ASUS 27" VG278QF 1900₺ alınır mı?

Profesyonel oyunculuk veya paso rekabetçi oyunlar için biçilmiş kaftan.

0.5ms, 165Hz, TN panel...

Her ne kadar leş gibi bir renk kalitesi ve görüş açısı sunsa yukarıdaki gruba dahil iseniz güzel bir monitör. Piksel yoğunluğu da 1080p 27 inch olduğundan oldukça düşük, yakın bakıyorsanız pikselleri sayarsınız.

Özetle,ekranda kalite arıyorsanız hemen kaçın, profesyonel veya rekabetçi oyuncu iseniz kapın.

Profesyonel oyunculuk veya paso rekabetçi oyunlar için biçilmiş kaftan.

0.5ms, 165Hz, TN panel...

Her ne kadsr leş gibi bir renk kalitesi ve görüş açısı sunsa yukarıdaki gruba dahil iseniz güzel bir monitör.

Hocam çok bir bilgim yok sorum için affınıza sığınırım ancak neden renk kalitesi leş? Yani renk kalitesi hangi özellik? Tekrardan affınıza sığınırım. Ve bu arada rekabetçi oyunlar oynuyorum. :D

evet fakat attığınız monitör TN Panel. Oyunlar için iyi fakat gündelik hayatta film dizi vsde izlersiniz herhalde :) Bence AOC24G2U modelini tercih edin. Şuanda kullanmaktayım. Oyun Dizi yarış vs. modları var. Pivot vsde var. Tabi sizin tercihiniz ve ayrıca attığınız monitör 27 inç ve 1080 p. Bence en az 2K olmalı 27 inçte. AOC24G2U tavsiye ederim

Evet fakat attığınız monitör TN Panel. Oyunlar için iyi fakat gündelik hayatta film dizi vsde izlersiniz herhalde :) Bence AOC24G2U modelini tercih edin. Şu anda kullanmaktayım. Oyun Dizi yarış vs. modları var. Pivot vsde var. Tabi sizin tercihiniz ve ayrıca attığınız monitör 27 inç ve 1080P. Bence en az 2K olmalı 27 inçte. AOC24G2U tavsiye ederim

Hocam film ve dizi için evde 24" bir tane monitör vardı onu kullanacağım. Yani çift monitör gibi anlayacağınız

Hocam çok bir bilgim yok sorum için affınıza sığınırım ancak neden renk kalitesi leş? Yani renk kalitesi hangi özellik? Tekrardan affınıza sığınırım. Ve bu arada rekabetçi oyunlar oynuyorum. :D
TN panellerin klasik özelliğidir leş gibi renk kalitesi.
İyi TN paneller olsa da bir yere kadar olabiliyor, iyi renk kalitesi sunamıyor.

Hızlı olmak için renk kalitesi, görüş açısı gibi şeylerden kısarlar.

Kaliteyi şöyle hayal edin;

TN - Klasik bir laptop ekranı (Mac veya üst seviye değil)

IPS - Orta-Üst, mağazalarsa gördüğümüz televizyonlar.

Bu arada stres atmalık rekabetçi oynuyorsanız IPS öneririm.

Viewsonic XG2405 veya AOC C24G2U güzel IPS monitörlerdir.

Bu arada önceki mesajı editledim.

Hocam film ve dizi için evde 24" bir tane mutfak televizyonu vardı onu kullanacağım. Yani çift monitör gibi anlayacağınız
O zaman onuda tercih edebilirsiniz. Fakat ben hem oyun hem dizi vs. için kullanacağım için IPS panel ve 24 inç 1080p tercih ettim. Ayrıca Renk farkları ekte :

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    14,1 KB · Görüntüleme: 71
TN panellerin klasik özelliğidir leş gibi renk kalitesi.
İyi TN paneller olsa da bir yere kadar olabiliyor, iyi renk kalitesi sunamıyor.

Hızlı olmak için renk kalitesi, görüş açısı gibi şeylerden kısarlar.

Kaliteyi şöyle hayal edin;

TN - Klasik bir laptop ekranı (Mac veya üst seviye değil)

IPS - Orta-Üst, mağazalarsa gördüğümüz televizyonlar.

Bu arada stres atmalık rekabetçi oynuyorsanız IPS öneririm.

ViewSonic XG2405 veya AOC C24G2U güzel IPS monitörlerdir.

Bu arada önceki mesajı editledim.

Hocam ben şu an laptop kullanıyorum ve laptopa Full HD TV bağladım 24" bu hangi kategoriye giriyor?

İmzada da görebileceğiniz gibi kullandığım monitör. Rekabetçi oyunlarda ciddi fark yaratıyor ve TN Panele rağmen kalitesi kötü demem. İzlediğim hiçbir şeyde gözüme batan bir kalite sorunu yaşamadım.

Geri
Yukarı