Asus AC750 vs Asus N17U

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Elimde 2 adet Asus modem mevcut birisi AC750 model diğer ise N17U. Bu iki modemden birisini ana modem diğerini router olarak kullanacağım. Bu ikisinden hangisini ana modem olarak kullanmamı önerirsiniz?

Şu anda AC750 ana modem olarak kullanıyorum ama biraz fazla ısınıyor gibi diğer N17U bu kadar ısınmıyor. N17U'da pasif soğutma var fakat AC750'de yok içini açıp baktım ve kendim pasif soğutma uyguladım eski bir anakarttan çıkan soğutucu bakır yada alüminyum tam emin değilim termal macun uygulayarak soğutucuyu üzerine taktım. Fakat şimdi ne kadar soğutuyor gibi bir tahminim yok.
N17U donanım olarak sanırım sadece RAM olarak AC750'den daha yüksek kapasitede. Öneriniz nedir hangisi ana modem olarak daha iyi bir iş çıkarır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi birisi kapalı alana konumlandırılacaksa, eşyaların yoğunlukta olduğu oda gibi, sinyal seviyesinin olabilecek en yüksek seviyede olması için harici antenli model(AC750) Router olarak kullanılmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı