Rehber Assetto Corsa Trafik Modu Kurulum (3 Şeritli)

ahlatt.r

Centipat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1060 3 GB
R5 5600
8X2 3200 MHZ
A320M-F
FSP PSU
Meslek
Öğrenci
  1. Öncelikle NET 7.0 runtime 'u indirip kurmanızı tavsiye ederim.
Content Manager Kurulumu:
  1. Content Manager uygulamasını indirin ve bir klasöre çıkartın.
  2. Sağ üst köşede, Content Manager'ı etkinleştirmek için bir anahtar girmeniz gerekecek. Anahtarı B8XR-F5W4-3XFT-FSRQ-95A8-F34L-LV8T kullanarak etkinleştirin.
  3. image.png
Modem Üzerinden Port Yönlendirme İşlemi:
  1. Modeminizin yönetim paneline giriş yapın (genellikle 192.168.1.1 veya 192.168.0.1) modem arkasında bulunur kullanıcı adı şifre ve ip.
  2. Port yönlendirme bölümünden 8081 ve 9600 sayılarında iki adet TCP ve UDP portunu açın.
    • IP istenirse, cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp "ipconfig" komutunu kullanarak IPv4 adresinizi bulabilirsiniz.
    • İp.png
Trafik Paketi Kurulumu:
  1. Trafik Paketi 'ni indirip içindeki araçları uygun bir klasöre çıkartın.
  2. Content Manager içindeki klasöre sürükleyip "Install All" veya "Hepsini İndir" butonuna tıklayarak trafik araçlarını kurun.
  3. kurulum harita.png
Shuto Revival Project Beta 0.9.1 Haritası Kurulumu:
  1. Shuto Revival Project Beta haritasını indirip Content Manager içine atıp kurun. (Trafik paketi ile aynı kuruluma sahip neredeyse)
Custom Shaders Patch Kurulumu:
  1. Content Manager'dan Settings'e tıklayın, ardından sol üstteki "Custom Shaders Patch" kısmına girip "Install" butonuna tıklayın.
Radmin VPN ile Sunucuya Katılacak Arkadaşlarınızı Bağlama:
  1. Radmin VPN 'i indirip kurun, odanızı oluşturun ve arkadaşlarınızı aynı IP adresine bağlayın.
Sunucu Oluşturma ve Ayarlama:
  1. Sunucu oluşturmak için gerekli dosyaları bu linkten indirin.
  2. Content Manager'da Settings'e tıklayın, sol üstteki "Content Manager" kısmına gidin, Appearance seçeneğine tıklayın ve altta bulunan "Server" kutucuğunu işaretleyin.
  3. Sağ üst köşede "Server" seçeneği görülmeli. Görülmez ise ayarlardaki appearance kısmından açın. Sol alttan "+" butonuna tıklayarak bir server odası oluşturun. Shuto haritasının "overload" layout'ını seçin ve admin şifresi belirleyin.
Sunucu Ayarları Devam Ediyor:
  1. Entry list kısmına gidin, kullanacağınız araçları ilk olarak ekleyin ve "Traffic EU" ve "Traffic JP" yazan araçları ekleyin. Internet hızınıza bağlı olarak trafik araçlarını sınırlayın. 35 mbps internetiniz varsa en fazla 25 tane trafik aracı ekleyin, toplam araç sayınız 46-50 arasında olsun.
  2. Rules kısmında Virtual Mirror'ı kapalı tutun (dikiz aynası zorunlu ayarı), Realism ayarlarını kapatın. (benzin bitme gibi) Conditions kısmında Weather seçeneğini "Weather FX" olarak ayarlayın.
  3. Sessions kısmında sadece Pickup Mode, Loop Mode ve Practice seçeneklerini işaretleyin diğerleri işaretli olmasın. Sunucunun sürekli açık kalabilmesi için saat ayarını düzenleyin (300:10:00)
  4. Main kısmına gelip sağ altta Require CSP to join tikini aktifleştirip, auto fill tuşuna basın, hide pit crew kutucuğunu da işaretleyin.
  5. Make Server Public kutucuğunu işaretlemeyin (sunucu çalışmaz) çünkü sabit ip siz yapıyoruz, sadece arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz, genel sunucu açmak için internet sağlayıcınızdan sabit ip almanız gerekli. Son olarak save butonuna basıp kaydedin.
Kuruluma Devam 2. Bölüm:
  1. Sol alttaki "Pack" kutucuğuna tıklayın, "Include executable" seçeneğindeki tik'i kaldırın, Target'ı "Windows" olarak ayarlayın ve "Pack" butonuna tıklayarak bir zip dosyası oluşturun.
  2. Masaüstünde bir klasör oluşturun, zip dosyasının içindekileri bu klasöre kopyalayın. Ayrıca, sunucuyu oluşturma ve ayarlama başlığındaki linkten indirdiğiniz dosyanın içindeki "AssettoServer.zip" dosyasının içindekileri bu klasöre kopyalayın.
  3. AssettoServer.exe'yi yönetici olarak çalıştırın, 15 saniye kadar bekleyip kapatın.
  4. Cfg klasörüne girin, "extra_cfg" dosyasını metin belgesi olarak açın ve aşağıdaki ayarları yapın:
    EnableWeatherFx: true

EnableAi: true

MissingCarChecksums: true

MissingTrackParams: true

MaxSpeedKph: 60

TrafficDensity: 9 (trafik yoğunluğu, 9-15 yoğun, 8-1 hafif, orta. GTX 1060 ve denk kartlar için 9-15, 1050 ti gibi kartlar için 8-1 önerilir aksi takdirde kasma olabilir)

5. "entry_list.ini" dosyasını metin belgesi olarak açın ve süreceğiniz araçlar dışındaki trafik araçlarının altına "AI=FIXED" yazın.
  6. tRAFİK ÖRNEK.png
Kurulum Bitiyor 3. Bölüm:
  1. Steam üzerinden Assetto Corsa oyununun dosya konumuna gidin (Yerel Dosyaları Gözat seçeneği). Ardından "D:\SteamLibrary\steamapps\common\assettocorsa\content\tracks\shuto_revival_project_beta\tatsumi_pa_traffic" dizinindeki AI dosyasını kopyalayın ve masaüstüne oluşturduğumuz klasörün içindeki content tracks içine yapıştırın, sunucuyu oluşturma ayarlama başlığındaki linkten indirdiğiniz dosyanın içindeki "fast_lane" dosyasını AI dosyasının içine yapıştırın.
  2. Aynı linkteki dosyanın içindeki "csp_extra_options" dosyasını oluşturduğunuz klasörün içindeki "cfg" adlı dosyaya kopyalayın.
Serveriniz Hazır :)

Son Aşama:

1. Radmin VPN'yi açın, AssettoServer.exe'yi yönetici olarak başlatın ve sunucunuzu aktif hale getirin.
  2. Content Manager üzerinden sol üstteki "Çevrimiçi" veya "Online" butonuna tıklayın, ardından "LAN" veya "Yerel Ağ" seçeneğine gidin. "Refresh" veya "Yenile" butonuna tıklayarak bir süre bekleyin, sunucunuz hazır olacaktır.
Farklı araçlar eklemek için aynı adımları tekrarlayarak istediğiniz araçları ekleyebilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız, discord üzerinden "reox.1" kullanıcı adına istek gönderip iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın, yazım hataları olabilir veya eksik bilgiler bulunabilir. Herhangi bir hatayı belirtmeyi unutmayın. Amacım, farklı sunuculara bağlı kalmadan istediğimiz araçları kullanarak arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirmektir.

Hava şartlarını değiştirmek için sunucuya giriş yaparken admin şifresini kullanarak oyun içinde şu komutları kullanabilirsiniz: (chat kısmından)

• /settime 13:00, 23:00 (sunucu saati değiştirmek için)
  • /cspsetweather 17 1 (bulut eklemek için)
BY REOX. Eğer herhangi bir hatam varsa özür dilerim, hatalarımı belirtmeyi unutmayın. İyi eğlenceler!

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    518,6 KB · Görüntüleme: 41
  • İp.png
    İp.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 29
  • kurulum harita.png
    kurulum harita.png
    550,7 KB · Görüntüleme: 34
  • image.png
    image.png
    518,6 KB · Görüntüleme: 31
  • İp.png
    İp.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 31
  • kurulum harita.png
    kurulum harita.png
    550,7 KB · Görüntüleme: 30
  • CSP.png
    CSP.png
    673 KB · Görüntüleme: 39
  • tRAFİK ÖRNEK.png
    tRAFİK ÖRNEK.png
    44,9 KB · Görüntüleme: 31
  • image.png
    image.png
    518,6 KB · Görüntüleme: 49
Hocam merhaba iyi sosyaller. Bir şey sormak istiyorum. Shuto Revival'den başka bir harita yükleme işlemini nasıl yaparım? Haritayı indirip content manager üzerinden seçsem ve klasörüne de "ai" klasörünü eklesem yeterli midir? yani bunu denedim ama hata aldım eğer yeterlidir derseniz hatanın mapten olmadığını anlayacağım.

Hocam merhaba iyi sosyaller. Bir şey sormak istiyorum. Shuto Revival'den başka bir harita yükleme işlemini nasıl yaparım? Haritayı indirip content manager üzerinden seçsem ve klasörüne de "ai" klasörünü eklesem yeterli midir? yani bunu denedim ama hata aldım eğer yeterlidir derseniz hatanın mapten olmadığını anlayacağım.
Öncelikle konuya dahil olup yardım istediğiniz için teşekkürler memnuniyetle yardım ederim. Tabii ki shuto dışında haritalar kullanabilirsiniz fakat yapay zekaları olan haritaları kullanabilirsiniz. (Yapay zeka olduğunu anlamak için AI dosyası içinde aynı shuto'nun AI dosyası gibi dosya olması gerekli) Uzun zamandır oynamıyorum, rehber yazısında tracks içerisine demişim, tracks + kullandığınız harita içi de olabilir. O konuda emin değilim (bu sorununuzu çözebilir). reox.1 discord hesabımın ismi lütfen 1 Mart günü yani yarın akşam üstü yazmayı unutmayın yardım ederim bu konu hakkında içiniz rahat olur.

Modem üzerinden port ne alaka? Onu anlamadım hocam.
Hocam onu bende çözememiştim başlangıçta, garanti olsun diye işlem adımlarına ekledim, sonradan öğrendim, port yönlendirme işlemi ile Radmin VPN ye gerek kalmadan sunucu açabiliyoruz. Radmin VPN ile yerel açabiliyoruz sadece. Statik ip alıp port yönlendirme işlemini uygularsak genel olarak server da açabiliriz. Yanlışım var ise düzeltin.

Hocam onu bende çözememiştim başlangıçta, garanti olsun diye işlem adımlarına ekledim, sonradan öğrendim, port yönlendirme işlemi ile Radmin VPN ye gerek kalmadan sunucu açabiliyoruz. Radmin VPN ile yerel açabiliyoruz sadece. Statik ip alıp port yönlendirme işlemini uygularsak genel olarak server da açabiliriz. Yanlışım var ise düzeltin.
Kısacası internet operatörünüzden statik ip alıp Radmin VPN e gerek kalmadan açmak için uygulanan bir adım.

Hocam bu port işlemlerine girmeden Radmin VPN'den acabilir miyim?
Hocam bir deneyin öyle yapmayı olmaz ise yapın. Port işlemlerine gerek yok diye hatırlıyorum.

Hocam bu port işlemlerine girmeden Radmin VPN'den acabilir miyim?
Olmaz ise discordum reox.1 arkadaşlık isteği atın bizzat yardımcı olayım. (ekran yayını üzerinden)

Geri
Yukarı