Astra J 1.4 Turbo Benzin vs Golf VII 1.4 TSI

A

Ahmett

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Bu aralık ayıda hazır indirimler ve kampanyalar başlamışken araba almayı planlıyoruz.
Başlıkta da belirttiğim gibi Astra J ve Golf VII arasında kaldım.
Tabi aynı segmentte başka arabalarda var Auris, Focus, Leon gibi. Sizin tavsiyeleriniz neler ?
Özellikle araçları kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Bu arada almayı planladığımız Golf VII 1.4 TSI Astra J ise 1.4 Turbo Benzin

Önerilerinizi bekliyorum.

Turbo benzinli araçların tüketimi fazla olur bence dizel düşünün. Skoda Octavia 1.6 TDI otomatik şanzıman, sizin bütçenizin civarında, onu düşünebilirsiniz. Veya biraz daha ucuz düşünürseniz citroen c elysee 1.6 dizel olabilir, bu aracı bir müddet kullandım performansı mükemmel ve yakıtı çok iyi. Uzun yolda kullanma deneyimim oldu seri bir şekilde ve klima sürekli açık halde 4.4 lt gibi bir ortalama yakıt tüketimi oldu.
Yani kısaca bu fiyata dizel motorlu bir avrupa segmentinde bir araç almanızı öneririm vw, opel, citroen, skoda gibi.

Turbo benzinli araçların tüketimi fazla olur bence dizel düşünün. Skoda Octavia 1.6 TDI otomatik şanzıman, sizin bütçenizin civarında, onu düşünebilirsiniz. Veya biraz daha ucuz düşünürseniz citroen c elysee 1.6 dizel olabilir, bu aracı bir müddet kullandım performansı mükemmel ve yakıtı çok iyi. Uzun yolda kullanma deneyimim oldu seri bir şekilde ve klima sürekli açık halde 4.4 lt gibi bir ortalama yakıt tüketimi oldu.
Yani kısaca bu fiyata dizel motorlu bir avrupa segmentinde bir araç almanızı öneririm vw, opel, citroen, skoda gibi.
Dizel araç alırken de satarken de sıkıntı oluyor. 7-10 bin TL daha pahalı ve araçta fazla km yapan biri olarak; satarken çok km yapmış deyip 5 - 10 bin TL fiyat kırıyorlar. Uyuz oluyorum. O yüzden benzinli tercihimdir.

Astra 1.4 anca kendini taşıyor. İlla astra alıcam diyorsan eğer, 20.000 daha fazla verip 1.6 tavsiye ederim. Astra hb yoksa golf mu dersen, tabi ki golf derim. Ancak, golf aldıktan sonra bakımlarını kaçırmayacaksın. crafter harince hiçbir ww eşek gibi kullanmaya gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı