Assassin's Creed: Origins tekrara düşüyor

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Assassin's Creed serisinden oynayamadığım oyunlar bulunuyordu ve hazır indirime düşmüşken en çok merak ettiğim son çıkan oyunlarını satın almıştım. Şu an Assassin's Creed: Origins oynuyorum. Oyunu bayağı güzel ve kaliteli bulsam da oyunun birçok yan görevi son derece sıkıcı gelmeye başladı çünkü hem genelde tekrara düşüyor hem görevler çok basit kalıyor hem de yapmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Yine de aynı şeyi tüm yan görevler için söyleyemem. Bazıları gerçekten güzel, yapması zevkli ve güzel ödüllendiren görevler oluyor. O yüzden de bunu daha önceden oyunu bitirmiş kişiler için özellikle sormak istedim. Normalde bir oyunu oynarken önce yan görevleri halleder sonra ana görevlerde ilerlemeye başlarım ama bu oyunda yan görevler bitmek bilmiyor ve genellikle de tekrara düşüyor. En azından ben öyle hissettim.

Kendimi Assassin's Creed hayranı olarak tanımlayamam. Her ne kadar oyunlarını seviyor olsam da genellikle karakterleri ve ana senaryoyu seviyorum. Diğer yan görevlerin birçoğu bana Assassin's Creed oyunlarında gereksiz ve sıkıcı geliyor. Origins için konuşacak olursak eğer mutlaka yapmamı tavsiye ettiğiniz DLC'ya da yan görev var mıdır? Birden fazla bulunuyor ise görev isimlerini ya da en azından görevlerin bulunduğu bölgeyi söylerseniz çok sevinirim.

Daha önceden oyunu bitirmiş kişilerin yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim.

Assassin's Creed Origins ve DLC'lerini tüm ana görevler+ yan görevler+ başarılar ile %100 bitirmiş biriyim. Açıkçası AC Origins'de iyiki bu yan görevi yapmışım, bu yan görev çok keyifliydi dediğim kalitede görev olmadı. Bir çoğu aşırı derecede sıkıcı, basit ve kendini tekrar eden yapıda. Bir ana oyunda haritanın sol üst tarafındaki bölgede yer alan yan görevler fena değildi. Birde Curse of the Pharaohs DLC'sinde 4 tane özel harita var(DLC'yi oynayınca anlayacaksın). O haritalardaki yan görevler çok iyi olmasa da bir kaç güzel şeye tanıklık edebiliyorsunuz.

Onun dışında son 3 oyunda yan görev anlamında kaliteli olan tek oyun AC Odyssey. 1 saat süren ve ana hikâye görevlerinden daha kaliteli olan yan görevler bile var AC Odyssey'de. AC Valhalla ise 1-5 dakika süren ve her bölgede 5-15 tane bulunan sıkıcı fakat kısa ve hepsi birbirinden birazcık farklı olan yan görevlerden oluşuyor.

Assassin's Creed Origins ve DLC'lerini tüm ana görevler+ yan görevler+ başarılar ile %100 bitirmiş biriyim. Açıkçası AC Origins'de iyiki bu yan görevi yapmışım, bu yan görev çok keyifliydi dediğim kalitede görev olmadı. Bir çoğu aşırı derecede sıkıcı, basit ve kendini tekrar eden yapıda. Bir ana oyunda haritanın sol üst tarafındaki bölgede yer alan yan görevler fena değildi. Birde Curse of the Pharaohs DLC'sinde 4 tane özel harita var(DLC'yi oynayınca anlayacaksın). O haritalardaki yan görevler çok iyi olmasa da bir kaç güzel şeye tanıklık edebiliyorsunuz.

Onun dışında son 3 oyunda yan görev anlamında kaliteli olan tek oyun AC Odyssey. 1 saat süren ve ana hikâye görevlerinden daha kaliteli olan yan görevler bile var AC Odyssey'de. AC Valhalla ise 1-5 dakika süren ve her bölgede 5-15 tane bulunan sıkıcı fakat kısa ve hepsi birbirinden birazcık farklı olan yan görevlerden oluşuyor.
Yorumunuz için gerçekten teşekkürler. Zaten aralarında en çok Odyssey ve Valhalla'yı merak ediyordum. Yorumunuz sayesinde onları daha da çok merak etmeye başladım. Yan görevlerin kalitesi ve verdiği zevk bakımından tüm Assassin's Creed oyunları arasında en iyisi Odyssey diyebilir misiniz? Yoksa o kadar fazla abartmaya gerek olmasa bile yine zevkli mi demek istemiştiniz?

Bu arada verdiğiniz tavsiyeler için de teşekkür ederim. Çalışan birisi olduğum için her zaman oyun oynamaya vakit bulamıyorum ve bulduğum zaman da sıkıcı, benim için hiçbir anlam ifade etmeyen, gereksiz yan içerikler ile uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden özellikle sormak istemiştim.

Bu arada oyunun çok berbatmış gibi anlaşılmasını asla istemem. Aksine oyun oldukça güzel ama oynanış mekaniği, çevresel tasarım, mısır tarihine odaklanması ve ana senaryo bakımından güzel. Özellikle de bitirici hareketlere bayıldım.

Yorumunuz için gerçekten teşekkürler. Zaten aralarında en çok Odyssey ve Valhalla'yı merak ediyordum. Yorumunuz sayesinde onları daha da çok merak etmeye başladım. Yan görevlerin kalitesi ve verdiği zevk bakımından tüm Assassin's Creed oyunları arasında en iyisi Odyssey diyebilir misiniz? Yoksa o kadar fazla abartmaya gerek olmasa bile yine zevkli mi demek istemiştiniz?
Eski oyunlarda zaten yan görev yok gibi bir şey. Sandık toplamak yan görev sayılmaz bence. Son 3 oyun arasında ise yan görev kalitesi en iyi Odyssey'de.
Bu arada verdiğiniz tavsiyeler için de teşekkür ederim. Çalışan birisi olduğum için her zaman oyun oynamaya vakit bulamıyorum ve bulduğum zaman da sıkıcı, benim için hiçbir anlam ifade etmeyen, gereksiz yan içerikler ile uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden özellikle sormak istemiştim.
Çalışan biriyseniz son 3 AC oyununa genel olarak girmenizi çok önermem hocam. İstediği zamana kıyasla verdiği şeyler o kadar da iyi değil.
Bu arada oyunun çok berbatmış gibi anlaşılmasını asla istemem. Aksine oyun oldukça güzel ama oynanış mekaniği, çevresel tasarım, mısır tarihine odaklanması ve ana senaryo bakımından güzel. Özellikle de bitirici hareketlere bayıldım.
Siz birde Valhalla'yı %100 bitirmeye çalıştıktan sonra konuşun hocam. Mekaniklerin ne kadar dandik, yarım ve bozuk olduğunu Valhalla'da anlıyorsunuz. Gerçi Origins ve Odyssey'in mekanikleri Valhalla'ya kıyasla daha oturmuş bir yapıda fakat Valhalla gibi onlarda da bozukluklar var.

Rezalet bir oyun zaten, kocaman bir yetenek ağacı var ve yetenek ağacında oynanışa etkisi olan yetenek sayısı en fazla 2'dir herhalde gerisi tamamen istatistik arttırma üzerine kurulu. "Kafaya atılan oklar daha fazla deneyim puanı verir" nasıl bir yetenektir ya bunun benim oynayışıma etkisi ne tam olarak? Bırakın RPG melezi üçlemesini direkt AC serisindeki en kötü iş bence.

Rezalet bir oyun zaten, kocaman bir yetenek ağacı var ve yetenek ağacında oynanışa etkisi olan yetenek sayısı en fazla 2'dir herhalde gerisi tamamen istatistik arttırma üzerine kurulu. "Kafaya atılan oklar daha fazla deneyim puanı verir" nasıl bir yetenektir ya bunun benim oynayışıma etkisi ne tam olarak? Bırakın RPG melezi üçlemesini direkt AC serisindeki en kötü iş bence.
At çalma yeteneği, gündüzü gece yapma yeteneği, at arabası alma yeteneği gibi saçma sapan yetenekler boldu gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı