Assassin's Creed Valhalla ve Far Cry 6 neden sevilmiyor?

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Tekrar edilmesi ve oyun pompalanması durumunu anlıyorum ve haklılık veriyorum. Ancak oyunların kötü olduğunu düşünmüyorum. Bu indirimlerde çok korkarak AC Valhalla'yı aldım ve bayılarak oynuyorum.

- Haritası ve grafikleri son 3 oyunda bence hep mükemmeldi.
- Hikaye olarak da bence güzel başladı. Vikings teması beni içine çekmeyi başardı. Karlı atmosferler İngiltere'ye inişimiz kusursuz.
- Atmosfere uygun biraz daha müzik eklenebilirmiş. Ve finish hareketi arttırılabilirdi.
- 3 boss fight yaptım. Tatmin etti. Zorlayıcıydı, parry sisteminin gelmiş olması bence çok güzel kurtarmış. Vuruş hissiyatıda gayet güzeldi. (! Oyunu normal zorlukta oynamayın çok basit oluyor)
- Köy geliştirmek ve lootlanmak sistemi bence güzel. Ama Görev yapısı birazcık canımı sıkıyor. Şu bölge temizleme olayına çok itirazım yok ama tüm oyunun bunun üstünde dönmesi gayet oyunun içine ediyor.
- Yeni kuşatma sistemi de gayet güzel oturaklıydı 1-2 defa oldu şu ana kadar çeşitlik katmış.

Şu an da Far Cry 6 içinde beklentiye girdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tekrar edilmesi ve oyun pompalanması durumunu anlıyorum ve haklılık veriyorum. Ancak oyunların kötü olduğunu düşünmüyorum. Bu indirimlerde çok korkarak AC Valhalla'yı aldım ve bayılarak oynuyorum.

- Haritası ve grafikleri son 3 oyunda bence hep mükemmeldi.
- Hikaye olarak da bence güzel başladı. Vikings teması beni içine çekmeyi başardı. Karlı atmosferler İngiltere'ye inişimiz kusursuz.
- Atmosfere uygun biraz daha müzik eklenebilirmiş. Ve finish hareketi arttırılabilirdi.
- 3 boss fight yaptım. Tatmin etti. Zorlayıcıydı, parry sisteminin gelmiş olması bence çok güzel kurtarmış. Vuruş hissiyatıda gayet güzeldi. (! Oyunu normal zorlukta oynamayın çok basit oluyor)
- Köy geliştirmek ve lootlanmak sistemi bence güzel. Ama görev yapısı birazcık canımı sıkıyor. Şu bölge temizleme olayına çok itirazım yok ama tüm oyunun bunun üstünde dönmesi gayet oyunun içine ediyor.
- Yeni kuşatma sistemi de gayet güzel oturaklıydı 1-2 defa oldu şu ana kadar çeşitlik katmış.

Şu an da Far Cry 6 içinde beklentiye girdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Far Cry 6 güzel bir oyun hikayesini bitirtecek kadar iyi gidiyor. Alın bence ama eğer ilk defa Far Cry deneyimleyecekseniz. Far Cry 3 ile başlayın 6 ile devam edin.

Ben şahsi olarak Valhalla'yı neden sevmediğimi söyleyeyim, bir kere en başından çok baştan savma bir iş. Hiç unutmuyorum yaptığım bir yan görevde küçük çocuklarla birlikte sevinmem, eğlenmem gerekiyordu. Ana karakterim eğlenmeye (sözde) başladı elini kolunu sallayıp duruyor soğuk bir şekilde ve yüzünde gülümseme bile yok. Görevin detaylarını hatırlamıyorum hatırlasam videosunu bulup göndereceğim her yönüyle aşırı yapmacık, aşırı baştan savma bir animasyondu.

Sadece bu görev değil oyun genel olarak aşırı ruhsuz, ana ve yan karakterler duygudan yoksun odun gibiler. Hiçbiri için olumlu söyleyebileceğim tek bir şey yok, hikaye fazla uzun ve boş.

Far Cry 6​

Far Cry genelde hep aynı 1. oyun sardı 2. oyun sardı 3.oyunda sardı çünkü bunların temaları birbirinden farklıydı fakat 4, 5,6. oyunlar tamamen aynıydı sadece ufak bir map değişikliği ve baş kötüyü değiştirmeye gitmekle hata yaptılar ve bu oyunlar tutmadı.

Assassin's Creed Valhalla​

Assassin's Creed Valhalla iyi yükseldi fakat oyunun saçma sapan hataları çökme hikayedeki saçmalıklar zorunlu kurallar insanları deli etti ve bu oyun asla sevilmedi. Zorunlu kurallara örnek olarak verirsek tek başına yağma yapılırken bir sandığı karakterimizin tek başına açamıyor ve bütün klanı çağırıyor.

Far Cry 6​

Far Cry genelde hep aynı 1. oyun sardı 2. oyun sardı 3.oyunda sardı çünkü bunların temaları birbirinden farklıydı fakat 4, 5,6. oyunlar tamamen aynıydı sadece ufak bir map değişikliği ve baş kötüyü değiştirmeye gitmekle hata yaptılar ve bu oyunlar tutmadı.

Assassin's Creed Valhalla​

Assassin's Creed Valhalla iyi yükseldi fakat oyunun saçma sapan hataları çökme hikayedeki saçmalıklar zorunlu kurallar insanları deli etti ve bu oyun asla sevilmedi. Zorunlu kurallara örnek olarak verirsek tek başına yağma yapılırken bir sandığı karakterimizin tek başına açamıyor ve bütün klanı çağırıyor.

Far Cry daha önce oynamadım.

Valhalla içinde şu an da hiç hata yaşamadım. Sandık yağmalama konusu gerçekten problemmiş yeni başladığım için daha denk gelmedim. :(
Yamayla falan keşke bu soruna el atsalarmış.

Beklentilerle alakalı. Oyun çıkmadan önce aşırı gazlıyorlar milleti yok işte “şöyle olacak böyle olacak eski oyunlardan şöyle farklılıklar var müthiş oldu vs vs” diye oyun bir çıkıyor buglar, hikayenin o kadar da güzel olmaması, eski oyunlardan pek farklı olmaması gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Halbuki ac valhalla ve far cry 6 tamamen bağımsız bir şirket tarafından tamamen serilerinden bağımsız bir şekilde çıkmış olsaydı çok beğenilirdi. Çünkü insanların beklentileri düşük olacaktı. Mesela benim beklentilerim hayli düşük. Ac serisinin 2-3 oyunu hariç tüm oyunlarını oynadım ve oynarken zevk aldım. Aynı şey far cry için de geçerli. Oyundan tek beklentim beni oynarken eğlendirmesi. Eğleniyor muyum ? Evet eğleniyorum. Hikaye o kadar da umrumda değil. Hikaye hikaye diye tutturanlar bence kitap okusun, öyle tatmin etsinler kendilerini. Ben öyle yapıyorum.

Assassin's Creed Valhalla aslında güzel ve büyük bir oyun ama Origins ve Odyssey oynadıktan sonra bana benzer oyun izlenimini çok verdi. Hikaye ve yan görev kaliteleri bana göre aynıydı. Oynarken sıkılmaya başladım çok. İlk bu oyundan başlasam muhtemelen zevkle oynardım. Daha sonra tekrar oynamayı düşünüyorum ama. Far Cry 6'ya gelirsek eğer, arkadaşımla CO-OP 4-5 saat oynadım ve oyunu direk sildim. Daha önce Far Cry serisini oynamayan kişiler oynasa beğenirler gibi bir söylem vardı ama bana göre rezalet ötesi kötü bir oyundu.

Valhalla'da ana karakterlere bile çalışılmamış. Kadın karakterin yüzü, erkek karakterin sakalsız haliyle aynı.

Onlar gardaş gardaş :D

Beklentilerle alakalı. Oyun çıkmadan önce aşırı gazlıyorlar milleti yok işte “şöyle olacak böyle olacak eski oyunlardan şöyle farklılıklar var müthiş oldu vs.” diye oyun bir çıkıyor buglar, hikayenin o kadar da güzel olmaması, eski oyunlardan pek farklı olmaması gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Halbuki AC Valhalla ve Far Cry 6 tamamen bağımsız bir şirket tarafından tamamen serilerinden bağımsız bir şekilde çıkmış olsaydı çok beğenilirdi. Çünkü insanların beklentileri düşük olacaktı. Mesela benim beklentilerim hayli düşük. AC serisinin 2-3 oyunu hariç tüm oyunlarını oynadım ve oynarken zevk aldım. Aynı şey Far Cry için de geçerli. Oyundan tek beklentim beni oynarken eğlendirmesi. Eğleniyor muyum? Evet eğleniyorum. Hikaye o kadar da umurumda değil. Hikaye hikaye diye tutturanlar bence kitap okusun, öyle tatmin etsinler kendilerini. Ben öyle yapıyorum.

Katılıyorum. Ek olarak bence oyuna negatif etki RDR2'den kaynaklı. Çünkü insanların standartını çok yükseltti. Yok gülme animasyonu olmamış oyun kötü falan diyorlar. Kaç tane oyun bu kadar şeyi başarmışta, gülmekten linç yemiştir?
İnsanlar çok fazla kusursuz oyun bekler hale geldiler. Ve çok büyük hayal kırıklıkları onları bekliyor...

Bu bug olaylarını da artık kabul etmelisiniz Bug'sız oyun diye bir şey yok. Çok sevilen RDR2'de sorunlu çıkış yaptı. Cyberpunkk'ta, Dying Light2'de, Valhalla'da ve FIFA 23'te her büyük oyunda bug yaşanıyor artık.

Son düzenleme:
Onlar gardaş gardaş :D

Katılıyorum. Ek olarak bence oyuna negatif etki RDR2'den kaynaklı. Çünkü insanların standartını çok yükseltti. Yok gülme animasyonu olmamış oyun kötü falan diyorlar. Kaç tane oyun bu kadar şeyi başarmışta, gülmekten linç yemiştir?
İnsanlar çok fazla kusursuz oyun bekler hale geldiler. Ve çok büyük hayal kırıklıkları onları bekliyor...

Bu bug olaylarını da artık kabul etmelisiniz Bug'sız oyun diye bir şey yok. Çok sevilen RDR2'de sorunlu çıkış yaptı. Cyberpunkk'ta, Dying Light2'de, Valhalla'da ve FIFA 23'te her büyük oyunda bug yaşanıyor artık.
Ulan yoksa kardeşler mi demeye kalmadı korktuğum yorum geldi 😄😄

Geri
Yukarı