Assembly için en iyi IDE nedir?

Hasbinallahu ve nimel vekil.

Sanane abim sanane canım abiciğim ya. İsteyen istediği dili öğrensin sanane!

Tamam konu sahibinin kafası kontak çıktı Arduino istemiyor pıc istiyor kafasına silah mı dayayacaksın? İnternetten kopyalayıp gelmişsin kodları da. Bilen adam buna uğraşmaz bile. Ben yarım buçuk biliyorum az bir Q klavye öğrenmeyle 40 saniyede yazılıyor kaç mesajdır inat ettiğiniz kod. Ben bilmiyor muyum Python kullanıp print("merhaba dünya") yazmayı. Kernel yapacağım, CPU Assembly'dan başka dil anlamıyor! Öğreteceğim, fonksiyonlarımı tek tek tanımlar dos ortamda Python hatta çok zor olsa da tkinter bile kullanırım. Taktınız kafayı Assembly olmaz da olmaz diye ya. Siz programı önerin gidin işinize bakın hocam. Daha tartışırsınız bismillah diyelim okuyalım gelecek o sözde "değerli" tezlerinizi. Haa ayrıca bu dil için kesinlikle değer. C ve türevleriyle istediğiniz cihazda Hello World yazamazsınız, buda bir ayrıcalık.

Konu çok dağıldı. EMU8086 kraldır, onu öneririm.
Bu arada kodları kendim yazdığıma dair hiç bir iddada bulunmadım bu bir. İkincisi ise kimseyi zorladığım falan yok kendimce yanlış gördüğüm bir şeydi ki halen daha öyle düşünüyorum ona göre açıklamamı yaptım. Öneride bulundum assembly öğrenmene gerek yok dedim. Bunu böyle demem onun öğrenmyiim o zaman diyeceği anlamına gelmez. Kendisi kafasında sorgular çok fazla kasıyorsunuz.
ve neden daha iyisini önermiyim ki sormadı diye? çok saçma bu

Bu arada kodları kendim yazdığıma dair hiçbir iddada bulunmadım bu bir. İkincisi ise kimseyi zorladığım falan yok kendimce yanlış gördüğüm bir şeydi ki halen daha öyle düşünüyorum ona göre açıklamamı yaptım. Öneride bulundum Assembly öğrenmene gerek yok dedim. Bunu böyle demem onun öğrenmyiim o zaman diyeceği anlamına gelmez. Kendisi kafasında sorgular çok fazla kasıyorsunuz.
Ve neden daha iyisini öner miyim ki sormadı diye? Çok saçma bu.

Kodları siz yazmadınız, size zor görünebilir ama gayet kolay demek istedim anlamamışsınız. Anladıktan sonra eleştirin.
Öneride bulundunuz, eleştirdim. Eleştirilmeyecekse yazmayın. C ve türevi olan dilleri Assembly'dan daha iyi değil. Onlarda çevirirken assemblya dönüyor :D kendi kafamda ne sorgusu yapıyorum? Cümleyi alıntılayın size zahmet haklıysanız özür dileyip C ve türevleri > Assembly'cı olacağım. Assrmblynin C ve türevlerine göre çok üstünlükleri var.

Kodları siz yazmadınız, size zor görünebilir ama gayet kolay demek istedim anlamamışsınız. Anladıktan sonra eleştirin.
Öneride bulundunuz, eleştirdim. Eleştirilmeyecekse yazmayın. C ve türevi olan dilleri Assembly'dan daha iyi değil. Onlarda çevirirken assemblya dönüyor :D kendi kafamda ne sorgusu yapıyorum? Cümleyi alıntılayın size zahmet haklıysanız özür dileyip C ve türevleri > Assembly'cı olacağım. Assrmblynin C ve türevlerine göre çok üstünlükleri var.
bir şey demiyorum ne desem bir cevabınız var

Bir şey demiyorum ne desem bir cevabınız var.

Ne deseniz cevabım olacak. Sonuçta burada düşüncelerimizi, tezlerimizi belirtiyoruz. Benim eksiğimi sen senin eksiğini ben tamamlarım. Bu konuya göre haklı bir cevabınız yok. Yazdınız bende bunu belirttim. Susun bencede program önerisinde konuştuğumuz şeye bak.

Ne deseniz cevabım olacak. Sonuçta burada düşüncelerimizi, tezlerimizi belirtiyoruz. Benim eksiğimi sen senin eksiğini ben tamamlarım. Bu konuya göre haklı bir cevabınız yok. Yazdınız bende bunu belirttim. Susun bencede program önerisinde konuştuğumuz şeye bak.
Haklısınız sanırım bir dahakine sorulan soruda cevabımı verip gideceğim daha iyisini önerip neden daha iyi olduğunu analtıp karşı tarafa bir seçim şansı bırakmakla uğraşmıyacağım sanırım bu ypatığım yanlış bir şey özür dilerim

Geri
Yukarı