Astral seyahat var mı?

Peki inanmayın saygı duyuyorum.
Ben inanmıyorum diye bir şey demedim, zaten eskiden "Büyücü" diye adlandırdıkları kişiler sihirbazlık yapan kişilerdi. Elhamdülillah, ben de Müslüman'ım fakat büyü işleri benim aklıma girmiyor. Senden ufak bir isteğim var, kardeşim tinerin kapağını kapatır mısın?

Hiçbir zaman kesinlikle emin olamayacağız, ateşe uçan kelebek hikayesine varıyor olay. Olduğuna da inanmıyorum açıkçası. Deneyimlediğini iddia edenlerin, hatta gerçekten deneyimleyenlerin bile bunu yaptığından emin olamayız çünkü rüyalar çok gerçekçi olabiliyor. Rüyada acı hissetmeme, kanamamak gibi şeyler efsanelerden ibaret. Daha bu sabah gördüğüm bir rüyada ciddi anlamda elimde acı hissetmiştim mesela, uyanana kadar fark etmedim rüya olduğunu.

Ben inanmıyorum diye bir şey demedim, zaten eskiden "Büyücü" diye adlandırdıkları kişiler sihirbazlık yapan kişilerdi. Elhamdülillah, ben de Müslüman'ım fakat büyü işleri benim aklıma girmiyor. Senden ufak bir isteğim var, kardeşim tinerin kapağını kapatır mısın?
Büyü işleri vardır. Peygamber efendimiz'e (s.a.v) yapılmıştır. Hatta sonrasında da Felak ve nas sureleri böyle inmiştir. Biraz bakarsanız görürsünüz. Okumak araştırmak lazım. Sözüm size değil ama birşey hakkında yorum yapmak için gerçekten bilgi sahibi olmak zorundayız. Benim bir hocam derdi ki. Sınıftakilere; soru soracaksınız ama ne biliyorsunuz ki soruyorsunuz. İlk önce birşeyler öğrenin sonra soracağınız sorular ne kadar saçma anlayacaksınız.
O yüzden inanmak istediğiniz neyse ona inanın ben diyemem. Çünkü öyle birşey yok asıl demeniz sizin eksikliğinizden kaynaklanıyor. Ben yalnızca gözümle gördüğüme inandığım gibi görmediğim ama kanıtı olan bilgilere de inanıyorum. Inançsızlığınız beni ilgilendirmiyor. Ben olanı söyler görevimi yapar. Ve sizi yalnız bırakırım o kadar. Çünkü Müslümanın görevlerinden biri de budur.
Peki inanmayın saygı duyuyorum.
boşver yaşamadan böyle insanlar inanmazlar. Peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında bile gözleriyle ne mucizeler gördüler ve : Vallahi sen doğruyu söylersin de biz yine de sana inanmayız Ey Allah'ın Resulü derlerdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı