Astral seyahat var mı?

Kasa şeyler nedir hocam? Az önce yazıldı dedin şimdi söylemişliği var diyorsun. Ben de kitap falan sandım merak ettim kim bu fikri benden çalan diye.

Kitaplarına da bak vardır bir yerinde mutlaka. 90larda konuyla ilgili bir TV programında aynı şeyi söylemişliği var zira. Zamanda ileri gidip senin bu fikrini okuyup çalmış olabilir koca medyum en nihayetinde. 😂

Böyle bir şey tabii ki olamaz. E gidiyim o zaman astral seyehatla ÖSYM soru havuzunu açığa çıkarayım. Gidiyim milletin evine astral seyehatla bakıyım ne nerde öğreneyim... kafanın aldığına kadar gider.

Neyse gençler şimdi geyiği de bırakıp konuyu biraz açıklayalım zira "ben yaşadım, sehayate çıktım" vs diyen insanların da hepsi yalan söylüyor olamaz. Çıkmasa bile bir şekilde çıktığını sanmasına sebep olan bir durum vardır ortada.

Bu konuyu açıklamaya çalışacak bilimsel çalışmalar da tabi ki var. Haliyle "Astral seyahat nasıl oluyor? Bir vasıta kullanıyor muyuz yoksa uçarak mı gidiyoruz? Erken rezervasyonda fiyat avantajı var mı?" minvalinde değil tahmin edeceğiniz üzere. Daha çok insanda bu algıyı yaratanın ne olduğunu araştırmak yönünde zira bir yere falan gittiğiniz yok baştan uyarayım.

İnsan vücudunda farklı işlevler göre, sürekli veya belirli dönemlerde üretilen pek çok kimyasal var. Mesela uzun uzay yolculukları için hibernasyon çalışmalarında kuulanılan hidrojen sülfürün insan bedeninde eser miktarda bulunup vücut ısısının regülasyonu ve farklı bazı fonksiyonlarda rol alması gibi.

Bunlardan bir tanesi de dimetiltriptamin kısaca DMT.

İnsanların kendi annelerini tanımayaz hale gelip "bu benim annem değil, uzaylılar annemi kaçırıp onun derisini giydiler ve beni takip ediyorlar" dedikleri, kendi herhangi bir uzuvlarını gerçekten kendi uzvu değil gibi görüp "sağ kolum benim değil başkasının kolu" diyerek kesmeye çalıştıkları ileri seviyede ağır psikozlardan bazılarını belki duymuşsunuzdur.

İşte insan bedeninde kendi vücuduna bağlı olduğun, o bedenin, kolun, annenin sana ait olduğunu sana söyleyen fiziksel ve kimyasal aktiviteler ve bunlara neden olan kimyasallar da mevcut.

Dimetiltriptamin tanrı molekülü diye de bilinen, insan vücudunda belli miktarda sürekli bulunan bir moleküldür. Tanrı molekülü olarak bilinmesinin nedeni ise kendisini içeren ve bir dönem kullanılan şu an ise pek çok ülkede yasak olan halüsinojen uyuşturucuları kullananların "bedenimden ayrıldım yükseldim yükseldim tanrıyı gördüm" demesidir.

Hatta bugün Peru'da hala yüksek oranda bu molekülü içeren ayahuasca çayı dini törenlerde ve gelen turistlerden para koparma ayinlerinde kullanılır.

Bu molekül insan vücudunda sürekli bulunmakla beraber yüksek miktarda iki durumda bulunur. Bunlardan biri uyku sırasında özellikle yoğun rüya görülen evrelerde, ikincisi ise ölüm sırasında.

Yaptığı iş ise bilincin bedene bağlılık hissini ve zaman algısını ortadan kaldırmaktır.

Bu nedenle insanlar uyku sırasında "ay bedenimden ayrıldım orayı burayı gezdim sefam olsun" diye astral seyahat yaptıklarını sanıp anlatırlar veya ölümden dönenler "bedenimden ayrıldım tepeden böyle baktım annemin başımda ağladığını gördüm" gibi şeyler söylerler. Tabi burada pek çok etken var DMT sadece en büyüklerinden biri.

Yani geceleri bu arkadaşlarımız astral seyahat yapmamakta, DMT bir miktar yükseldiği ve bu yükselmeye daha hassas tepki verdikleri için yaptıklarını sanmaktadırlar. Yoksa öyle "ben istedim, 80 gün çalıştım, iki ay duasına yatıım da astral seyahate çıkıp Bodrum sahillerinde kankilerimle tur attım" gibi şeyler yoktur, olamaz...

Astral seyahat var. Astral seyahate gidip de bedenine geri dönemeyen ruhlar oluyor. Bu ruhlar çaresizce yeni insan bedeni arıyorlar. Gece göğsünüzde hissettiğiniz, sizi darlayan, bedeninizi ele geçirmek isteyen, halk arasında "Karabasan" olarak tabir edilen "varlıklar" da bu kayıp ruhlardır.
Arkadaşımı ikna edip beden değiştirmek mümkün o zaman. STONKS

Hayır gerçek değil ayrıca NASA gibi dünyanın sayılı bilim insanlarından oluşan bir ekip mal da mı akıllarına astral seyahat gelmiyor NASA boşa mı duruyor sizce?

Hocam astral seyahat ile saatlerce uzayı inceleyemezsin ya hem astral seyahat sonrası aklında yaptığın her şey, her detay kalmıyor.

Geri
Yukarı