ASUS 27" VG278QF vs Gamepower Intense X40

secneco

Hectopat
Monitör alacağım 2 bin TL'ye kadar bütçem şu iki monitörün arasında kaldım 240Hz ile 165 Hz'nin arasında büyük fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör alacağım 2 bin TL'ye kadar bütçem şu iki monitörün arasında kaldım 240Hz ile 165 Hz'nin arasında büyük fark var mı?

Asus al

GamePower VA panel - Asus TN panel.

Bu iki panel arasındaki farkı şöyle bir alıntı ile aktaracağım;
- TN paneller en hızlı ve en yüksek yenileme hızına sahip panellerdir. Ancak en kötü görüş açısına sahiplerdir. Renk performansı ve karşıtlık açısından da diğer panel tiplerine göre kötü performans sergiler. TN paneller genellikle ultra hızlı oyun monitörleri için kullanılır.

- VA paneller ise en yavaş panellerdir. Ancak en iyi karşıtlık oranlarına ve siyah düzeylerine sahiptir. Renk performansını IPS paneller düzeyinde olmasa da TN panellere göre daha iyidir. Giriş seviyesi VA modeller genellikle giriş seviyesi TN ve IPS panellere göre daha iyi performans sunar. Ancak VA panelleri laptop monitörlerinde göremezsiniz.

Bir karşılaştırma videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şöyle bi sorum olucak diğer forumlarda asus ölü piksel garantisi vermiyormuş yasal olarak 1 ölü piksel çıksa bile iade veya değişim olması gerekiyormuş benim için sorun yaratır mı ?

Geri
Yukarı