ASUS Armoury Crate çalışmıyor

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba,
Emin olmamakla beraber herhangi bir güncelleme sonrasında (Windows güncellemesi veya Armour Crate güncellemesi de olabilir.) dün bilgisayarımı açtığımda Armour Crate uygulamasından "can't open ASIO SYS 3" hatası verdi ve başlangıçta uygulama çalışmadı. Bunun üzerine baştan kurulumu yapıp (Armoury Crate uninstall tool) tekrar kurmaya çalıştığımda bu sefer her kurulumda sürekli paketleri indirip kurmayı tekrar ediyor. Bu 3-4 mükerrer aşamadan sonra bu sefer uygulama açılmıyor. Açılsa da uygulama üzerinden ne donanımları (Anakart, RAM vs.) görebiliyor ne de Fan Xpert uygulaması yok. Sizlerde böyle bir sorun var mı?

Bende şu an bir sorun yok. 3 ayri ASUS anakartli bilgisayarda kurdum hepsinde calisiyor. Sadece Fan Xpert uygulamasi duzgun calismiyordu o da BIOS guncellemesinden sonra duzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Emin olmamakla beraber herhangi bir güncelleme sonrasında (Windows güncellemesi veya Armour Crate güncellemesi de olabilir.) dün bilgisayarımı açtığımda Armour Crate uygulamasından "can't open ASIO SYS 3" hatası verdi ve başlangıçta uygulama çalışmadı. Bunun üzerine baştan kurulumu yapıp (Armoury Crate uninstall tool) tekrar kurmaya çalıştığımda bu sefer her kurulumda sürekli paketleri indirip kurmayı tekrar ediyor. Bu 3-4 mükerrer aşamadan sonra bu sefer uygulama açılmıyor. Açılsa da uygulama üzerinden ne donanımları (Anakart, RAM vs.) Görebiliyor ne de Fan Xpert uygulaması yok. Sizlerde böyle bir sorun var mı?

Çözdünüz mü?

2 kere başıma geldi tek çözümü format. ASUS'u güncellemeyeceksin 2 kez güncelledim ikisinde de bozuldu ASUS'un kaldırma uygulaması işe yaramıyor, başka uugulama kaldırma programları işe yaramıyor Türk ve yabancı forumlardaki çözümler işe yaramıyor formatsız tüm dosyalardan kurtulamıyosun bu yüzden tekrarda kurulmuyor Allah böyle uygulamanın belasını versin.

2 kere başıma geldi tek çözümü format. ASUS'u güncellemeyeceksin 2 kez güncelledim ikisinde de bozuldu ASUS'un kaldırma uygulaması işe yaramıyor, başka uugulama kaldırma programları işe yaramıyor Türk ve yabancı forumlardaki çözümler işe yaramıyor formatsız tüm dosyalardan kurtulamıyosun bu yüzden tekrarda kurulmuyor Allah böyle uygulamanın belasını versin.
Vallahi ne dersen hak veriyorum, bu tip köklü firmadan hiç beklenmeyen bir hareket. Bu sorun aylardır varmış Reddit ve ROG topluluğunda. Halbuki AC uygulaması üzerinden o kadar detaylı konfigürasyon yapmıştım ki üstelik zar zor alışmışken uzun zaman aradan sonra kendini bozması (veya Windows güncellemesinden ötürüdür kim bilir...) hayra alamet değil. Neyseki SignalRGB ila FanControl uygulamaları işimi çok daha güzel görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı