAM gösteriyor.
Hocam korsan olduğundan dolayı farklı sistemlerde nasıl tepki vereceğini kestirmemiz zor. Mining olayı olabilir. Gerekli VRAM'i barındırıyorsunuz. Tahminimce sistem yeterli görününce kazmaya başlıyor.

Sıcaklıklar ne alemde?

Boştayken ekran kartının fanları calısmıyor. LoL'de 150+ FPS veriyor, yine çalışmıyor. Assassin's Creed Unity'de de çalışmıyor. Bu 2 oyunun da grafikleri tam. ETS 2'de de sorun yok. Sadece Odyssey'ye girince az once tekrar kontrol ettim, 87'yi gordum, 90'a dogru giderken yine kapandı ekran kartım. Bu sefer yeniden başlatmak zorunda kaldım.

Tahminimce sizin bilgisayarınızda mining yapıyor oyun. Nereden indirmiştiniz ki?

Saglamindir.

Geri
Yukarı