ASU XG248Q vs ViewSonic XG270

Losquar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıya linkini bıraktığım monitörlerden hangisini tercih etmeliyim?

Arkadaşlar aşağıya linkini bıraktığım monitörlerden hangisini tercih etmeliyim?

Asus edilebilir, Viewsonic sadece daha büyük, eğer ben büyük istiyorum derseniz onu alabilirsiniz ama çok pahalı bence. Özellikleri birbirleriyle aynı fakat ekran kartınız nedir?

Fark yok derken? En bariz fark biri IPS iken diğerinin TN olması. XG248Q 6 bit + FRC ile 8 bit; XG270 ise native 8 bit. XG270'in 120 Hz'de PureXP'nin %99 sRGB IPS renklerini bile crosstalk olmadan flaşlayabildiği (strobe yani - daha uygun Türkçe karşılığı varsa lütfen söyleyin) söyleniyor. Viewsonic XG270 with 'PureXP" MBR [pre-tuned by Blur Busters!] - Blur Busters Forums

Sadece oyun oynayacaksınız ve performanstan başka hiçbir şey (renk kalitesi, görüş açısı vs.) gram umurunuzda değilse XG248Q; mükemmel oyun performansına gerek yok ama hem yüksek seviye oyun performansı olsun hem de diğer işlerim için kullanayım diyorsanız XG270.

Ekstra iki tavsiye daha yapacağım; ASUS VG259QM 25" 280 Hz IPS 1ms ve MSI MAG251RX 25" 240 Hz IPS 1ms.

Fark yok derken? En bariz fark biri IPS iken diğerinin TN olması. XG248Q 6 Bit + FRC ile 8 Bit; XG270 ise native 8 Bit. XG270'in 120 Hz'de Purexp'nin %99 srgb IPS renklerini bile crosstalk olmadan flaşlayabildiği (strobe yani - daha uygun Türkçe karşılığı varsa lütfen söyleyin) söyleniyor. Viewsonic XG270 with 'PureXP" MBR [pre-tuned by Blur Busters!] - Blur Busters Forums

Sadece oyun oynayacaksınız ve performanstan başka hiçbir şey (renk kalitesi, görüş açısı vs.) gram umurunuzda değilse XG248Q; mükemmel oyun performansına gerek yok ama hem yüksek seviye oyun performansı olsun hem de diğer işlerim için kullanayım diyorsanız XG270.

Ekstra iki tavsiye daha yapacağım; ASUS VG259QM 25" 280 Hz IPS 1ms ve MSI MAG251RX 25" 240 Hz IPS 1ms.

Düşündüm ve IPS almaya karar verdim fakat sizin attıgınız MSI mı ViewSonic'imi tercih etmeliyim.

Fark yok derken? En bariz fark biri IPS iken diğerinin TN olması. XG248Q 6 bit + FRC ile 8 bit; XG270 ise native 8 bit. XG270'in 120 Hz'de PureXP'nin %99 sRGB IPS renklerini bile crosstalk olmadan flaşlayabildiği (strobe yani - daha uygun Türkçe karşılığı varsa lütfen söyleyin) söyleniyor. Viewsonic XG270 with 'PureXP" MBR [pre-tuned by Blur Busters!] - Blur Busters Forums

Hocam ben VG279QM ile XG270 arasında kalmıştım sonra hep kullandığım bir marka olduğu için viewsonici tercih ettim. Sanıyorum ikisi arasında çok görüntü farkı yok. Ürün de daha elime ulaşmadı. Fakat ben bu backlight bleed konusuna takıldım ve XG270 modelinde daha çok olduğunu gördüm. XG270 ile devam mı etmeliyim yoksa iptal edip VG279QM mi sipariş vermemi önerirsiniz VG279QM yorumlarınız nedir?

Geri
Yukarı