Asus AC750 DSL-AC51 alınır mı?

Yer
Würzburg, Deutschland
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçemi zorlamasına rağmen o modeli araştırdım ama çekim gücü nasıl? Ben Wi-Fi alanına çok ihtiyaç duyarım da internette kötü diyen var, iyi diyen var. Size göre nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok mu kullanan, ben de modem bakiniyorum. Birde bunun kutusunda AC51 yazani var yazmayani var anlamadim olayini.

Ben geçen ay aldım fazlasıyla iş görür fiber modem olarak aldım lakin bir şeyi unuttum 2 portlu bu ben dsl den bağlanacağını sanıyordum meğer fiber çıkışını porttan veriyormuşuz neyse efenim benim odam evin ta köşesinde malum bilgisayarım ve modem de burada mecburen haliyle wi-fi çekim alanı olarak değerlendirdiğimde keza ev çok büyük ta içerde ki salona kadar 2,4 ghz alıyorum yani bir sıkıntı yok öyle online oyun oynayacaksan uzaktan bağlanmayacaksın yani bağlansan bile pingin yüksek olur 5 ghz mevzusu var burada hattın 16 Mbps ise telefonun 16 çeker laptopta aynı 35'se 35 yalnız ac teknolojisini desteklemesi lazım husus bu yani.

O değilde ben bu fiber işini porttan verildiğini bilseydim kesinlikle
DSL-AC55U'yu alırdım gigabit port falan var belkide onu da alır evi full wi-fi alanına sokarım ne olur ki.

Özetle normal internet kalitesi(2,4ghz) çok iyi yani geniş alana veriyor. 5 ghz olan kısım ise oda içerisinde işinizi görür dar alanda verimlidir.

Ben geçen ay aldım fazlasıyla iş görür fiber modem olarak aldım lakin bir şeyi unuttum 2 portlu bu ben dsl den bağlanacağını sanıyordum meğer fiber çıkışını porttan veriyormuşuz neyse efenim benim odam evin ta köşesinde malum bilgisayarım ve modem de burada mecburen haliyle wi-fi çekim alanı olarak değerlendirdiğimde keza ev çok büyük ta içerde ki salona kadar 2,4 ghz alıyorum yani bir sıkıntı yok öyle online oyun oynayacaksan uzaktan bağlanmayacaksın yani bağlansan bile pingin yüksek olur 5 ghz mevzusu var burada hattın 16 Mbps ise telefonun 16 çeker laptopta aynı 35'se 35 yalnız ac teknolojisini desteklemesi lazım husus bu yani.

DSL-AC55U'yu alırdım gigabit port falan var belkide onu da alır evi full wi-fi alanına sokarım ne olur ki.

Özetle normal internet kalitesi(2,4ghz) çok iyi yani geniş alana veriyor. 5 ghz olan kısım ise oda içerisinde işinizi görür dar alanda verimlidir.
Çok sağol kardeşim ama bir sorum var porttan derken sarı olan rj45 portu mu birde gigabit ethernet olunca ne değişiyor ?

Çok sağol kardeşim ama bir sorum var porttan derken sarı olan rj45 portu mu birde gigabit ethernet olunca ne değişiyor ?
rj45 portu aynen, gibabit inernette 1 Gbps ye varan hız alırsın modemin desteklediği sürece tabi bu durum Türkiye şartlarında mümkün değil şu an. ac51 de 2 porttan birinden dual wan açarak fiberden çıkan rj45 portunu bağlayabilirsin onun haricinde standart vdsl tarzı(çakma fiber) hizmet alıyorsan dsl kullanacaksın zaten.

Hocam merhabalar.
Halen kullanıyor musunuz ?

Merhaba,
Türk Telekom fibere geçince ana modem Archer C5v AC1200 oldu ac-51 de 2 çıkış olduğundan salona koydum kabloyla bağlayarak oradan wi-fi ye ve kablolu tv ye bağladım. Sorunuz nedir?
Merhaba. Ben de ac750 almayı düşünüyorum. ac51 ile aynı ürün. Nasıl, kullandığınız süre boyunca memnun musunuz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı