Assassin's Creed RPG serisi oyunlarından hangisi daha iyi?

Hangi oyun daha iyi ?

• Oy verenlerin toplamı
    24
180 saat ana hikaye mı 😳
Valhalla'nın ana hikâyesi sakız gibi uzayan bir hikâye. Sadece ana hikâyeden yardırırsan 50-80 saat sürer. 180 saatlik süre oyunun gerçek sonuna ulaşmak için yapman gereken ücretli ve ücretsiz tüm DLC'leri kapsayan da süre. Bu arada evet, AC Valhalla'nın 2023'ün sonunda yayınlanan 3. finalinin(Ki bu final ana karakterin hikâyesini gerçekten bitiren final) anlamlı olmasını istiyorsanız en azından ücretli olan Dawn of Ragnarok ve ücretsiz olan Forgotten Saga'yı oynamanız lazım.

Valhalla'nın ana hikâyesi sakız gibi uzayan bir hikâye. Sadece ana hikâyeden yardırırsan 50-80 saat sürer. 180 saatlik süre oyunun gerçek sonuna ulaşmak için yapman gereken ücretli ve ücretsiz tüm DLC'leri kapsayan da süre. Bu arada evet, AC Valhalla'nın 2023'ün sonunda yayınlanan 3. finalinin(Ki bu final ana karakterin hikâyesini gerçekten bitiren final) anlamlı olmasını istiyorsanız en azından ücretli olan Dawn of Ragnarok ve ücretsiz olan Forgotten Saga'yı oynamanız lazım.
Ohoooo kalsın hocam bu neymiş böyle. 900 saat division oynarım daha iyi 🙂

Ohoooo kalsın hocam bu neymiş böyle. 900 saat division oynarım daha iyi 🙂
Bu arada Odyssey'de de DLC'leri oynamadan ana karakterin hikâyesi tam bitmiş olmuyor lakin ana hikâye kendi içinde başlattığı senaryoyu tamamladığı için DLC'leri oynamasanız da çok şey kaçırmıyorsunuz ve tatmin olmuş şekilde oyundan ayrılıyorsunuz(Tabii iyi veya ortalama son alırsanız, kötü sonda pek tatminkar hissetmezsiniz muhtemelen). Zaten AC Odyssey'de 3 tane ücretli DLC, 2 tane ücretsiz DLC var. Ücretsiz DLC'lerden biri haritayı tanıtmak amaçlı, diğeri AC Valhalla ile bağlantılı. Yani Odyssey'i anlamak için onlara gerek yok. 3 ücretli DLC'den ilki olan Legacy of the First Blade tamamen oyunu Assassin's Creed serisine bağlamak amaçlı var. Normalde her AC oyununda olan fakat AC Odyssey'de olmayan gizli bıçak olayını dahil ediyor oyuna(Merak etmeyin bu spoiler değil, DLC'nin fotoğrafında var bu bahsettiğim şey). Fate of Atlantis ise ana karakterin hikâyesini devam ettiriyor. Birde Yunanistan hikâyeleri var. Bunlar ana hikâye veya ana karakterle bağlantılı değil(Biri hariç). Ortalama 30-60 dakika sunan kısa Yunan hikâyelerinden ibaret. Oynaması keyifli. Spoiler vermeden bu kadar değinebiliyorum.

Bu arada Odyssey'de de DLC'leri oynamadan ana karakterin hikâyesi tam bitmiş olmuyor lakin ana hikâye kendi içinde başlattığı senaryoyu tamamladığı için DLC'leri oynamasanız da çok şey kaçırmıyorsunuz ve tatmin olmuş şekilde oyundan ayrılıyorsunuz(Tabii iyi veya ortalama son alırsanız, kötü sonda pek tatminkar hissetmezsiniz muhtemelen). Zaten AC Odyssey'de 3 tane ücretli DLC, 2 tane ücretsiz DLC var. Ücretsiz DLC'lerden biri haritayı tanıtmak amaçlı, diğeri AC Valhalla ile bağlantılı. Yani Odyssey'i anlamak için onlara gerek yok. 3 ücretli DLC'den ilki olan Legacy of the First Blade tamamen oyunu Assassin's Creed serisine bağlamak amaçlı var. Normalde her AC oyununda olan fakat AC Odyssey'de olmayan gizli bıçak olayını dahil ediyor oyuna(Merak etmeyin bu spoiler değil, DLC'nin fotoğrafında var bu bahsettiğim şey). Fate of Atlantis ise ana karakterin hikâyesini devam ettiriyor. Birde Yunanistan hikâyeleri var. Bunlar ana hikâye veya ana karakterle bağlantılı değil. Ortalama 30-60 dakika sunan kısa Yunan hikâyelerinden ibaret. Oynaması keyifli. Spoiler vermeden bu kadar değinebiliyorum.
Kusursuz anlatımın için teşekkürler dostum. Belli ki bu odyssey in dlc leri iyi. herkes övdüğüne göre oynamadan olmaz. tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar 🤩

Kusursuz anlatımın için teşekkürler dostum. Belli ki bu odyssey in dlc leri iyi. herkes övdüğüne göre oynamadan olmaz. tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar 🤩
DLC'ler 3 bölüme ayrılıyor. Şahsen Legacy of the First Blade'in 1. ve 3. bölümünü sevsem de 2. bölümünü sevmemiştim. Fate of Atlantis'te ise 1. bölüm çok uzun olması sebebiyle sonlara doğru bayıyordu. 2. bölüm boğuk atmosfere sahip ama kısa olduğu için baymıyor. 3. bölüm ise çok keyifliydi. Her iki DLC'yi de en az 1 kere oynamanı tavsiye ederim. Yunanistan hikâyeleri ise 1-2 tanesi hariç kısa ama keyifli olduğu için sarıyor. Bir yerden bir yere gitmeli uzun kısımlar için hazırda podcast vb. dinlemelik bir şeyler bulundursan yeter. Malum oyununun haritası çok büyük ve bir yerden bir yere gitmek hızlı seyahat olsa bile uzun sürebiliyor.
Origins çok mu kötü? Çöl atmosferi için oynamak istiyordum.
Ana karakter bayık, senaryo sıkıcı, oynanış ham gibi problemleri var. Çöl atmosferi için oynayacaksan bakabilirsin. Ubisoft ne kadar kötü iş yaparsa yapsın atmosfer işini beceriyor. Mesele ben de Odyssey'deki Ege Denizinin maviliği ve adaların hoş yapısını sevdiğim için gemime atlayıp ada ada geziyordum.

Ana karakter bayık, senaryo sıkıcı, oynanış ham gibi problemleri var. Çöl atmosferi için oynayacaksan bakabilirsin. Ubisoft ne kadar kötü iş yaparsa yapsın atmosfer işini beceriyor. Mesele ben de Odyssey'deki Ege Denizinin maviliği ve adaların hoş yapısını sevdiğim için gemime atlayıp ada ada geziyordum.
Teşekkür ederim bir bakayım oyuna beğenmezsem Odyssey'e geçerim.

DLC'ler 3 bölüme ayrılıyor. Şahsen Legacy of the First Blade'in 1. ve 3. bölümünü sevsem de 2. bölümünü sevmemiştim. Fate of Atlantis'te ise 1. bölüm çok uzun olması sebebiyle sonlara doğru bayıyordu. 2. bölüm boğuk atmosfere sahip ama kısa olduğu için baymıyor. 3. bölüm ise çok keyifliydi. Her iki DLC'yi de en az 1 kere oynamanı tavsiye ederim. Yunanistan hikâyeleri ise 1-2 tanesi hariç kısa ama keyifli olduğu için sarıyor. Bir yerden bir yere gitmeli uzun kısımlar için hazırda podcast vb. dinlemelik bir şeyler bulundursan yeter. Malum oyununun haritası çok büyük ve bir yerden bir yere gitmek hızlı seyahat olsa bile uzun sürebiliyor.

Ana karakter bayık, senaryo sıkıcı, oynanış ham gibi problemleri var. Çöl atmosferi için oynayacaksan bakabilirsin. Ubisoft ne kadar kötü iş yaparsa yapsın atmosfer işini beceriyor. Mesele ben de Odyssey'deki Ege Denizi'nin maviliği ve adaların hoş yapısını sevdiğim için gemime atlayıp ada ada geziyordum.

Odyssey'i aldım tüm öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ederim

Geri
Yukarı